bugün

benimdir.
hoca her cuma çağırıyor ama ben ısrarlıyım gitmemekte.
Hocaların bile siyasi islama çalıştığı bu ülke de gitmediğinde daha çok sevaba girilecek durumdur. Parti propogandası yapılan bir cami ne kadar güzel olabilir ki?

(bkz: deist)
neye gore temiz oldugu ve neyle temizlendigi sorulmasi gereken sorulardir?
her birinin gitmeme veya gidememe konusunda mutlaka bir nedeni vardır.
dilerim hiç biri sağlıkla ilgili değildir.

örneğin bendeniz cennet kuşu; gerekli randumanı alamayacağımı bildiğim için hiç gitmedim,
bundan sonra da gitmem.

götürlerse de 4 kolluda musalla taşına götürürler. o da cuma gününe denk gelir mi bilemem.
ben istediğim için değil, sırf bizimkilerin gönlü olsun diye.

not: "ama öbürleri hakikaten karıncayı incitmeyen adamlar. ama karıncayı s*kerken belini incitmeyen adamlar." diyen muhterem.
" hayvanlarla bel incitme ilişkisi " mukallitce de olsa, ironi de olsa, edebimize uymaz. bilinsin istedim.
Ay benimdir canım.
Artık haftaya giderim.
Keşke gösteri namazına gösterdiğimiz özeni diğer şeyler için de, misal işi ehline vermek gibi, başkasının hakkına girmemek gibi, iftira atmamak, bölücülük yapmamak gibi konularda da gösterseydik, o zaman cenneti yaşıyor olurduk bu topraklarda.
Cuma'ya gitmeyin. Robinson crusoe'ya gidin.
Aralarında olduğum yazarlardır. Evet kalbim çok temiz. Yayılmacı amaçların "cihat" adı altında örtüldüğü, her pisliği yapmanın bir yolunu bulan makyavelist anlayışta değilim artık. Aslında hiç değildim de ben hep onların arasındaydım. şimdi gerçek kurtuluşu buldum.
Üşeniyoruz be reyiz üşeniyoruz.

Hayırlı cumalar.
hayatım boyunca bir kez olsun gitmedim.
gitmiyorum ve asla gitmeyeceğim.

1400 küsür yıl önce ölmüş peygamberin amcasına,
her cuma " ellerin kurusun " demenin ( Tebbet Suresi ) bana bir yararı yok.
kime nasıl bir yararı olacak onu da bilmiyorum

not: eğer gittiğim söylenirse ya yalandır, ya bunamışımdır,
ya vasiyetim hilafına " 4 kolluya " bindirilmişimdir. yani mevta olmuşumdur.

hayırlı cumalar.
namaz kılmayan insanın kalbi temiz ol-a-maz. evet istisnası olmayan bi gerçektir bu.
öncelikle selamünaleyküm arkadaşlar.

başlığa gelecek olursak, yine anlamsız bir başlık daha.

allaha emanet olun arkadaşlar.
bir " randuman " alınamayacağını çok iyi bildiği için cami' ye gitmeyi zaman israfı olarak gören yazardır.
bi de bunun haftaya gideriz versiyonu vardır.
cumanın boş iş olduğunu anlamış yazarlardır.