bugün

iğne yapılan kişinin eylemi. (yok bu da olmadı. )

iğne yemek. (bu da olmadı.)

tığ gibi olmak. (bu hiç olmadı.)

çiçek olmak gibi değildir. (saçma oldu.)

bilimsel tanım: kıça, kola veya vücudun herhangi bir bölümüne şırıngayla ilaç enjekte edilmesi. edilgen fiil (ya da öyle bir şey) türkçe'nin kıtlığı.
hemşire tarafından taciz edilmek...
2 gündür yaşıyorum. dünkü çatalı açtırdı. bugünkü direk pantolonu indir dedi. sapık aynı zamanda canı olan hemşire bir hamlede iğneyi sokup tek hamlede tüm iğneyi vücuduma rüku etti. iğnenin ucundan çıkan fışş sesini bile duydum sol taraf felç. dün de sağ taraf çevrim dışıydı. kısaca sağlı sollu iğneler getirmez bir araya iki yakamı..
az önce yediğim nane..küçükken 1 ay boyunca kıçıma her gün yediğim için o kadar alışkınım ki korktuğumu hiç hatırlamıyorum.
enjeksiyon yaptırmanın halk arasındaki söylenişi.
insanın canını sıkan eylemdir .
iğne olunca batamazsan ayıp edersin.
kalçadan gerçekleştirildiğinde utanmama sebep olan eylem.
düşüncesi bile akşam akşam huzursuz eden can yakıcı eylem.
iğne olmayı başka yönden ele alırsak. mesela ben iğne olmak istemezdim. o ne öyle kimin götüne girdiğin belli değil.
Küçüklüğüme dair en çok hatırladığım şeydir. bir süre sonra vücut alışır. Hissetmezsiniz bile
Bu akşam hemşireye "Günde iki iğne vuruluyorum ve her defasında korkuyorum" Dedim. O da "çok normal ki iğne sonuçta" deyip gülümsedi. işte aradığım hemşire. Kıza sarılıp ağlamak geldi içimden.

(bkz: swh)
nedense severim ya da kan vermek zevkli.
Nerede eli hafif hemşire var ona yaptırırım. Bebek hemşiresi varmış onlar hiç acıtmıyor arkadaşlar.

1 iğne için 10 hastane dolaştığımı bilirim eli hafif olana denk gelmek için.