bugün

Bursa da Akrabalarımın başına gelendir. O bina komple karantina altına alınabilirmiş. Her yerde beyaz tulumlarla dolanan doktorlar var. Kimse sosyal mesafeye dikkat etmiyor. Allah yardım etsin.
Alt komşunun korona olması ile aynı minvalde olan durumdur ki bizim alt komşu korona oldu dediler. Ne beyaz Tulumlu doktor gördük ne de bina karantinasi.
Bir yerde bir terslik var ama neyse
Huzur bozucu durum.
bizim apartman ve yan apartmanda corona olan duymadım ama karşı üsttteki birinden şüphelendim, kötü öksürüyor uzak durmak gerek.
korkmayın,
herkes bir gün korona olacak,
olacağınız o günü ne kadar uzak tutarsanız, o kadar sağlıklı ve hafif atlatırsınız.

aşı olsanız da olacaksınız,
aşı nın size kazanımı belki semptom göstermeden belki de hafif atlatmanıza sebep olması.

aşı dan sonra vücut antikor ürettiyse koruma altındasınız.

bu aşıyı belki de senede bir defa olacağız artık hayat normale döndüğünde.
her an korona olabileceğinize işaret eder dikkatli olmakta fayda var.
Paranoyaları ayyuka çıkarır.

Üç gündür, çocuk çombalak karantinadalar.
Kapıya çöp bile çıkarırken, çift maske takıyorum. Psikolojik midir nedir anlamasam da, halsizim, boğazım kaşınıyor gibi..vs.

ihtiyaçlarını telefonla soruyorum, aldıklarımı kapının tokmağına asıp, hızla evime giriyorum.
Çorba yapıp, kapıya bıraktım az önce...

Bu ne yaaaa?!
Böyle hayat mı olur?
Seboş iyileş, özlüyorum seniiii ühühühühü...
Telefonla hal hatır sorulup, çorba vs. Yapılıp kapılarına konulur. Hem moral olur. Alıştık artık. Maskeye ve girer çıkarken kapıya dokunmadan geçmeye alışırsınız.
hiç korkmayın, sadece komşunuzla yüzyüze görüşmeyin. Telefonla görüşün. Komşunuzun kapına iki kap yemek koyun. Kapları almayın. O yüzden hemen kullanılıp atılabilecek plastik kap kullanın.

Her ihtimale karşı eğer asansör varsa ve asansör kullanıyorsanız düğmelerine ve kapısına dezenfektan sıkın. Komşunuzun ne zaman asansör kullandığını bilemezsiniz. Asansördeyken çift maske kullanın. Komşunuza bunları yaptığınızı sakın söylemeyin ve ona cüzzamlı muamelesi yapmayın.

Sonuç: komşum atlattı. Bize de birşey olmadı.
Üst komşunun korona olmasından hallice durumdur. Benim anlamadığım apartmanı komple izole etmek için herhangi bir girişimde bulunulmadı. Apartmandaki herkesin bu illete yakalanması bekleniyor herhalde.
insanı korkutur .sakat bir durum.
Daha beteri hem karşı hem de yan daire de ki komşumun korona olması.. etrafım koronalılarla çevrili bende direniyorum işte.