kot kafadirlar ama iyi uşaklar da var aralarinda.
(bkz: kendi elektriğini üreten adam)
öyledirler seviriz kendilerinide birde genellikle koyu laz olanların ani parlamaları ve bitmek bilmeyen enerjileri ile sinirlenerek bağırarak konuşmasalar tam süper olucak.iş ortamında çok var böyleleri.
karadeniz insanı onurludur gururludur trabzonspor maçında bile türkiye bayrağı sallayacak kadar da vatan aşığıdır.pkk neden karadenizde örgütlenemiyor bir düşünün derim ben.
karadenizin yobazı meşhurdur arkadaş, ben kendim karadenizliyim kimse anti-tez buyurmasın şimdi.
al bak,

(bkz: recep tayyip erdoğan)
(bkz: mesut yılmaz)
(bkz: ismail türüt)
(bkz: Ahmet Reyiz Yılmaz)

alayı yobazdır ki sondaki adam 'milliyetçi muhafazakar' parti genel başkanıdır. onun dışında rizeye çok kez gittim, trabzonlu çok tanıdığım var; tanıdığım insanların (karayalçının akrabaları hariç - ki bunlar da rant peşindeki yobazlar -) %90ı yobaz arkadaş. + mahalle baskısına destek verirler. karadeniz insanı milliyetçi bir insan tarafından içine pkklı kaçmamasından ötürü takdir edilebilir, bu da lazların kürtleri sevmemesinden ve kendilerinin asimile olmalarından rahatsızlık duymamalarından kaynaklanır.

işbu entry eksilenecektir belki ama, gidip gören ve içinde yaşayan birisi söylüyor bunları, dikkate al.
evet, mıhlamaları güzel oluyor... tebrikler.
sadece karadeniz değil, tüm bölgenin insanı tebrik edilmelidir. çünkü hepside bu ülke için çalışıyor ve ülkenin kalkınmasına yardımcı oluyorlar. alınteriyle. ayrıca karadeniz insanına en iyi örnek kazım koyuncudur. lanet olası bir çernobil patlaması yüzünen hayatımızdan soldu gitti.
Karadeniz insanını takdir ediyorum. O.Ç. olanları hariç. Misal (bkz: ogün samast) misal (bkz: yasin hayal).
haklı bir önermedir; çünkü karadeniz insanı orjinaldir. yaptıklarının başka hiçbir yerde örneği yoktur. yangın merdivenini tahtadan yapmalarıyla beni bitirmişlerdir.
sezarın hakkı sezara,gerçekten karadenizli olmak eşittir şerefli doğmak. (bkz: bize her yer trabzon!)
Yarın biri karadeniz insanını da kışkırtır... Sonra böyle bölge bölge derken bir de bakarsınız ortada soğan cücüğü kadar bir niğde kalmış ki gerçekten topraklarında patates ve soğandan başka bir şey yetişmiyor...

ayrımcılık yapmamak, bir etnik kimliği diğerine karşı kışkırtmamak gerekiyor...

eğer bir baba ya da anne olsa idi, çocuğuna yanlış bir eğitim vermiş olacaktı bunu savlayan kişi.
Bu biraz şu mantığa benziyor: Bak, kardeşin ne kadar uslu duruyor... Sen neden vazoyu kırdın? Keseyim mi çükünü??
Halbuki o başka, kardeşi başka... Hem mesela ben abime yıkardım suçu hep uslu ben olurdum, suçlu abim...
ama işin aslı öyle değildi...

Yanlış anlaşılmasın, karadeniz insanına değil sözüm...

Sonuna kadar merttir karadenizli... Kaypaklık yapmaz... Sözünün eridir...

sözüm mert kardeşlerime değil, sözüm kardeşlerin karşı karşıya getirilmesinedir.
karadenizli kardeşlerimiz hakkında söylenecek en doğru sözlerden biridir.

türkiye cumhuriyeti kurulduğundan beri ülkelerine bağlılıklarını sürdürmüş, milli birlik ve bütünlüğümüzün bozulmaması için ellerinden geleni " her geçen gün üzerine biraz daha koyarak" yapmışlardır. kısacası vatanlarına sahip çıkmışlardır.

bazıları gibi ülkelerini bölüp, ikilik çıkartmak için kirli oyunlara bulaşmamış. tam aksine, böyle davrananlara gerekli dersi her defasında vermişlerdir.

bir çanakkaleli olarak şunu tüm samimiyetimle söylemek istiyorum, karadeniz insanı bu ülke için gerçekten bir şanstır. böyle güzel insanlarla aynı coğrafyayı paylaştığım için kendimi şanslı hissediyorum.