bugün

marvel'in yeni süper kahramanı.
bu karakter hem müslüman hem de kadın!
abd nin islam'a karşı olan ön yargılarını nasıl etkileyecek bilemiyoruz ama şubat'ta ilk sayısı çıkacak.
ilginç olanı karakterin ailesinin cahil ve gelenekçi gösterilmesidir.
babası kızın doktor olması için baskı yapıyor, annesi kızının hamile kalmasından korkuyor ve abisi muhafazakar bir zalım.
neden? bu kodlamalar oldukça ayıp.
the big bang theory'de de aynı mevzu vardı.

bir de ilginç olan kahraman adınınmiss marvel olması.marvel'in bir tepkisi olduğunu sanmıyorum bu yaptığının.

http://www.huffingtonpost...220999.html?utm_hp_ref=tw
marvel' ın yeni super herosu. oturdukları yerden ' ayy yazık bunlara da bir kadın kahraman yapalım ' mantığıyla sadece müslüman bir kadın kahraman yapmış olmak için yapılmış hero. saçma ve bir o kadar da aşağılayıcıdır. bütün müslüman kızları aynı hepsinin annesinin başı kapalı abileri muhafazakar zaten. hem durumun inceliğini bilmeyip, hem de müslümanlar üzerinden sempati kazanmaya çalışmışlardır. ayrıca neden özellikle müslüman kadın kahraman anlayamıyorum, okurken hiçbir süper kahramanın dinini merak etmedik hristiyan mı budist mi diye düşünmedik.evrensel süper kahraman anlayışımla bağdaşmayan ve marvel'ınki ile de bağdaşdığını düşünmediğim, sevdiğim onca marvel karakterinin yanında amacını anlayamadığım tek karakterdir.

edit: alınız efendim
ilk müslüman comic kahramanı . ocak ayında marvel yayınları tarafından piyasaya sürülecek. kamala pakistandan amerikaya göç eden bir ailenin kızı
ve tüm baskılara rağmen baş örtüsü takmak istemiyor.o baş örtüsünü sadece fular olarak kullanıyor.
çizgi romanı rahat okunur ve keyifli olan bir kahraman. vücudunu istediği gibi esnetebilme, icabında kısmen veya tamamen büyütüp küçültebilme gibi bombastik bir süper gücü ve aynı zamanda da iyileşme gücü (wolverine'dekine benzer) vardır.