bugün

baba tarafından zorla senede iki kere bayram namazına giden kişiler tarafından en sevilen imam çeşididir.
bir de bunların ezanı jet hızıyla okuyanları mevcuttur.. genelde sayıları ramazan ayının gelmesiyle artar; tam iftar vakti siz masa başında top patlıycak, ezan okunucak oleyy derken evet top patlar, ama ezan pek bi sönük kalır o noktada. koca gün aç aç dolaşan imam ya orda düşüp bayılmaktadır her akşam ya da sabredemeyip götürmektedir masayı..
her izlediğimde yarılmama sebep olan imamdır.

"baktım bunlar beni dövecek"
"kafama bir maşa darbesi geldi. şu kafamı da çeker misin?"
(bkz: seker gibi seker hoca) *
lisedeki bir arkadaşın anlattğına göre "merak etmeyin cemaat bu akşam sizi galatasaray-bologna maçına yetiştireceğim" diyen imamdır kendileri.
akçacoca'da yaşayan, muzaffer güleç isminde bir şahıstır. şu an 80li yaşlarındadır. bu haliyle 9 dakikada teravih namazı kıldırmaktadır.
özellikle teravih namazlarinda ihtiyac duydugumuz imam. bir süper kahraman.

"Allah seni basimizdan eksik etmesin jet imam!"
takriben 8-9 sene once benimde istirak ettigim bayrampasa'da maltepe cevik kuvvet civarinda bulunan imam.
imam-ı ferrari olarak bilinir. bir dönem bayrampaşa civarında görev yapmıştır.
sarıyer ihl'nin 98 yılı mezunu bi abimiz olur kendileri.*
şöyle ki yatsı ve teravih dahil 20 dakikadan daha kısa bir süre içerisinde namaz kıldırması sayesinde bu yakıştırmayı almış kişidir. halen daha arnavutköy'e yolu düşen olursa ramazan ayında tesbihat dahil çabucak dini vazifesini yerine getirebilir.
lise yıllarında bu adamdan bizim mahallede de vardı. gerçek jet imamın ankara/dikmen şubesiydi galiba.

kendini yogaya adayan, fengşui yapan, rejim yapan binlerce ehl-i müslüm, gayr-i müslim tıklım tıkış bu abinin camisine dolardı.

namaz rolantide başlardı. bir kaç rekat sonra abimiz hızını alıp savururdu cemaati. işin en keyifli anı ise senkronizasyonun asla bozulmamasıydı.

ramazan ayı bittikten sonra kız arkadaşım bile bendeki değişime şaşmıştı.

-sen fitnısa mı gidiyosun, güney?
+yok hayatım. ehehhe (kıza gerçeği söyleyemiyoz)
-doğru söyle. pis pis sırıtma. bak eğer fitnısa gidiyosan, orada çok kız vardır... annıyo musunn bani?
+yok tatlım. mahalleye yeni bi imam geldi. akşamları bedavadan seansları var. üstüne de sevap veriyolar..
-yaaaa. pislikkk. tarkadıyorum sani.
+sen de denemelisin. göbeğinden ve fazla kilolarından kurtulursun. ehehehe.
-ipnaeee!
cemaat üyeleri arasına her zaman es kaza bir yaşlı dede girer ve bu garibim girdiğine gireceğine, müslüman olduğuna olacağına ve doğduğuna doğacağına pişman olur.
3 g li imamdır .
(bkz: imam-ı ferrari hazretleri)
havanın itme gücü ile çalışan ( tepkili ) imamdır.
"bayramdan sonra dövselerdi, iyiydi" diyen imam.
babamın cemaatin baskısıyla olmaya çalıştığı imam tipiir.
http://i56.tinypic.com/11cgjea.jpg
namazdan sonra benden üzgünüm ama küfür yiyen imam. ulan öyle hızlı teravi mi kıldırılır be her sene aynı. bakalım bu sene ne olacak.
Her camiye bekleriz efendim .
Ramazanda ortaya çıkmasını beklediğimiz imamdır.
namazı, namaz olmaktan çıkaran imamdır. eğer bir insan makul sebeplerden dolayı salatı hakkıyla ikame edemeyecekse hiç kılmaması elzemdir. nükuslar vardır ama şekilden ibaret değildir. yapmış olmak için yapılmaz.
her ramazan haberlere çıkmayı başaran imamdır. genelde ramazanın sonuna doğru linç edilir cami cemaati tarafından. bu sene çıkmadı henüz haberlere garip bir şekilde. yandaş medyanın taraf tutmaları hep bunlar.
Sultan II.Mahmud zamanında bir zât, Ramazanda bazı tanıdıklarını iftara davet etmiş. Meşhur şair izzet Molla da davetliler arasındaymış.
Yatsı ezanı okunmuş, cemaatle namaza başlamışlar. imamlık eden zât, namazı neredeyse iki secdeyi bir edecek kadar acele kıldırıyormuş. Çok kısa zamanda sonuncu rekatın tahıyyatına gelmişler. O aralık dışarıdan bir adam gelip namaz kıldıklarını görünce:
-Hazır abdestim varken ben de cemaate yetişeyim, diye düşünüp safa dahil olacağı sırada cemaat selam vermiş.

izzet Molla dönüp adama şöyle demiş:
-Be adam! Biz içinde iken yetişemiyoruz, sen dışarıdan gelip nasıl yetişeceksin?
bu sene hangi ilde dayak yiyeceği merak konusudur. evet.