bugün

ben sayfasında yazarların en beğendikleri entryleri koyabilecekleri bölüm. entry'leri oylarken "budur işte" işte butonuna basılarak listeye beğenilen entryler eklenir. listedeki bir entry gene oylama yaparken ekrana gelen "çıkar bunu" butonuna basılarak listeden çıkarılabilir.
budur işte butonunu yakalamak için büyük bir hızla hareket etmek gerekir. dikkatiniz dağılmamalıdır. tam o saniyeyi yakaladığınızda;
anne:kahvalttıııı hazırrrr
-hasss yine kaçırdımmmm
diyebilirsiniz. bu işlev çok güzeldir.şimdiden kendi himayeme almaktayım entryleri. **
zallın reflekslerimizi geliştirmek için tasarladığı buton. ben üçüncüde ancak yakalayabildim. ancak alıştıktan sonra her defasında yakalayabiliyorsun. zorluk derecesini yükseltçem ama o butonu bulamadım.
entryi oylarken kenarda cikan entry numarasinin üstüne tiklayip sol üstte cikan budur iste kismina da tiklayip tamam butonuyla kullanilabilen fasilitedir.
ayni sekilde entry iste budur üstat'dan cikariladabilir.
süper bir yenilik. zall'ın son bombası. *

editox : acep bu üstat, bilinçli koyulmuş bir sıfat mıdır? (bkz: üstad)
olmuyor, yakalıyamıyoruz.
yeni eklenmis buton. birde bu buton un sukela ya da eksi butonlarin yaninda olsaymis daha leziz olcakmis. ayrica misal x yazar benim bir entrymi favori olarak eklemisse onu da gormemiz daha guzel olur.atiyorum x yazar william butler yeats basligindaki entrymi gormus, ona da iste budur ustat demisse gozukmesini isteriz.
3. nesil yazar
düzeltme: değilmiş lan...

efenim ben bir dene ekledim, kendi hissiyatıma en dokunanını ama, şimdi yanlış mesajlar da vermek istemiyorum. şimdi beğensen yukarı tükürdün diyelim bıyık var. beğenmesen aşağı tükürdün diyelim sakal var. o sebeplen sankim çok da kullanışlıymış gibi gelmedi bana. eklediğim niye ekledin diyebilir. eklemediğim niye eklemedin diyebilir. futbol takımı tutmak gibi olmuş bir nebze... ulan adamın yüzüne gülüyoz ama, ardından herşeyini eksiliyorsak n'olcak mesela...
benim önerim bunu kaldırsınlar oraya güzel bir hatun resmi koysunlar altına da işte budur üstad yazsınlar. haklısın azizim demezsem şerefsizim.
yakında hareketli işte budur üstat butonu devrede. 3 saniye içinde yakaladınız yakaladınız. yakalayamadınız o size hareket çekiyor.
deneme yanılma yöntemiyle çözmeyi başarabildiğim özelliktir.

nasıl mı çalışmakta? son derece basit ;

beğendiğiniz tanımın en alt kısmında (yani olumlu olumsuz oylama yapılan işaretlerin yanında) yazarın adı yer almaktadır,(balyancho yazıyor dimi,hah orası işte) onun da yanında o beğendiğiniz tanımın numarası mevcuttur...hah işte o numaraya tık dediğinizde bir tablo çıkıyor karşınıza, orda "budur işte" diye bir seçenek var...evet doğru banka !, itiraf edin sevindirik oldunuz dimi...*
sadece, eskilerin quake oyununda çok iyi rail silahı kullananlarının veya yeni nesilden counterstrike oyununun pirlerinin kullanabileceği bir tuştur.
çok garip olaylar yaşanmış istatistik bölümü.. bir gecede, bir anda, bir yazarın, üç entrysi, aşırı derecede beğenilmiş, işte budur üstad olmuştur..

sizce de garip değil mi?
1. ani defteri olarak sozluk kullanmak/#269969 deep
2. su cilgin laikler/#285733 montajelemani
3. kahrolasi mirc gunleri/#1020804 stevemcqueen
4. bir hayat okudum kitabim degisti/#938481 cennetten kovulan
5. ilk opusme/#407561 rasko
6. 24 kasim ogretmenler gunu/#901454 kara hilal
7. mustafa kemal ataturk/#438900 Sulh
8. dogma ve bos inanc/#647992 gothic evil
9. iste budur ustat/#647250 zall
10. hayata dair ic burkan detaylar/#368530 balyancho

an itibariyle sıralamanın yukarıda verildiği gibi oldugu istatistik.

simdi entryleri biraz inceledimde 2 tanesi haric gercekten süper secim. yüce zall'ımız her seyimiz canımız adminimiz sadece fasilitenin ne oldugunu 2 cümleyle anlatmıs ve yazarlar bunu en beyendikleri entrylerin arasına koymuslar cok ilginc. belki entry nick uyumu gibi, fasilite entry uyumunu gözetmişlerdir bilemiyorum. ikincisinin hangisi oldugunu paylasmayacağım. yazarıyla paylastım. tamamen bir vicdan rahatlatması oldugunu düsünüyorum.

vel hasıl kelam güzel bir olaydır. genelin kaliteli entryler olması, süper kurgulanmıs entryler olması sevindirici.
bir ben butonu sekmesi, bizim çok sevdiğimiz entryleri tekrar tekrar okuyup feyz almamız için bulunan kısım.
beğenilen entrynin entry numarasına tıklanıp, işte budur denilerek yapılır.

fakat, oldu ki yanlışlıkla işte budur dediniz ya da artık o entryi işte budura layık bulmayıp, listenizden çıkarmak istiyorsunuz. nasıl mı yapıcaksınız? ben de yeni öğrendim hemen paylaşim.

tekrar entry numarasına tıklayın. işte budur kısmından cıkarı seçin. Artık yok. kurtuldunuz.
mutlu musunuz?
ben yapamadım sen yap üstad. ben diyemedim sen de üstad. içimde kalmıştı nasıl ifade edeceğimi bilemedim üstad. ben düşündüm sen yaz üstad.