bugün

kadınların da bir birey olduğunu, kendi başlarına kararlar alabileceğini unutan orta doğulu ataerkil sünepe erkektir. bunlar biraz aklı başında eğitimli, kültürlü kadın gördüler mi hemen içlerindeki bütün nefreti ve kini kusuyorlar.
Akıllı erkektir erkeğimsi meriçleri de yoketmeye çalışır.

görsel
Ben de güçlü kadınlardan korkmuyordum. Sonra da küçücük meselede götüme tekmeyi yedim falan...

Bu da güçlü bir kadınla anımdır.

Edit: Evet güçlü kadınlar direk terk eder. Kasmaz. Güçlü kadınlardan hoşlanıyorsunuz haberiniz ola. Kendinizi onun için en değerli hissederken bir de bakmışsınız sizi hayatından silmiş.
ilk etapta hayranlık duydukları sonra büyük tehlike olarak gördükleri kadındır kendi hegemonyalarını kaybettiklerini düşünürler ve anında kadını değiştirmek için elinden geleni yaparlar zira istedikleri kadına dönüşmedikleri takdirde güçsüz kadın arayışına geçerler. Değişmez gerçekler.
Bakın bir kadın olarak o erkeğin sizin başarılarınızdan, konumuzdan ve de sağlam karakterli oluşunuzdan korktuğunu nasıl anlamanızın pek çok yolu var.. bunlardan biri arkanızdan sizin hakkınızda söylediği şeylerin neliği.

Sağlam duruşunuza ve fikirlerinizi uygulamadaki kararlılığınızı görünce, "erkek gibi kadın allah kocasına/sevgilisine sabır versin." Der. Bir yanlışını eleştirir ve boyunun ölçüsünü alması için bir iki fırçalarsınız, "evlenmedi ya bu onun siniri, evlenseydi böyle sinirli olmazdı." Der. Bakımlısınızdır, kendiniz için giyinir parfüm sürersiniz, hemen pas atar ama o malca pasa karşılık vermezsiniz, "burnu havada sürt*ğün teki." Der.

Der de der anlayacağınız. Bunları sizin arkanızdan söyleyen erkek sizden korkan erkektir. Çünkü insan korktuğu şeyi kafasında küçümseme eğiliminde olduğundan, size yok evlenmemiş, yok sürtük diyerek sizi küçümseyip, korkusunu ve çekincesini bastırmaya çalışır ve kendi egosunu ve bilincini bu yolla rahatlatır.

Aynı zamanda bir kadının arkasından bunları diyen arkadaşınız varsa, yine aynı şey geçerlidir. O arkadaşınız o kadından çekiniyordur.

Bundan kaynaklı olarak şunu söylemek istiyorum.. arkasından bu tür şeylerin söylendiği kadınlar, sakın rahatsız olup üzülmeyin ya da geri adım atmayın. ikidebir vızıltısıyla sizi rahatsız eden bir böceğin sesinden ancak ve ancak onu ezerek kurtulabilirsiniz. Diğer türlü dışarı atsanız diğer camdan girer, görmezden gelseniz vızıltısı kulağınızı daha çok tırmalar. Dolayısıyla, Ezin. Ve yolunuza aklı başında kadınlar ve erkeklerle devam edin.
görsel
fit olsun yeter. napıcam ben herkül gibi kaslı kadını yahu. beraber evden eve taşıma işime mi gireceğiz.
Korkan değil de sosyokültürel açıdan bu durumu uygunsuz bulan erkek diyelim. Kadınların güçlü olmasından haz duyan erkeklerin twitterda kadınların bokunu, sidiğini, kirli çoraplarını satın almak için birbirleriyle yarıştığını görebilirsiniz. Kadınların hipergamisini bu tarz betalar değil güçlü erkekler tetikler. Kadınlar kendisini yönetebilen ve manipüle edebilen erkeklerden hoşlanırlar. Götünü siktiren meriçlerden değil.
güçlü olmak ile güç gösteri yapmak arasında fark var.

boşandığım ex ile evlilik kıyısından döndüğüm 2 hatunda yaşadığım problem güç gösterisi yapmaları idi.

hatta ağzım yandı gözüm korktu. ve kendimi bile sorguladım ulan ben mi böyle tiplere denk geliyorum yoksa bir yerde mi yanlış yapıyorum diye.

şimdi yine evlenebileceğim 2 kişi aday var... ikisi de zorlu ve güçlü karakterler. ancak kaç zamandan sonra ilk kez bir kadını "önce saygı duyarak" beğenmeye başladım. karaketlerinden ve güçlerin dolayı. yoksa normal şartlarda niye istemeyeyim ki güçlü bir kadınla birlikte olmayı.

yani o güç mevzusu ve o gücü size nasıl yansıttıkları biraz da kadınlara bağlı sanırım. o yüzden kimi erkeklerin korkması çekinmesi de bundandır heral.
Karşısında ezemeyeceği bir insan olmasını istemeyen erkektir. Korkusuyla güçlü kadınlar sayesinde yüzleştirilecektir.
ben çirkef olmasından korkuyorum. biz de güç dedim mi egoistlik olarak algılanıyor. kontrolsüz güç güç değildir demişler.