bugün

alex de souza'nın transfer edileceğini öğrenen fatih altaylı'nın yaptığı yorum. http://webarsiv.hurriyet.....tr/2004/01/14/398663.asp linkinde (alt kısımda) görülebilecek yazı şöyledir: tarih: 14/01/2004 yer:hürriyet gazetesi.

Kandırmayın Fenerbahçelileri

GAZETELERDE Fenerbahçe'nin tranfser haberlerini okudukça gülüyorum.

Bir camianın taraftarları ile bu kadar mı dalga geçilir.

Haftalardır bir Alex yaygarası.

Geliyor, gelecek, eli kulağında.

Taraftar da heyecanlanıyor, umutlanıyor.

Sevgili Fenerbahçe taraftarları bu haberlere sakın kanmayın. Alex malex gelmiyor. Gelmez. Gelemez.

Alex dedikleri şu sıralarda Brezilya'nın en popüler adamlarından biri. Geçen yıl Real Madrid'in transfer listesinin en başındaydı.

Canının çektiği futbolcuyu tereyağından kıl çeker gibi alan, Barcelona'nın elinden Beckham'ı kapan Real Madrid bu Alex'i alamadı.

Şu anda da hem Real, hem de başka pek çok bol paralı takım Alex'in peşinde.

Ancak onlar da alamıyorlar.

Bu yüzden Alex'in Fenerbahçe'ye gelme olasılığı yok. Keşke gelse de seyretsek ama yok böyle bir olasılık.

Fenerbahçe taraftarına satış yapmak isteyen basının palavrası.

Yönetim de herhalde bu gazdan memnun ki, sesini çıkarmıyor.
okuyup okuyup gülünesi yazı. kesinlikle türk spor basını tarihinin en büyük kapaklarından birini yemiştir sn. altaylı.

-alıntı-
GAZETELERDE Fenerbahçe'nin tranfser haberlerini okudukça gülüyorum
-alıntı-

bende sana çok gülüyorum be fatihim.
(x kişisi komadan çıkar)
x olum kaçıncı yıldayız lan?
- 12 yıl geçti abi. 2021deyiz..
x hssktr oldu mu o kadar?
- oldu abi, herşey değişti yeryüzünde..
x vallaha mı diyon lan?
- valla abi, mesela sizin fener türkiye kupasını aldı.
x mnskm!!!
- lan, olum gitti yine! doktor çağırın lan! abi şaka yaptım valla yok öyle bişey! yardım edin laan!*
14 ocak 2004 tarihli hürriyet gazetesinde fatih altaylı'nın köşesinde yazdığı yazının başlığıdır.

--spoiler--
kandırmayın fenerbahçelileri!

gazetelerde fenerbahçe'nin tranfser haberlerini okudukça gülüyorum.

bir camianın taraftarları ile bu kadar mı dalga geçilir.

haftalardır bir alex yaygarası.

geliyor, gelecek, eli kulağında.

taraftar da heyecanlanıyor, umutlanıyor.

sevgili fenerbahçe taraftarları bu haberlere sakın kanmayın. alex malex gelmiyor. gelmez. gelemez.

alex dedikleri şu sıralarda brezilya'nın en popüler adamlarından biri. geçen yıl real madrid'in transfer listesinin en başındaydı.

canının çektiği futbolcuyu tereyağından kıl çeker gibi alan, barcelona'nın elinden beckham'ı kapan real madrid bu alex'i alamadı.

Şu anda da hem real, hem de başka pek çok bol paralı takım alex'in peşinde.

ancak onlar da alamıyorlar.

bu yüzden alex'in fenerbahçe'ye gelme olasılığı yok. keşke gelse de seyretsek ama yok böyle bir olasılık.

fenerbahçe taraftarına satış yapmak isteyen basının palavrası.

yönetim de herhalde bu gazdan memnun ki, sesini çıkarmıyor.
--spoiler--

evet fatih'çiğim, bugün o'nun doğum günü. yalvar yakar gazete patronuna; belki çam sakızı çoban armağanı bir hediyeyi bu efsaneye bizzat sunman için sana aracılık edebilirler. gerçi kendi stadının şeref tribününde terbiyesizlik yaparken yediğin dayağın etkisi fikirlerine yansımış olabilir, eskisi kadar çekici gelmeyebilir sana bu alex. ama hiç değilse bir galatasaraylının fenerbahçenin ezen transferleri karşısındaki hissiyatını not düştüğün için sana teşekkür etmeyi bir borç biliriz.

edit: fatih? sen misin lan? *
fatih altayli'nin artik mutlu oldugunu cikarabilecegimiz yazi. keske gelse de izlesek demis, demek ki alex'in en buyuk hayranlarindan birisi.
öyle bir kandırmak ki kaç futbolcu söndü, elendi gitti uğrunda.
adnan polatın da Fenerbahçe carlosun posterini bile alamaz dediğinden sonra carlosun Fenerbahçeye gelmesiyle aynı trajikomiklikte olan bir klasik.
alex'in türkiyeye geldikten sonra gazeteciliğinden şüphe ettiğim fatih altaylı yazısı.
http://img85.imageshack.u.../8983/fatihaltyayl4ke.jpg
roberto carlos da bu başlığı gördükten sonra fenerbahçelileri kandırmamak gerektiğini düşünmüş olsa gerek. öyle ki corintihans'a kaçtı ve orada basına verdiği demeçte: "fenerbahçenin türkiye dışında bir tarihi yoktu, dünyayı ve fenerbahçelileri daha fazla kandıramazdım" dedi.
oğuz-aykut-rıdvan dönemini izlemiş biri olarak aziz yıldırım'ı ilk gördüğüm yerde yüzüne haykıracağım cümle. he dayağı yerim o ayrı.
fenerbahçeyi küçümsemek adına Fatih Altaylı tarafından söylenmiş söz.
dosdoğru yazıdır, yeter artık oynamayın gariplerin duyguları ile.
Bir fenerbahçeli yazar bu tarz bir yazıyı yazmış olsa, 18 sayfa olacak başlık tam tersi olduğu için güdük kalmıştır.
Büyük takımlar küçük adamların küçük laflarıyla uğraşmaz.
Tam tersi küçük takımlar büyükleri ağzına almaya bayılır.
(bkz: alex de souza/#16112103)
tahliye edilen aziz yıldırım ı beraat etti sanıyorlar yapmayın artık.
yıllar önce vuku bulan fatih altaylı saçmalamasıdır. hatta böyle bir haber daha vardı:

http://arama.hurriyet.com.../arsivnews.aspx?id=193671

alex de souza, fenerbahçe'ye geldi efsane oldu. egosunu yenemeyen teknik direktör ve iş bilmez yönetim tarafından harcandı.
Türk basınında bir başka anlamsız demeç için bakınız :

http://www.haber7.com/hab...rlosun-posterini-alir.php
yıllar önce yazılan ve fatih Altaylı nın kendi kendini harcadığı yazıdır.
hala biryerlerimizle güldüğümüz gazetecinin yazdığı köşe yazısı.
bugün itibariyle kendisinden "göndermeyin" alex'i" başlıklı kontra bir yazı bekliyorum.
fatih altaylı'nun sporu bırakmasına sebep olan hayırlı yazı.