bugün

her yıl en az bir kez gerçekleşen müthiş olaydır. özellikle tuvaletteyken ya da duştan henüz çıkmışken gerçekleştiğinde daha da harika bir hal almaktadır. en sonunda iki elinde bir telefon ile kapıdakini karşılayan çıplak ve ıslak bir insan haline gelmek için yeter koşuldur.
planlanmış bir şaka olma ihtimali yüksektir.
sizin hakkınızda ailenizin kötü bir şey duyma ihtimali de olabilir.
her neyse siz önce cep telefonunu açarak bir dakika deyip kapıyı açın, kapıdakine bir dakika deyip kapıyı kapatın ve ev telefonuna bir dakika deyip ahizeyi kapatmayın. sonra kapıya yürürken cep telefonuna cevap verin. kapıdakini içeri alıp ev telefonuna cevap verin. nasılım.
önce hangisine gitsem sorusuna maruz bırakan durumdur.
(bkz: sandwich)
(bkz: çişim geldi)
kapiyi çalan kapıcıdır siktiret onu..

ev telefonunu annem arar...beni özlemiştir gene...sonra konuşuruz

cep telefonunu hatun arar, şimdi zorla onu sevdiğimi söyletmeye kalkar, onu da boşver nazını çekemem şimdi..

-en iyisi tıka kulaklarını...ahhaha
ambulansla itfaiye arabasının aynı kavşakta karşılaşıp geçiş üstünlüğü tartışmasını hatırlatan durum. orada kural kesindir ama, ambulansın geçiş üstünlüğü vardır. zil durumunda ise kapıdaki ve telefondaki kişinin kim olduğu tahminine göre öncelik durumu değişir. sinirli bir koca kapıda bekliyorsa ya da beklenen bir kurye falan kapı öncelik kazanır. çok hevesle beklenen telefon varsa telefon.
gerçi telefondaki kısa süre sonra arayabilir yeniden, olmadı cepten arar ama kapıdaki giderse, tekrar gelmesi uzun zaman alır, hem belkim de hiç gelmez. kapı diyorum ben.
-efendim.dur cep çalıyo fadime teyze. (lülülülü)
+alooo hadi olm halı sahadayız bekliyozç.
-aloooo dur lan bekle kapı çalıyo.
+smile adsl den geliyorum
-bi siktir git gençlğime doymadan evlendirecenmi beni.
ev telefonu açılır,telefondaki kişiye "bir dakika beklermisin" denir aynı anda cep telefonundaki kişiyle konuşulan anda kapıya bakılır.cep telefonundaki kişiye "bir dakika bekler misin" denir kapıdaki kişi yollanır,ev talefonundaki kişi halen beklemektedir gidilir onunla konuşulur bittikten sonra halen bekliyorsa sonra cep telefonundaki kişiyle konuşulur.
(bkz: korku filmi senaryoları)
cep telefonunda numara çıktığından tekrar geri arama ihtimali vardır ve meşgule verilir.. ev telefonu açılıp bir saniye bekle zil çalıyo döncem sana denir.. kapıya bakıldıktan sonra tekrar ev telefonuna dönülür ve mutlu bir hayat sürdürülmeye devam edilir.. veya daha kolay yolu hiçbirine bakmamaktır..
(bkz: aynı anda hapşırığın öksürüğün geyiriğin gelmesi)
odanın ortasında bir an duraksatan, sağa, sola, öne, arkaya bakmanıza sebebiyet veren ve sonunda ''imdaaaaaaaaaattt'' diye bağırmanıza neden zincirleme olay.
ilk önce kapı telefonunu açmak yerinde bir eylem olacaktır
(bkz: bu bir işaret mi)
(bkz: ben bugün bunu gördüm)
1)ailecek yaşanan bir evde
-anneeee kapııı
-babaaa telefon çalıyoo
dedikten sonra cep telefonuna bakmayla sonuçlandırabilecek gayet sıradan bir olay *

2)tek başına yaşnan evdeyse olay biraz daha karışık, ama çaresi var tabiki *
efendim burada öncelik ev telefonuna verilmelidir, çünkü sıklıkla eski tip ev telefonu kullanılmaktadır ve bu telefonlar arayanı göstermez, onu kaçırmamak adına ev telefonunu açıp 'bir saniye kapı çalıyor da' şeklinde bekletmek suretiyle ikinci yapılacak olan kapıya bakmaktır. cep telefonunu ise boşvermek gerekir nasılolsa arayanın kim olduğunu gösterecektir, arayana sonra geri dönülebilir.
evde sinir harbinin ortaya çıkacağının en büyük habercisi olan durum.
olması halinde telsizi kap kapıya koş eylemi gerçekleştirilmektedir.
ALO, KiM O?, LAAA KIM OO ALOOO LAN SEVAP VERiN HAY ALLAH JANINIZI ALMASIN
üçünede bakılmadan, bir sigara daha yakılarak diablo oynmaya devam ederek geçiştirilebilecek hadise. sigaram yakarım, keyfime bakarım...
kapının açılıp, gelen kişiye ev telefonuna bakması rica edilerek cep telefonunun açılarak üstesinden gelinebilecek büyük sorun.
insanın ne kapıyı açması, ne de telefonlara cevap vermesiyle sonuçlanacak durum.

(bkz: ne yapacağını şaşırmak)
insanı çıldırma noktasına getireceğinden, pratik çözüm gerektirir. o sinirle kapı açılıp, ev ve cep telefonları, kapıdaki kişinin eline tutuşturulur ve "al, sen konuş" denir.
(bkz: kombo)