bugün

Uludağ sözlükteki kalitesizliğin en temel sebebidir. Bakıyorsun hergün sözlüğe gerçekten emek harcamış bir yazar sözlüğe veda ediyor ve bir türlü önüne geçilemiyor. Şimdi bazıları çıkacak ve "kime göre, neye göre kaliteli yazar" vb. saçma yorumlar yapacaktır ancak sözlüğü bir süredir takip edenler ve az çok eskiyi bilenler ne söylemek istediğimi anlamışlardır. ilginç ve garip olan tarafı ise sözlüğe emek harcamış, binlerce entry girmiş bu yazarların geneli aynı sebepten dolayı sözlüğü bırakmaktadır. "uludağ sözlük moderasyonu" ve bu moderasyonunun yaptıkları.
(bkz: kill for you)
(bkz: damat hobbit pasa)
(bkz: schizo)
(bkz: fuathusnukayacan)
(bkz: eternity)
(bkz: 6 4 r 1 s h)
(bkz: larker)
(bkz: olivia)
uludag sozlukten soguma nedenlerinden biri yada fazlası yüzünden terkeden yazardır.
uludağ sözlüğü zerre derecede sarsmayacak bir terkediştir.. moderatörlerin de gitmek isteyen yazar "dur gitme sözlük senin" diye yalvarmayacakları aşikardır..

ayrıca kankacılık müessesesi sayesinde her yazar kaliteli olarak adlandırılmaktadır.. birileri sözlüğü mü bırakıyor? varsın bıraksınlar böyle bir olayda kimse bir şey kaybetmez.. en fazla şakşakcılar üzülür buna "ühühühühü sözlüğü bıraktı", "o gitti sözlük kalitesi çöktü", "x gittiğinden beri sözlükte okunacak bir şey kalmadı" diyerek..

kasmayın bu kadar.. giden kadar gelen de var.. her gelen kötü olacak değil ya elbet onların içinden de kaliteli(!) yazarlar çıkacaktır..

ayrıca bu gidişlerde moderasyonun rölü nedir? neden hep onlar suçlu? şimdi sen hakaret etmiş birine karşılık olarak hakaret edersen cezanı çekersin.. iki kere iki dört..

kankaları kaliteli yazar diye yaftaladığı için moderasyon kurallarını hiçe sayıp koruyacak mı zannediyorsunuz? format denilen bir şey var.. aksi harekette cezasını çekersin? yırtınmayın bu kadar? bir haksızlık mı var? iyice araştırıp haksızlık olduğunu mu düşünüyorsun o zaman kaliteli(!) bir entry girer eleştirini yaparsın.. ama nerede.. boş eleştiriler.. yapıcılık sıfır..

şimdi suçu başkasında değil kendinizde arayın.. ne kaliteli yazarlar gitti isimlerini saydıklarınız onların eteklerine dokunamazdı ama gittiler ve bunun nedeni moderasyon değil sizin şu iğrenç kankacılıklarınızdır..

son olarak ne çok nefret ediyorsunuz lan şu moderasyondan.. ah bi gel deseler o zaman görürüm ben sizi.. boş kaleye şut çekmek nasıl olsa kolay..
Eğer terketme sebepleri yeni yazar alımlarıysa, kalitesiz olduklarını gösterir bu eylemleri. Kimse kendini üstün görmemeli,eğer gerçekten yazarsalar sözlükte kalıp diğerlerine örnek olmalılar.
moderasyondaki kalitesizlikten kaynaklanan bir eylemdir.
kaliteli yazarlar sözlüğü terkediyor? kim ulan bu terkeden kaliteliler ben mi cahilim yoksa göremeyen gözlerim mi kara cahil. terketsin kimin umurun da bak sözlük kendi akışın da ilerliyor. ardından ne diyoruz ''tavşan dağa küsmüs dağın haberi olmamış''.

tutturulmuş bir moderesyon öyle modesyon böyle. ben, sen, o, biz, siz şiyatci değilmiyiz? şikayetciyiz. ozaman dile getireceksin tepkini bir sürü başlık var yaz yardır gitsin. moderasyon leyla parmak atsak bir hoşsun sıra moderasyonun parmak atmasına gelince ibne misin? oluyor.

iyi yazarlık binlerce entry girmek mi? iyi yazarlık sayfa dolusu göt yalanmış nick altı entrysi mi? iyi yazarlık ingilizce bilmek mi? iyi yazarlık karması 500 üstü olan yazar mı?

ben ne iyiler gördüm nick altı entrysi 1 sayfa olmayan ben ne iyi yazarlar gördüm karmasın eksinin dibine vurmuş olan.

sözlüyorum alayına isyan inadına uludag sözlüğün en kral yazarı yazarı benim varmı itirazı olan...

ozaman tutmayin beni sozlugu birakiyorum...
bakın aklıma bir şey daha geldi..

bu kaliteli(!) olduğu söylenen yazarların gitmelerindeki en büyük sebep kankalarının şakşakcılığıdır.. her fırsatta kaliteli(!) oldukları söylenir ve yazarı havaya sokarlar.. sonra sözüm ona kaliteli(!) yazar kendini bir şey zanneder ve dokunulmaz olduğunu düşünür.. sonra zaten olaylar gelişiyor..
(bkz: kavanoz getirin kalite boşa akıyor)
bir ağacın dalında sallanırken elmalar, toplamak isteyen çok olur. yere düştüğünde de kimse dönüpte bakmaz. bilmez mi yoksa bildiği halde mi bilmek istemez bilinmez ama yerdeki yukardakinden daha tatlıdır ve olgunlaşmıştır. diğer türlü dalı bırakıp yere düşmezdi zaten.

niye dendi bu şimdi. yukardakinin gösterişi vardır ki bu sözlükte an itibariyle kültürel açıdan beş para etmez entry giren yazarlardır. yere düşen elma ise herşeyin bilincine varmış yazardır ve ağaç olan sözlükten koparak kendi başının çaresine bakmıştır.

not: buradan anladığınızı kompozisyon şeklinde yazarak maille bildiriniz. bu kompozisyon final notu yerine geçecektir.**
sebebi; şu ve benzeri başlıklar olabilir mi acaba?
(bkz: 30 cm pipiyi çıkarıp masaya vurmak)
"geriye sadece kalitesizlerin kalması" gibi uçuk anlamlara varabilen sakat iddia.