bugün

(bkz: deveyi diken insanı siken yararmış)
ne güzel söylemiş atalarımız.
çok doğru bir sözdür.
evlenilecek erkek var, eğlenilecek erkek var * .
lan bir başlığın içindeki bütün entry'ler de başlığın belirttiğine alabildiğine muhalefet olur mu be? okudum, taradım 100 entry içinde; allah rızası için bir kız/kadın sözlük yazarı da "ne var yani? biz piç tercih ediyoruz. mutluyuz. kıskançlar hımf!" yazamamış, ya da, bir erkek "kime ne ya? maydonoz... kızın tercihi, eder eder... tipsizsen ben ne yapayım!" deyip piçliğini ortaya koyamamış, kendini ifade edememiş. herkes efendi, hepimiz efendiyiz, onları tercih edenleriz zaten. peki de, piç ve bunu tercih eden insanlar kim bu sözlükte beyler bayanlar alo? temsil hakkı var lan bunların. şşş...
aslında olaya tersinden bakmak lazım. gerçek de zaten tersidir. kadınlar piç erkekleri tercih etmezler. tercih edilen erkekler piç moduna girerler. bir erkeğin talibi çoksa o erkek yüksek ihtimal şımaracaktır, piç moduna girecektir. bir matematik hesabı yaparsak. çok tercih edilen bir erkek piçleşir. bu nedenle piç erkekleri tercih eden kadın sayısı daha fazladır. bu nedenle kadınların çoğu piç erkekleri tercih ediyormuş gibi gözükür. bu kadar basit aslında.
düzensiz cinsel hayat tercihidir.

an gelir atilla ilhan ölür der ya şair, an gelir o acıyı bütün çıplaklıgı ile yasamak isteyen kız tipidir. cool erkek bir gün bırakıp gidecektir ve asla gerektigi zaman degil, kendi istedigi zaman yanınızda olacaktırç
her erkeğin ilişkinin bazı noktalarında piç(macera ruhlu, farklı, iplemeyen v.s) olması gerekir yoksa ilişki monotonlaşır yavaşlar ve durma noktasına gelir işte bu yüzden hanım kızlarımız efendi erkekleri tercih etseler dahi belli bir zaman sonra sıkılacak boğulduğunu hissedecek çevresinde bulunan piç erkeklere yönelecektir.
efendi erkekte düzeltilecek kusur yoktur. ya da vardır ama göze batmaz. piç erkek ise sorunlarla doludur. kadın hemşiredir, erkeği adam edecektir. erkek de bunu ona borçlu olacak ve sonsuza kadar mutlu bir şekilde yaşayacaklardır.

işin ilginç tarafı, kadın cinsi erkeği adam etti diyelim *, ee işin heyecanı bitti şimdi? nabıcan? oturup pişirdiğin yemeği afiyetle yiyecek misin şimdi?

bir de, efendi erkek tipi aşağı yukarı bellidir. keşfedecek şey bulamazsınız onda. ama piç erkek öyle midir? onun duruşu bile ayrı bir gizem taşır. götü başı ayrı oynar, oynadıkça sen bir şeyler keşfettiğini sanarsın. onunla konuşmaya, onun güneşin batışını izlerken uzaklara puslu puslu bakmasına bir anlam vermeye çalışarak "acaba şimdi nasıl ilginç bir şey düşünüyor?" diye kendi kendini yersin. kafana sıçayım afedersin...
tıpkı, evlenirken bakire bayan aramak gibi bir şey. *
en makbulü ise ;
(bkz: yeri geldimi piç yeri geldimi efendi olmak)
efendi erkek vardı da biz mi okumadık? yok o öyle değildi. off ya off! espri bile yapamıyorum. *
(bkz: ağlamak istiyorum sözlük)
kadının yaşı ilerledikçe, piç olanından hayır gelmeyeceğini anladığında efendi erkeğe dönecektir. En azından ben öyle umuyorum.
sözlük bünyesindeki efendi erkekler olarak bu paradoksdan nasibimizi aldiğimiz tercih şekli.. **
dramaqueenlerin heyecan arayışından başka bir şey değildir. zoru sevmeleridir. zoru elde etmek için çaba sarfetmekten duydukları hazdır. ama bir yere varmaz o ayrı.kazanan kızlar mıdır efendiler mi yoksa piçler mi??
bilemedim..
efendi erkeklere bir çarşı tezahuratıyla teselli olması dileğiyle...

bekledim seni evin önünde
görmek istedim son birkere
vedalaşıp gidecektim askere

çıkmadıın benim için pencereye çıkmadın
birkez olsun gözlerime bakmadın
her nedense sen beni hiç takmadın

Farketmez, O kız seni sevmesede farketmez
o kız sana bakmasada farketmez
Kardeşlerin seni asla terketmez
beşir yerine behlül olsa gerek kastedilen.
erkeklerin "hanım hanımcık, evlenmeden olmaz, annem göster ama elletme dedi, evden okula - okuldan eve" tipindeki kız yerine "dönjem ben sana, bana ferrari alsana berkcan, bu akşam nerde kopcaz, nerde akşam orda sabah" kız tercihi ile doğru orantılıdır.
girisken olmayan hatunların en azından yanımdaki girisimci vs. olsun diye kavradıkları yöntemler silsilesi (bkz: sıctım tüy dikicek yer arıyorum)
seçme sansını onlara verirsen zaten öküzü bile tercih edebildiklerinden pek bir yadırganmıcak durum .
kızların onu sevicek olanı değil s.kicek olanı seçtiğin anlarda s.kicek olan kişilerdir.
piçliğinden değil, acı çekmek istemekten değil, üzülmek&aldatılmak istemek hiç değil.
şebekliklerinden abi, evet sizin piç dediğiniz o grup çok eğlenceli oluyo.
bıcır bıcır konuşuyo, espri yapıyo, eğlendiriyo... hayat güzel geçiyo onunla.
edebiyat yapmıyo, siyaset yapmıyo, gerektiği yerde ciddi olduğu da oluyo ama genel olarak geyik yaptığı için siz sadece bu yönünü görüyosunuz.
bazen öyle duygusal oluyo ki, öyle içleniyo ki, öyle acı çekiyo ki görsen inanmazsın, görsen piç değil sanırsın...
kıskançlık kokan iddia.
önerenin ağzına sağlık olan önerme, çok doğru önerilmiş, efendi erkek camiasinin içinde bulunduğu acı durumu..

(bkz: hem efendiyim hem yanlızım) *
''piçlerin çocukları olmaz.
piçler, aşık oldukları kadınların kendilerini kurtaracaklarını düşünür. oysa hiçbir kadın dünyaya bir piçi kurtarmak için gelmemiştir.
..
piçlerin cinsel hayatı düzensizdir.
piçlerin bedenleri ve akılları, diğer insanlarınkilerin aksine nasırlaşmaz. onların nasırlaşan tek yerleri ruhlarıdır.
piçler sadece kendi aşklarına saygı duyarlar. en yakın dostlarının kadınlarına dil ve el uzatabilirler. bu durumda piç tabii ki suçlu, ancak piçlik meşrudur.
..
neden? diye sormaz. 'neden' sorusu piçliği yok eder.''

(bkz: hakan günday) / piç - arka kapak

'hatunların piç tercihi' genellemesi üzerine; piç tanımını, hakan günday'ın diliyle alıntı yapmak istedim.
nitekim bu genellemeyi doğru kabul edersek, hatunların içgüdüsel fantazilerini gözler önüne seriyoruz.

'benim için; ıııhhh.... saygılı olsun, efendi olsun, ıhhh, yani iyi bir insan olsun, beni korusun... ıhhh, ben böyle bir erkek isterim'
işte bu KOSKOCA BiR YALAN!
piç erkek; eğlenilecek,
efendi erkek ise evlenilecek erkektir.
ne elbiseler gördüm içinde insan yok, nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok... *
bu doğru.
ama şöyle de bi gerçek var ki, çok eğlenceli olmasa da hoş sohbet, her zaman olmasa da ara sıra dağıtacak, şımarıp, şımartacak, güldürürken düşündürmeye kasmayacak efendi bir erkeğe rastlamak zor. kaldı ki her efendi erkeğin evlenilecek erkek olduğu da doğru değil. ve her efendi erkeğin evlenmek istediği de. yani efendilik bunlarla belirlenebilecek bir şey değil. piç derken de tam olarak ne kastediliyor anlamadım. kadınları kandıran, kullanan, aldatan ya da bak ben piçimdir ona göre güzelim diyerek dürüstlüğe yeltenenler mi? hangi kadın bilerek böyle bir şeyi kabul eder ki. acı çekmeyi istemek bence sadece rahatsız insanların işi.
hem eğlenceli, hem olgun, hem ahlaklı, hem yakışıklı, hem dürüst, aldığı sorumluluğu başarı ile yerine getirebilen, çevresiyle iyi geçinen, güvenilir ve çalışkan, sevgi dolu adam vardı da biz mi iç ettik?
sonrada durumdan yakındıkları tercihtir. ay bana çok yanlış yapılıyor e o göt bende olsa bana ne yanlışlar yapılır.*