bugün

her ne kadar çok eleştirilse de türk filmleri açısından ortalamanın üstü bir film olmuştur. fakat filmin bünyesinde murat karakterine açık bir mektup yazmak isterdim, mektup bol miktarda spoiler içereceğinden buraya ekleyiveriyorum.

(entrynin devamı ağır miktarda spoiler içermektedir, lütfen okumadan önce bir kez daha düşünün)

--- spoiler ---

ey murat

filmden anladığım kadarıyla kafası çok çalışan bi velet değilsin. söyliyeceklerimi anlar mısın anlamaz mısın tam olarak emin olamadığımdan, "kişinin anlattıkları karşıdakinin anladığı kadardır" mottosunu da baz olarak söylemek istediklerimi maddeleştirmeye karar verdim, belki daha açıklayıcı olur;

1- öncelikle başın sağolsun

2- ben senin kadar tırsak bir herif daha görmedim

3- ulen dünyada ondan başka kız mı yok

4- ha beynini siktiğim, madem bi bok yiyemeyeceksin ne gidiyorsun devran çağırınca, ben de sandım ki dövücen, kavga edicen filan, yok, e dövemeyeceksen adam da çay içmeye çağırmıyor herhalde, ya vuracak, ya rus ruleti neyin oynatacak, sen de onu oynamaya bile cesaret yok götlek, ne skim işin var o zaman devranın peşinde

şu kadarını söyliyeyim ben kız olsam devranı seçerdim. a be götlek herif, a be kapçık ağızlı ali osman gelmiş herifi madara etmiş, vermiş ayarı vermiş ayarı, sonra gitmiş adamda kafa, olabilir, "benim, hatırla, sürmeliydi o" filan diye ağlıyacağına kalk bi hamle yap be adam, zilyon tabanca var etrafta kap birini, hadi olmadı atla devranın üstüne, zaman kazandır ali emmiye, yoook, anca bağır sen, yüzü gözü kan içinde herifin üzerine atlamaya bile tırsıyorsun sen. muraat efendiii, saçları rasta yapmakla olmuyor bu işler. erkek ol iki rekaat erkek.

5- ulen hadi hepsini geçtim, ali aga kurtarmış sizi, ilişkinizi, almışsın adamın yüzüğünü, bari yüzükten utan bi kestir saçları bi çıkar küpeleri, yooook, yanında manita, saçlar rasta, otur halı sahanın kenarına, götüne koyyim lan ben senin gibi herifin.

sen anca beste yaptım, çok yetenekliyim diye gezin ortalıkta, hayır yaptığın bi bok da yok, dinledik işte skindirik skindirik müzikler. adam olmaz olm adam olmaz senden

6- allah belanı versin

sevgilerle

noktavirgulsatirbasi

--- spoiler ---

(işbu mektup tamamen filmdeki murat karakterini hedef alıyor olup ne murat karakterini canlandıran değerli oyuncumuza ne de senaristlere yönelik bir cümle barındırmaktadır. tüm hakaret ve küfürler hayali murat karakterine yöneltilmiştir. ilgililere duyurulur)
Benzersiz repliklerle dolu film. Delikanlılığın aydınlık yüzünü işler. izlenmesi gereken Türk Filmlerinin başında gelmektedir.
(bkz: kerem kabadayı)
çok doğru bir insan tipidir. üstün ırk bir türkün sahip olması gereken vasıftır eğer olmuyorsa bu ülkeden gitmelidir.
(bkz: adriyana lima tarzı entry girme rehberi)
bir şener şen filmidir. yine tek başına filmi sürüklemiş ve seyirciyi alıkoymuştur. senaryonun anlamsız ve saçma oluşu, diğer oyuncuların vasat performansları sonucunda, sadece şener şen' in eline bakan bir film haline gelmiştir.
(bkz: sahte kabadayı)
(bkz: kemal sunal)
filmde sürmeli'yi oynayan rasim öztekin, çakma kabadayı kenan'a bir ayar verir, akıllara zarar.

'bende öyle bir göt var ki aslanım hiçbirinizde yok' der.
şener şen ve kenan imirzalıoğlunun döktürdüğü gayet de hoş bir türk filmidir..
filmdeki sürmeli karakteri zannımca zihinlerde en çok yer eden karakterlerden biri olarak anılacaktır. ayrıca ,aslı tandoğan güzelliğine bir kez daha hayran olma sebebi.
murat karakteri ile ana bacı küfür edilmesine sebep olan efsane filmdir.
efsane bir replik için ;
(bkz: hatırlanacak ne kaldı ki zaten bu puşt kalleş dünyada)
Ayakkabılarının arkasına basmak yerine,markasına daha çok dikkat edenleri kalmıştır.Soyları tükenmiştir.
"elinden geleni ardına koymayan namerttir" repliğiyle büyük bir anlatım bozukluğuna imza atmış filmdir. böyle türkçe'ye aykırı racon olmaz !
kenan imirzalıoğlu'ndan nefret ettiren film. ne iğrenç bir rol o yaa.
son zamanlarda seyrettiğim kalbur üstü bir yerli film. en azından sürükleyiciydi.
boktan film. şener şen'i devleştiren, türk sinemasının en iyi filmini alın (bkz: eşkıya); aynı iskelet üzerine oturtun ve aynı etkiyi yaratmayı bekleyin...
izlediğim en iyi türk filmlerinden desem abartmış olmam hatta az bile söylemiş olurum. konusu, karakterleri, o karakterlerin birbirleriyle olan ilişkileri vs. iki buçuk saat boyunca gözünüzü kırpmadan izliyorsunuz ve bir an bile merak duygusu yok olmuyor. şener şen'in oyunculuğuna girmiyorum bile. yok böyle bir şey ne desem boş kalır. hele o sonda ölürken çocuğuyla(ismail hacıoğlu) konuştuğu sahne yok mu hareketsiz izledim. tekrar tekrar izlenesi ve izletilmesi gereken, her açıdan ders veren bir başyapıttır...
kızın; yakışıklı, uzun boylu ve onu çok seven bir adam yerine, zayıf, çelimsiz, tek esprisi uzun saçları olan bi çocuğu tercih ettiği filmdir.. nasılsa, filmdeki bu çelimsiz oğlan her türlü felaketten kurtuluverir..
Şener Şen ustanın dilinden dökülen
"Zaten biz yokmuşuz ,cesaret yokmuş , yigitlik mertlik yalanmış , ölümüne arkadaşlık dostluk felan palavraymış. Racon bitmiştir ! , hepiniz yatağınızda rahatlıkla ölebilirsiniz. Dördünüz bir sürmeli etmezsiniz." sözler ile kalbimizde yer etmiş yerli film. Şener Şen daha çok proje ile çıksın karşımıza lütfen. http://video.google.com/videoplay?docid=6473915828026425131#docid=-6570191971355599392
bütün işin (ibneliğin, kabadayılığın, kardeşliğin) yürekte bittiğini bize bir kez daha hatırlatan. kesinlikle izlenilmesi tavsiye edilen, bir türk filmidir.
bu dünyadan kurşunla göçenlerin şerefine.
aşk'ın ellerinde izlenen film!... şener şen filmi olunca da tadından yenmez, yenmedi... *
sürmeli : bendeki göt sizde var mı ?
film bittikden sonra verilen ilk tepki ' şener şen ölmesin '.
uzun zamandır izlemek istediğim filmdi, eşkiyayı izlememiş birisi olarak şahsen beğendim, şener şen'in oyunculuğunu tartışmıyorum bile de, rasim öztekin nasıl döktürmüş, büyüksün.
filmde karaca'nın devran'a verdiği ayar inanılmazdır.

"erkeklik onu bunu tehdit edip, adam dövmekle olmaz. hele hele penis boyuyla hiç olmaz. olsa bile kendini murat ile mukayese etme. ondan çok geridesin."
irice birşey olsa gerek.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar