1. 1.
    2001 nobel ekonomi ödülüne layık görülmüş iktisatçı.imfvedunya bankasında bir sure üst düzey görev yapmış ve ardından ayrılarak özellikle imf nin ne kadar dandik bir kuruluş olduğunu ,uygulamalarının ne kadar yanlış olduğunu anlatan kitaplar yazmış.
    2 ... jagatai
  2. 2.
    globalization and its discontents(küreselleşme büyük hayal kırıklığı) ve making globalization work kitaplarının yazarı abd'li ekonomist.columbia üniversitesinde dersler vermiştir, abd nin ekonomik danışmanlığını da yapmıştır.
    ... stewie griffin
  3. 3.
    2001 yılında nobel ekonomi ödülünü almıştır.cv'si göz kamaştırıcıdır.

(bkz: http://www2.gsb.columbia..../download/Stiglitz_CV.pdf)
    ... bohemian rhapsody
  4. 4.
    Çalışmalarını Columbia Üniversitesi'nde sürdüren, serbest piyasa ekonomisinin temellerine yönelttiği güçlü eleştirilerle tanınan nobel ödüllü iktisatçı. 15. Dünya Ekonomi Kongresi nedeniyle bulunduğu Türkiye'de Uluslararası Para Fonu (IMF) için,"Krizden beslenirler,pek çok ülke imf'nin programlarını sürdürmedi.Oysa,Türkiye imf'yi desekliyor. IMF'nin yaptığı işlerde para Türkiye'den geliyor. Diğer ülkeler borçlarını mümkün olan en kısa sürede ödediler. IMF'yi işin içinde tutmak Türkiye'nin cömertliği. iMF'nin ekonomiye bakışı çok dar olduğu haşde o alanda bile başarılı olamadılar." şeklinde beyanat vermiştir.
    2 ... rick blaine
  5. 5.
    oktay sinanoglu'nun takdir ettiği nadir amerikalı iktisatçılardan biri.
    -1 ... jagatai
  6. 6.
    kapitalizmle ilgili güzel bir yazısı vardır.
    ... sizofrenkezban
  7. 7.
    “Merhaba ben kapitalizm.

Küçük kızlarınızı Barbie bebeklerle büyüttüm, ‘bugün sizden estetik operasyon için para istiyorlar’ diye neden şaşırıyorsunuz!

Çıkarlarım uğruna kocaman bir moda endüstrisi yarattım! istediğimi de elde ettim; 17 yaşındaki kızların çoğu dış görünüşlerinden rahatsız.

Ben Kapitalizmim! Bir kadının bir moda dergisini 15 dakika karıştırması kendi vücudunu beğenmemesine yetiyor!

Ben Kapitalizmim ve benim yüzümden dünyada 600 milyon obez ve 1,4 milyar aç insan var!

Ben Kapitalizmim ve Starbucks için kahve üreten bir çiftçinin oradan bir bardak kahve satın alabilmesi için 3 gün çalışması gerek!

Ben Kapitalizmim ve 15 yaşındaki bir çocuğun iPad alabilmek için böbreğini sattığını duyunca zevkten dört köşe oldum!

Sizi özgür bırakmayan, fikirlerinize sansür vuran, en sonunda polis kurşunuyla öldüren bir devleti kendi elinizle kurmanız ne tuhaf?

Ben Kapitalizmim ve siz hangi Tanrı’dan bahsediyorsunuz, artık farkına varın, taptığınız tek tanrı benim!”

insanları özetleyen ve daha nice cümlesi olan adam.
    5 ... meskun mahal firarisi
  8. 8.
    Yahudidir.
    ... tenete