bugün

işletme okuyup ceo olacağım diyenle aynı kafayı yaşamaktadır.
kamu yönetimi kazanan her öğrencinin illa ki bir yerde aklının ucundan geçen bir düşüncedir ama gerçekler maalesef bu kadar güzel olamayabiliyor.
Siyasal bilimler okuyup miletvekili olacağım diyen kafayla aynı istikamettedir.
hala bunu söyleyen liseli varsa hayatın acı gerçekleriyle karşılaşmamış demektir ondan geçtim risk almaktır lan bu.
komşumuz olan yılda 1-2 hafta gelmek için 500 bin liralık ev sahibi olan kaymakamı görüp bunu söylüyorsun tamam anladık da benim tezgahtarlık yapan, askerde tezkere bırakan kamu yönetimi mezunu arkadaşlarımı görsen ne yapacaksın acaba?
Uluslararası ilişkiler okuyup diplomat olacağım paraya para demeyeceğim dersem ben bile kendime inanmam. al işte bu da pinokyonun yalanı
Kyk kredisi ile araba almayı düşünen zavallılarla ölümüne kapışır.
Ben bu sahneyi kuzeninden biliyorum. Amcam kaymakam kaymakam diyordu okul boyunca, şimdi bankacı oğlum diyor.
(bkz: yarıldım gülmekten)
enstitünün moralimi yerle bir etmesinin üzerine otobüste kahkaha atmama sebebiyet verdiniz canlarım.

yazık ama...

Yeditepe: kamucu kardeşlerim eksiliyor ama o zaman daha çok gülesim geliyor. olum sizin bizzat dalga geçmeniz lazım. deu kamu mezunu arkadaşım görse basar kahkahayı o da şimdi.

iktisat yapamadığından kaymakamlık sınavında patladı kendisi bu arada.

iktisatçıdan ebesine kadar birçok bölüm kaymakamlığa başvurabiliyor hani biz bu yüzden de eğleniyoruz falan?
ama önce mekteb-i mülkiye'de dirsek çürütmen gerekecek.
ortaokuldan beri iki hayalim vardı.
ya öğretmenlik, ya valilik kaymakamlık.

sonra baktım ki öğretmenlik sakat da olsa olabilir ama kaymakamlık torpilsiz imkansıza yakın.

kaymakamlık hayallerimi kendimi kimseye güldürmeden sonlandırdım.
içimde uktedir ama.

tıp mı kaymakam yardımcılığı mı deseler tek saniye düşünürsem adam değilim.
neyse gözüme toz kaçtı. eheheh.
(bkz: olamadı)
Hayaller batıda mis gibi kaymakamlık bürosu hayatlar KPSS den zor bela atanmış su faturası ödeme memuru o da belki.
Bende endüstri Mühendisliği bitirirsem mühendis olacağım sanardim. Oysa tornaci promer usta oldum.
kamu yönetiminde adı önemli olmayan bir üniversitede 1. sınıftayız.

ilk dersimizde hoca sordu hedefiniz ne?

- ses yok tabi.

tekrar sordu bu sefer tek tek sormak istedi. herkes kaymakam olmak istediğini söyledi.

son sene geldiğinde 2-3 kişi dışında kimse böyle bir şey için hevesli değildi. O heves içinde olan arkadaşlar ise şuanda o hevesini ya kaybetti ya kaybetmek üzere.

unutmamakta fayda var Türkiye'de asla büyük hayal kurmayacaksın.
(bkz: Yaran fıkralar)

Bunu inanarak söyleyen tipler bile var. Evet.
olursun kardeşim. idari hakim bile olursun. dua ette kaymakam olacağım diye ekmek kadayıfının üstüne kaymak olma. (bkz: bırak bu işleri)
Acayip güldüren durumdur. Lan ne komedi. Evet.
şu an tütkiye'deki kaymakamların kaçı kamu mezunu acaba...
ulusarası ilişkiler okuyup büyük elçi ya da ateşe olacağını sanmakla ölümüne yarışır.
Dünyanın en kısa fıkrası.
(bkz: biz mühendis olup 10 bin tl kazanacağız)
Belki kaymakamlık binasının kaldırım taşını onaran amele olabilir. Neden? küçümsemeyin işçilikte kutsal bir meslektir. Alın teriyle çalışmak ayıp değildir.
kamu yönetimi okuyarak mevcut kaymakamların topundan daha vasıflı olacağın kesin.
ama yetmeeez.
çobanlık yaptın mı?
belin büyüklerinin önünde eğilecek kadar sağlam mı?
ölü yıkamayı bilir misin?
haa? önce bunları ögrenmen lazım.
Hayaller kaymakam olmak gerçekler kaymakamlığa cv göndermek.