bugün

Midemi bulandıran malum zihniyettir. Şimdi size uzun uzun anlatırdım ama ne anlarsınız ki siz? Bakın Mehmet aslantuğ abimiz salağa anlatır gibi anlatmış. iyi okuyun.

“Hiçbir kadın üretimden çekilip bütün istikbalini bir adamın vicdanına, aşkına, günün sonunda bir gün aklının karışmasına bırakmamalı.”

Yani demek istiyor ki, hanımlar akıllı olun bu dingillere sırtınızı dayamayın bunların sağı solu belli olmuyor.
Kadınlarımız bana kızacak lakin yanlış anlamayın beni.
" bir kadına sahip olduğun özgürlüğü ver, lakin o'nun özgürlüğü senin ellerinde olsun"
Sanırım anlatabildim.
Lakin böyle olmaz ise, bir zaman sonra eşitlik kavramı, kadın tarafından sarfedilen "sen kimsin" oluveriyor..
Temel husus saygı olduğundan, bu terazi ölçüsün de, taraflar bir şekilde uzlaşı sağlayabilir. Aksi taktirde, eşitlik olayı değişir.
En azından kadınlar için.
Edit: sizi ben yazdım. tanıyorum, görüyorum, biliyorum.

Kahve için teşekkürler.
onu yıllarca suudiler söyledi ve tatbik etti, şimdi de "ilk ehliyet alan suudi kadın" fotoğrafını "bakın biz de düzeliyoruz" anlamında batı basınına kendi elleriyle servis ettiler.

bu zihniyet iflas etti, ya da etmeye başladı, daha da iflas edecek.
Şu zihniyet bir bana denk gelmedi. Yeter gayrı yıllardır çalıştığım.

Neredeyse akşam boş geçmesin diye taksiye çıkacağım.
"Hassiktir oradan!" denilip yol verilesi zihniyettir. Bir öğretmen arkadaşım var. Evleneceği adam için "evlendikten sonra çalıştırmaz ki beni." diyor. Kabahat bizim arkadaşta ama. Sen eşeği yarış atım diye seversen kendini vazgeçilmez sanır. Bu zihniyet, onca senelik emeğini hiçe sayıp "kır dizini evinde otur." diyen siktiriboktan adamlara "peki kocacım." diyen salaklar yüzünden bu kadar büyüyüp serpildi.
son derece doğru diyen zihniyettir. kimse istatistiği konuşmuyor.. sadece bik bik bik ötüyorlar. çalışan kadın sayısı arttıkça aldatılma oranları da artıyor. bunlarla beraber boşanma davaları, nafaka pazarlıkları, tehditler, cinayet ya da yaralama haberleri de bitmek bilmiyor.

kadının yeri evidir yoksa o ev sıcak bir yuva olmaz, olsa olsa otel odası olur. gir çık başka bir şey yok. analarınıza dua edin sizlere bakıyorlar yemek yapıp çamaşırlarınızı bulaşıklarınızı yıkıyorlar...
şu ara kadın erkek ayırmaksızın hepimiz için geçerli olan durum. işin tek kötü tarafı evdeki yaşlılar çekilmez oluyorlar.
Aptalca bir zihniyettir. Kadını toplumdan soyutlamak medeniyetinizin sonu olur.
sonuna kadar haklı olan zihniyettir. evet.

(bkz: evde kal)

(bkz: ev hanımlarının ve ailelerin kapitalizme zararı)
Kadının yeri tabi ki evidir
Kadını evden, aileden koparmak isteyen çürümüş zihniyet
Batı menşeili, kapitalist feminist medyanın zehirlediği güruhtur

Yine bu ikiyüzlü yaklaşımı sergileyenler
Erkeğin işsiz kalıp kadının çalışıyor olmasına tahammül edemezler

Kadın da erkek te evlilik içi anlaşıp evinde kalabilir
Sizin istediğiniz gibi kapitalist bir yaşam formunda yaşamak zorunda değil herkes. Aile olmak bunu gerektirir.
Kadının yeri evidir kadın en çok evine yakışır.

Kadının evden uzaklaştırıldığı, yozlaştırıldığı aileler yıkılmaya mahkumdur ve kimseye mutluluk getirmez.

Yine ne hikmetse kadının yeri evi değildir diyen feminist zihniyet iddia ettikleri anlayışı evlenirken göstermeyip kadının Evliliğin maddi külfetine ortak olmasını reddediyorlar. Hiç samimi değilsiniz. Amacınız yalnızca yıkmak. Düzeltmek ve onarmak değil!
Son zamanlarda sıkça gündeme gelmesi ve bunun ülkeye faydası olacağını ciddi ciddi düşünen insanların türemesi ile cinsiyet ayrımı olmaksızın bir arada yaşayabilme becerisi ve toplumsal gelişim hızı arasında ters orantı olduğunu düşünmeme sebebiyet veren aptalca fikirlere sahip aptal zihniyettir.
kesinlikle suç işleyen zihniyettir. bunla ilgili yasal düzenlemeler mevcut. bir kadının özgürlüğü asla elinden alınamaz.
Kadının yeri mi, ev, hastane, okul, mahkeme, stadyum, market, sahil kısaca hayat olan her yerdedir. Unutmayalim cubbeliyi Bayan kardiyolog Kurtardi.
Erkek de ağaç kovuğunda, köpek kulübesinde yaşamıyor. Onun da yeri evi