bugün

Nefes alabilir miyiz peki? Tesekkurler.
Kimin ne yaptığı umrumda değil ama bir kadının ortamı inlete inlete kahkaha atması beni rahatsız ediyor aynı şekilde bir erkeğin yapmasıda bazen görüyorum arkadaş ortamına kaptırmış kendini dışarıya giden sesten nasıl göründüğünden haberi yok.
Akıllara "ben imam değilim gülebilirim ghaghagha" diyen amcayı getirmiştir.
Emir kipi kullanilmasa istirak edilebilecek cumle.

Herkesin icinde kahkaha atmayan kadin tercihimdir.

kiz arkadasim herkesin icinde kahkaha atarsa kendimi kotu hissediyorum.

Konuyu ilber hocamiz soyle anlatiyor kafinlarin yuksek sesle konusmasi hele gulmesi cok ayiptir ve yeni yeni kayboldu bu ne yazik ki edepsizlik olarak gorulurdu.
Eskiden istanbul hanimefendileri birbirleriyle kavga ederken dahi o asaleti ve durusu kaybetmezlerdi, kavga dedigimde oyle sac basa degil munakasa.
Herkes gülsün hocamda edebince gülsün.
Ahahahahahhahahahahahah.
Atarım.

Kadın ağlasa gıkınız çıkmaz ama. Gülüşü mü battı sayın aptallar?
Siz de gülün efendim, size mani olan mı var? hep birlikte gülelim.
saçma bir söylemdir.

kadın dediğin gülmeli, neşeli olmalıdır.
ben de atarım hem de şuh kahkahalar atarım.... biter, derin nefes alır tekrar başlarım.

kimse de sorgulayamaz neye kahkaha attığımı ne kadar attığımı nasıl attığımı.
Sadece kadın değil erkekte gülmeyi abartmamalı. Herşeyin fazlası diğer insanlar için rahatsız edicidir. Unutmayın: sizin sınırlarınızın bittiği yerde başkasının sınırları başlar.

Tanım: kadınların bulunduğu ortamda yüksek sesle gülmemelerinin gerektiğini belirten sözcük öbeği.
bir norm, diğer insanlara saygıdan dolayı. ha benim yanımda bir kadın uzun süre kahkaha atarsa ben bunu mazur görürüm elbette ama göremeyecek mahluklar da yok değil. özellikle ülkemizde bunlardan bolca var.
yalnız kadınlara değil normal olarak bütün insanlara yakışmayan bir eylem. tabi bu benim görüşüm. bazen kafede oturuyoruz arkadaşlara etrafta bir kihkih gülme sesleri. kardeşim gül, gülme demiyorum ama hobi olarak gül. o ne öyle ölüm çığlığı gibi. nefesi kesiliyor birde.
Hayvanımsı bir şekilde kahkaha atılırsa kadın erkek farketmez çöh çöh şunun gemini takın derler yani. Arkadaşlarımdan biliyorum...
Kadınım ve bu yasağa kahkaha attım.
Erkeğim ve bu yasağa kahkaha attım.
Genç kadınım ve bu yasağa kahkaha attım.
Çocuğum ve bu yasağa kahkaha attım. iktidara ve iktidarcı bütün söylemlere, baskıcı sloganlara kahkaha attım.
görsel
Bana mı gülüyor lan bu diye düşündürecek eylem.
Feminiklerin masturbasyonudur bu söz. at kahkahanı istedeğin gibide azıcık özgür ol tmmı? Eşit falan olurusunuz böyle.
yerinde bir söz. atarsanız kendinizi belli edersiniz biri çıkar tekme atar tekmeyi yersiniz. aynen.
Erkek çükünü kontrol edemediğini ulu orta belli etmeyecek.
Çükünü kontrol edemeyen erkek, adam değildir.
ahmaklığın daniskası olan uyduruk emir.