bugün

tercihini piçten yana kullanan zihniyet, ilerleyen yaşlarda rezil ve zelil olup pişmanlıklar içinde isimlerini tarihin kara defterine yazdırmaya mahkumdur.
kezban olduğu için efenim.
dünyanın en salakça argümanları ile savunulmaya çalışılan tez.
yahu aklı başında bir kız hiç ''piç'' diye tabir ettiğiniz insanı tercih eder mi? ya bi' mantıklı olarak açıklayın allahınızı severseniz? nedir yani olay?
piç sizin gözünüzde nedir?
çok komik adam mı?
çok ukala adam mı?
çok zengin adam mı?
çok zeki adam mı?

yoksa sizden daha 'iyi' adam mı? kedi-ciğer meselesi mi?

ben anlamıyorum abi. kız aşıksa sana, sen ister piç ol ister orospu evladı. sevmiştir seni. bunun piç erkek, efendi erkek ayrımı yok. hani atalarımız demiş ya vakti zamanında, ''gönül bu, ota da konar boka da'' diye. işte senin piç adam diye tabir ettiğini, senden seneleeer önce senin ataların 'ot-bok' mevzusu üzerinden açıklamış.
kibar davranmışlar.

şimdi bu başlıkta 3 kişi var belli.
kız var.
sen varsın. hani efendi olan.
bir de senin 'piç adam' diye tabir ettiğin, kızla birlikte olan adam var.

off.
hasetinden çatlıyorsun demi totoş? o adamı tercih ediyor diye kuruluyorsun.. yerinde olmak istemezdim dostum gerçekten. efendi adamsın, adamın hasısın, on numarasın; ama tercih edilmiyorsun.
yazık lan sana. sonra da gelip burada ''ama onlar piç adamı seviyorlar :('' diye ağlıyorsun.

hasta mısın dostum sen?
bak yine aynı argümanı kullanıyorum; gönül bu. kimi seveceğini bilemezsin. belki o kız, senin piç dediğin adamda bambaşka şeyler görüyor. belki senden daha yakışıklı. belki daha zengin. belki daha kültürlü.
bilemezsin.
sen o adamı sevmiyorsun.
sevme de zaten. o kız seviyor o adamı ve onların ilişkisi bu. karışma. çekil kenara. bırak kızın başına gelecek varsa gelsin. anası mısın babası mısın sikik?

efendim,
toparlayayım.

toparladım.
normal tercih.

hangi qeso zeki müren dinler ki ibrahim tatlıses yerine.
mantıklı açıklamasının mantıksız olduğunu düşünülebilecek durumdur. şöyle ki piç diye tabir ettiğimiz bu tiplerin davranışları kızlar tarafından daha çekici bulunmaktadır. bunu tamamiyle gözlemlerime dayalı olarak söyleyebilirim. gözlemlerimde ortaya çıkan tabloya göre, bir erkek bir kızdan o ortamda daha bir üstün olmalıdır. yani erkeğin sözü geçmelidir. erkek ağır olduğu kadar, yeri geldiğinde kızı güldürebilmelidir. yalnız asıl denge bozukluğu burada yaşanır. erkek kızı güldürse dahi kız gülerken bile erkeğin ortamdaki üstünlüğünden ve baskınlığından kendini kasılmış hissetmesi gerekir. yani gülerken bile erkeğin vereceği tepki ve duruşu düşünmelidir. işte bunu yapabilen erkekler kızları çok rahat elde edebilir.

bu gözlemlerimi destekleyecek kanıtım ise kızların kendinden büyük erkeklerden hoşlanmasıdır. çünkü onlar için önemli olan ortamda erkeğin ağırlığını hissetmeli ve erkeğin yanında nasıl davranacağını şaşırıp kasılmalıdır.

Diğer yandan efendi diye tabir ettiğimiz tiplerse kızlar tarafından pek hor görülür. bir de efendi tipin bazı durumlarda yaşı bile kurtarmayabilir. efendi normal bir türk kızına göre, ortamda pısırık kalan, her dediğini yaptırtabileceği bir kişiliktir. kolay lokmadır yani onun için, uğraşmaz etmez. herhangi bir zevk vermez kızımıza. yok kapı açıyımmış, yok hesap ödiyim vs. hikaye kalır. bunları yapman bir erkeği kız kişisi en fazla kullanır. ama piç diye tabir ettiğimiz kişinin yanında sürekli bir altta kalma ve kasılma duygusu içerisinde bulunduğundan dolayı her zaman bir heyecan içerisinde olur. eli ayağı bir birine dolaşır ve sürekliği piç kişisini düşünür.

buradan yola çıkarak piç kişisi bir kızın gözünde mantıklı bir açıklaması olan ancak aynı zamanda mantıksız bir şekilde öndedir. ancak diğer bir görüşüm ise her erkek "piç" olabilir. "piç olunmaz doğulur" gibi sloganlar falan duyarsanız siktir edin onu. ilk olarak kızdan üstün görerek "piç" olmaya yavaştan adım atabilirsiniz. sevgiler, saygılar...
kızların korunma güdülerini sadece piç diye bahsettiğimiz insancıkların karşılayabileceğini düşünmesi sonucu karşılaştığımız ve devam edeceğini düşündüğüm bir olgudur. 20-21 yaşına gelen kızların -bazılarının- düştükleri hatanın farkına varıp dahada saçmalama evresine girip avunmalık aşklar aradıkları psikolojik bir durumdur. bazılarında nevroz görülmektedir.
sonrasında kadınlar tarafından " nerde adam gibi adam " şeklinde vuku bulan önerme.
bi allah kulu da çıkıp ''abi tipsizim ondan beni tercih etmiyolar, yakışıklı olaydım efendi piç demeden götürürlerdi '' demiyor aga.

her şey tamam. efendi olduğunuz için yalnızsınız. tabiy.
sen kapat yazmasın.
efendi erkek dururken piç erkek seçip onu düzeltme isteğidir. kadınlar fedakardır sonuçta önemli olan da zoru başarmak değil mi?
eğlenceli olduklarından. daha bi tane efendi adma olup eğlenceli bi herif görmedim ben. piç adam dediğiniz adam her bok hakkında bilgi sahibi olup muhabbet edebiliyor ağzı laf yapıyor gençler. bunun sebebi olarak da tercih ediliyor.
Efendilerin hepsi badem bıyık bırakmaktan vazgeçseler bu durum ortadan kalkar.
gerçek bir hanımefendi olamayanların davranışıdır.
bugün hoşlandığım kız benim hakkımda adam gibi adam dedi. çıktığı çocukta piçin teki. bu durum bu önermeyi kanıtlar niteliktedir.
Yiyince tekmeyi tıpış tıpış dönerler o yüzüne bakmadıkları efendi erkeğe.
yanlıştır, hayal kırıklığına uğratır, ağlatir, süründürür. o yüzden en iyisi efendi erkektir.
aynı zamanda gazetelerin 3. sayfasında yer almayı tercih etmektir.
piç erkeğin popüler ve havalı olmasındandır efenim.
efendi erkeklerinde kaşar kızlardan hoşlanması ile doğru orantılıdır.

sen seçimini iyi yap hocam,erkeklerin hepsinin aynı olmadığı gibi kızlarında hepsi aynı değil. bol şans. *
dogru secimdir. hatunlarin az sayida yaptiklari dogrulardan en dogrusudur.
Piçliğin herzaman para ettiğinin en somut kanıtıdır.
aslında sebebi bilinen tercihtir. kadınların bir erkeğin yanında kendini güvende hissetmesi o erkeğe karşı zafiyeti olması demektir denir hep. efendiliğin dışarıdan zayıflık olarak algılanmasının altında, piçlerin bitirim ayaklarının davranışlarına özgüvenli biri gibi görünme olarak yansıması vardır. ne kadar ezen görüntüsünde olursan, efendileri o kadar ezdiğin anlamına gelir bu kızların gözünde efendileri zayıf kılar.
Her geÇen gün azalan efendi ve dürüst erkek sayısına getirilebilecek en iyi aÇıklamadır.Sonra vay efendim iki hafta sonra ağlarlar başkasına baktı diye.bu konuda efendi erkekler piÇ görünümlü efendi erkek olurlarsa işe yarar diye düşünüyorum. (bkz: efendiyim daha yararını görmedim)
erkekler yerin dibine sokarken, ilginç bi şekilde kadınların savunmadığı tercih. arkasında durun şu işin yahu. ayrıca efendi olduğu için kızı elde edemediğini sanan erkekler de ikinci kez düşünsün gerçek sebepler üzerine. böyle bir akıl oyunu olamaz...
Piç erkek olsun veya bayan olsun fark etmez. Piç kişi eğlenceli olandır, malesef beyin veya kalite para etmemektedir.
Gerizekalı kız eylemidlr. Ondan sonra da vay efendim erkekler şöyle böyle vay efendim nefret ediyorum erkeklerden. Lan sığır, sen azıcık marjinal olmaya çalışan, tipi kayık, adam pazarında beş para etmeyen adamı hayatının orta yerine koy, eleman kısa bir süre sonra seni terketsin. Sana müstehak kızım bunlar.