kuyruk acısının gelindiği son nokta dır. kezban olduğunu kabul etmeyen türk kızının yapacağı tespittir.
karıya karı diyen müsveddelerdir.

ezikliğini fenimist çıkışlarla bastırmaya çalışan karılara kullanılırsa daha tatlı olur. *
karı koca. koca dağ demektir, eşi de onun karı.
böyle kişileri dikkate aldığımız için hala yeryüzünde üremeye devam eden canlılardır.
(bkz: karıcığım)
Erkeğe herif diyen zihniyetten farksızdır. Fazla analiz etmek de lüzumsuzdur zira sadece kibar olmayan bir hitap biçimidir "karı", başka da bir şey değil. Bana kalırsa "eşimle gelirim" demek, "karımla gelirim" demekten daha az samimidir hatta.
evlenilirken hep duyulan bir söz var itiraz eden görmedim.

sizi karı koca ilan ediyorum hayırlı olsun.

duydun mu lan nikahı kıyan müsvedde kadına karı dedi.
erkeğin orospusudur bir yerde.
Evlendirme memuru sizi karı - koca ilan ediyorum derken sesi çıkmayan bayanların böyle zamanlarda rahatsız olduğu bir çeşit ayrımcılık.
karı kötü bir kelime değildir fakat; kadın daha açıklayıcı bir sözcüktür günümüzde.
( kabalık hep vardı, kibarlık(!) sonradan çıktı.)

bir tek erkekler kullanmaz '' kadınlar'' da yeri gelir

karı der.
Kaba ve öküz olduklarını ifşa ederler.
Kadın denmesi daha bi hoştur ama karı demeyi hakaret olarak her zaman da algılamak gerekir en güzel örnegi yukar da artigma belirtmiş o gibi durumlar da denilebilir tabi bazı öküzler karı ve bayan diyerek hakaret ettigini sanmaları da ayrı bi öküzlük.
karşı cinse aşağılık imajı vermeye çalışan erkek oruspularıdır. bilemezler ki onlar karşı cinssiz çekilmez hayat.
aralarında yer almaktan mutlu olduğum müsveddelerdir. evlenirken hiç itirazınız olmuyor ama "karı" koca olmaya...
--spoiler--

Bir ömür eşlik ediyor diyemi sevgiliye eş denir? Eşlik etmek yeter mi? Fazlasını beklemezmi insan yarinden? Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki, evlenecek erkege eskilerin neden koca dediklerini.

Çünkü koca bilge demektir, yüce demektir. Koca demek,dağ demektir. Ve nekadar yüce olursa olsun, üstünde kar olmayan dag eksiktir.

Dağların yücesine kar yağar diye kadınada Kocanın karı demişler. Bakma şimdi evlenenlerin karı-koca ilan edildigine. Koca ve onun karı olmalarıdır aslında. Yani yüce bir dag olmalı adam.Kar gibi pak ve masum olmalı kadın. Örtmeli ve bir ömür süsü olmalı dagın. Çünkü üşûr tepesinde kar olmayan dag,ne kadar yüce olursa olsun, yarım görünür.

Eşim olma karım ol! Bana benzemeye çalışma sakın.
Bana benden lazım degil bir tane daha. Ama unutmaki sensiz yarimım. Her zaman söylemem, ama sen anla. Eşim olma karım ol! Beni tamamla....

--spoiler--
Karı sözcüğü yerine avrat da kullanılabilir ki bunların hepsi eş anlamındadır. Fakat iş aşağılama boyutuna getirilmek içinse orda bir durun bakalım.
esprisine karı diyen erkeklerden olmayanlardır.
müsvedde olmak için siyah karbon kağıdı gerekir, karalamak gerekir.
Sözlükte bolca bulunan, görgü yoksunu acınası tiplerdir. Karı diye hitap ederek, utanmadan ne kadar kaba ve aşağılık insan müsveddesi olduklarını, göstermeyi kendilerince bir meziyet sanıyorlar, bir de yaa. Karı deyince bir üstünlüğünüz falan olmuyor. Bilakis, hanzo bir tip canlanıyor gözümüzde. Pislik herifler..
Kuşkusuz doğrusu karı hanımefendidir. Karı çok kaba. Veya bayan hanım daha resmi ise.
Karı müthiş bir kelimedir. Sevmediğim kadınlar için kullanırım. Ağzıma çok yakışır.