bugün

o dostluğun vadesinin yavaş yavaş dolduğunu gösteren durumdur.
(bkz: hayat kötü kolla götü)
nazar değer diye korkuyordur.
"al götüne sok" cümlesini kullandıracak durum.
Kıskanır tabi niye kıskanmasın ? Millet belindeki kemerden bile kıskanıyor belini üstüne birde şarkı yapıyor. Kankandan kıskanmışsın cok mu ?
iğrençtir. geldi bu olay başıma, zamanında en iyi arkadaşlarımdan biriydi, beni sevgilisine ödev sordum diye kıskanmıştı, o gün yanıma geldi onunla konuşmanı istemiyorum dedi. sen benim kankamsın dedim senin sevgiline ben sadece kardeş gözüyle bakarım dedim hayır dedi konuşma dedi. siktir lan dedim o gün bugundur konuşmuyorum.
şimdi.. buna değer miydi 10 gün sonra kızdan ayrıldı adam.
artık bu adama nası bi gaz verdilerse "kıskan olum kıskandığını hissettir kıskanmak süper hatta kıza burka giydir herkes görmesin tipini oje filan sürdürtme" bu ne lan evlendiniz mi anasını satiyim.. erken yaşlılık sendromudur aşırı kıskançlık.
kendine, sevgilisine ve arkadaşına güvenmeyen bünyenin yapacağı şerefsizlik göstergesidir.
kıskanç bünyenin kabına sığmayıp taşması halidir.fakat bir kanka da arkadaşı kıskanç mı değil mi bilir.biliyor da sallamıyorsa işte asıl kendsi kanka değildir.
aşırı kıskanç insanların kendilerince temkinli davranması önlem alması gibi durumlarıdır.
bu devirde kimseye güven yok azizim.
kankanın kankalıktan çıkıp emin adımlarla tırt bir adam olma yolunda ilerleyişidir
içinde bir yerlerde, size karşı, bastıramadığı bir kıskançlıkta var demektir. Bu tip insanlar hiç belli etmezler, arkadaşlarını çekemediklerini. Ama her zaman o fesat düşüncelerle yaşarlar. Böyle durumlarda da, o çekememezlik, biraz gün yüzüne çıkar.
kendisine güveni yoktur o kankanın gerçi ona kanka demek için 1000 şahit ister ya neyse.
kendisine güveni ve dolayısıyla sevgilisi ve kankasına güveni olmayan insanın yapacağı şey. e madem güvenin yok neden o insanları en güvenmek gereken 2 kişi sıfatına sokarsın diye sormak lazım tabi. bu tür şeyler yaşandıktan sonra yavaş yavaş kankalık sınıfından çıkarılması gereken kişidir ayrıca.
kankalığın sadece lafta olduğunu belli eden durumdur.daşşak arkadaşlığıdır.
(bkz: kankanızın sevgilisini kendisinden bile kıskanması)
(bkz: sevgiliyi henüz 3 yaşındaki kardeşten kıskanmak)
kankaya olan güven sorunu değildir temeli,sevgiliye olan aşırı sevgidir.
güven sorunu belirtisidir.
daha önce sevgilisi aynı kankası tarafından elinden alınmışsa doğru olan bir kıskanma şeklidir.
eğer siciliniz bozuk değilse hakarettir.
gözünden bile kıskanıyorsa kankadan da kıskanması normal olan bir durumdur. Ne demişler bu devirde babana bile güvenmeyeceksin.
üçünün olduğu bir ortamda...

x- emrah gel lan tualete gidelim.

y- yok kanki benim sen git.

x- aysu cnm gel senle gidelim.

z- benimde yok aşkım.

x- iyi bende gitmiyim madem.
kankalığa son verilmesiyle sona erdirilir.
Not:2 günlük sevgiliye, kankasını harcayanları def edin gitsin.
kankan olacak kız ya da erkekden eminsen ve hala kıskanıyorsan iki günlük sevgilini kankandan kusura bakma senden kanka değil hiç bi halt olmaz.
köpeklerin dostluğu aralarına bir kemik düşünceye kadardır...
kanka ile beraber gidilecek ve biletleri alınmış gösteriye kız arkadaşının da gelmek istemesiyle baş gösterebilir. Kankanızla aranızda;

+hacım x de gelmek istiyormuş nasıl yapalım?
-fark etmez beraber gidip başbaşa izleyecekseniz sorun değil benim yerime x le git.
+yok be hacı saçmalama senle yarın, ben x le beraber başka gün gidelim. Ama x üçümüz beraber izleyelim istiyor.

gibi bir diyalog geçip sizi kızla tanıştırmamak için nasıl kendi ile çeliştiğinin farkına varırsınız. Olayın devamında;

+hacı x gelmiyor.
-niye ne oldu da bir anda gösteriye bütün merakı sıfıra mı indi?
+öyle işte, bilmiyorum.

Bu diyalogdan sonra da kızı baskıyla fikrinden vazgeçirip rahatlamış bir kankanız olduğunu anlarsınız.