bugün

simit gibi hicbir besin degeri olmayan bir yiyecegi kahvaltida yiyebilecek kadar ac olan fakirdir.
bir de yaninda cay iciyorlarsa fakirliklerini varoslukla tescillendirirler.
sıcak simit,krem peynir,domates,bal harika oluyor.tabi çayla.
Valla şanslıdır. Onu bulamayan da var demişler. Olsa da yesek.
o kadar güzel fakirim ki valla sabahları büyük bir zevkle simit yiyorum.
Simit ayrandan güzeli yoktur.
benim ama fakirlikten değil gayette keyiften. Mis gibi oluyor çay simit peynir.
Eğer vapurdaysa; o simitin bir kısmını da martilarla paylşacak kadar zengindir gönlü.
Öğrencidir.

Sikim öğrenciliği
Bu ne lan
Öğrencidir.

Sikim öğrenciliği
Bu ne lan
simit ve çay. biraz daha az fakirsen yanında peynir ve domates. üzerine de bir keyif çayı (simitle içilen çay, keyif çayı değildir) ve sonra uzaklardan gelen o güzel müzik sesi eşliğinde yak bir sigara.
(bkz: değmen benim gamlı yaslı gönlüme)
benimdir. sonuna kadar yedim ve yiyeceğim. burda reklam yapmıyoruz. ama eğer türkiye'nin sevdiği bu tadın reklamını yapmak ayıpsa tüm türkiye bu ayıbın içinde. çal keke çal.

https://www.youtube.com/watch?v=tuby4GGReik
o simit sıcaksa bill gates bile yer geç onu.
ne fakiri ulan bu devirde simit yiyen zengindir zengin. bize yurtta dünden kalan bayat ekmeği kakalıyorlar.
görsel
Ankara için olmazsa, olmazdır. Fakirlik denmez, ağzının tadını bilmek denir.

Hatta bitmeden almak için erken uyanırsın. Saat 10'dan sonra kalmaz. Ve bugün kaçırdım ben..
görsel
vay fakir vay.
Simit kahvaltının yıldızıdır. Simit olmazsa olmazdır. Özellikle haftasonu kahvaltısı deyince aklıma taş fırın simidi gelir. tatlıya tuzluyla her şeyle iyi gider ve yanında her şeyi içebilirsin.
ooo beef domates, inek peyniri, tereyağlı simit, fanta. afiyet olsun chance.
her gün olsa her gün yerim. sadece ağzının tadını bilenler değerini bilir
Yanında boyoz da yerim.
parayı bulmuştur köftehor *
simit de lüks oldu artık kuru ekmeğe talim.
sabah işe giderken evde kahvaltı yapamadan çıktığım nadir sabahlardaki halimdir.
Başlığı açanın da fakir olduğunu gösterir. Fakir değilim ama simit poğaça yiyorum. Çünkü neden yemeyeyim, kahve içiyorum neden içmeyeyim. Ekonomik sınıf, insan statüsünü belirleyen tek şey değildir.
Bir yazar beyanıdır.

Ama şöyle de birşey vardır kimi insanların fakirliğinin mutluluğunu dünya para verse satın alamaz birileri.