1. 1.
  8 liralık fındıklarının fiyatının nasıl düşürüldüğünü unutup, 5 ytlye çıkarılmasıyla acımadan %50 oy verebilen vatandaşlardır. ben de bir giresunluyum ama kimse kusura bakmasın 2 ytl bile çok fındığa. toplumlar hak ettiği gibi yönetilirmiş ya... arada biz niye harcanıyoruz?
  6 -2 ... misskin
 2. 2.
  Karadenizliler için kürt'ün deniz görmüşü denir. *
  3 -15 ... turkkahvesitadindanescafe
 3. 3.
  bazı kesim gibi kendilerini asla türkiye cumhuriyetinin dışında bir toprak olarak görmeyen, orjinal insanlardır.
  7 ... sinerita
 4. 4.
  mükemmel insanlardır çalışkandırlar ,başladıkları işleri asla yarım bırakmazlar ,inançları hep yerindedir ,yılmadan hep savaşırlar hayatla.
  4 -2 ... melfotenopre
 5. 5.
  yaptıkları süpriz çıkışlarla dumur eden insanlar. zamanında adamın biri askere gider, acemi birliği foça'ya düştüğü için de söyleyemez ailesine nereye gittiğini. acemi birliğini tamamladığında doğuda çok illet bir yere düştüğünü öğrenir. adam yine söyleyemez ailesine. kendisine bir şey olması halinde ailesinin bile telefonunu veremez, kuzenininkini verir. dağıtım izni için kendi oturduğu şehre döner. bir arkadaşına uğrayıp durumu anlatır. izninin bittiği gün, 1-2 saat önceden otobüs garına gider bu adam. başını önüne eğmiş beklemektedir. hayatında belki de kendini en yalnız hissettiği andır. az bir zaman geçer, biri omuzuna dokunur "ne yapıyosun yanlız başına yeğenim" der. adam kafasını kaldırır. 20-30 kişilik bir güruh karşısında durmaktadır. hiç tanımadığı adamlar bile kendisine para vermeyi teklif eder. duygularını belli etmekten nefret eden bu adam, herkesle selamlaşıp öpüştükten sonra, çareyi tuvalete kaçmakta bulur.
  1 ... irishstorm
 6. 6.
  hemen her ilde en az bir fırın ya da pastane işleten insanlardır.
  bu işi iyi yapıyorlar. *
  4 ... thelma
 7. 7.
  olmakla gurur duyulması gereken; yurdumuzun kuzey tarafında bulunan bölgenin halkı'dır.
  3 ... kumral34
 8. 8.
  Karadeniz insanı gururludur , nurludur , insan ayırt etmezler , kimseyi yemek yemeden göndermezler , çay onların baş tacıdır çay sohbetleri bir harikadır , özlü sözleri duyulmaya değerdir , kadınları çalışkandır hiç yorulmadan çalışır. Karadenizli olmaktan mutluyum.
  2 ... 1e87ts61
 9. 9.
  (bkz: karadenizlileri döneklikle suçlamak)
  -1 ... dilci
 10. 10.
  karadenizli olmayanlar tarafından komple laz zannedilen insanlardır. halbuki çoğunluk türk'tür. bunun yanında laz, gürcü, çerkez de vardır.
  2 ... rapi d