bugün

evlenmek isteyen kızlar takip etsin.
rakı sofrasına yabancı bir erkektir. erkeğin adamlığı rakı sofrasında belli olur.
Bizim burda arkadaşını rakı sofrasına götürürsün. Arkadaşın mı arkandan vuranın mı anlayasın diye.
her akşam yeniden hatırlatılan erkektir. Zira ben bıktım içki içen erkeği övmekten, onlar övülmekten bıkmadı.
onu özlemek isteyen biri olabilir. belki de ondan uzak kaldıkça ona kavuştuğu an daha güzel olacaktır. tıpkı ilk içtiği o birada yaşadığı an gibi. aynı anı yaşamak istiyordur belki de. bunlar hep can sıkıntısı işte. insan yeni ve farklı şeyler arıyor bazen. yoksa içmeyerek insan kendine niye eziyet yapsın.
rakı içmeyen erkekle evlenmeyin.
Evlenilicek adam gibi adamdır .
içkinin zararlarının farkında olan erkektir.

içki içerek sorunların sadece üzerinin örtüldüğünü bilen erkektir.

sarhoşken insanın 'insan' olmaktan çıktığını bilen erkektir.

saçma sapan yerlere gidebilen içki masası muhabbetlerinden kendini soyutlayabilen erkektir.

içki içmekle erkek olunmadığını bilen erkektir.

akşam eve geldiğinde leş gibi kokmayı göze alamayan erkektir.

içki içmediği halde her türlü naneyi yiyenler ise ayrı bir başlık konusudur.
Elhamdülillah o kişilerden biriyim.
Benimdir .sebebi dini değildir müslüman değilim. (bkz: göktanrı) Sadece bir şeylerden kaçmak istersem sığınacağım şeyin alkol olması hoş gelmiyor. Ve gelecekteki ailemin beni alkol tüketmiş olarak bilmesini istemem. Ancak dozunda içene saygım var.
bir trakyalı olarak hiç öyle bir erkek görmedim.
Şalgam, ayran, çay içiyordur.
Rakı içmeyen adamla evlenmeyin beyanımı yineliyorum.
adam gibi erkektir. sanılanın aksine içki içmek ile adamlığın doğru orantılı değil, ters orantılı bir ilişkisi vardır. ne kadar çok içiyorsanız o kadar adamlıktan uzak olursunuz.
Gözümde daha değerlidir.
Normal olan erkektir.
içinede saygı duyulmalıdır, içmeyenede.

Ama unutulmamalıdır ki, alkol bir zehirdir ve vücuda girdiği andan itibaren kanınızda vücudun atmak için cebelleştiği bir zehir dönmeye başlar.

Zararlı olduğu için içmeyin.
(bkz: scheat) tercih meselesidir. içene de içmeyene de saygı duyulması gerekir. Elbette dozunda içene.
Kalp ben.
benimdir.içmiyoz şarkı dnliyoz kardeş.
bi dk alkol içiliyo muydu kullanılıyo muydu aq.
Kötülüklerin anasindan uzak duran erkektir. Eve les gibi alkol kokarak gelmek yerine mis gibi gül esansi ile evine huzur katar.

Edit
Erkeğim gençler kızlar okusun diye yazıyorum.
alkolün iyice ayağa düşmesinden pek bi anlamı ve farkı kalmadığını düşünen erkektir. çoluk çocuk içiyor artık meşrubat gibi. eskiden dünyanın heryerinde bi ağırlığı, karizması vardı. heryerde bulunamazdı, 30 yaş altının içmesi hiç hoş karşılanmazdı.

çok afedersin de şimdi boku çıktı. meyhanelerde gencecik veletler doğumgünü kutluyolar. kafası da bazen beş para etmiyor. o yüzden anlamı pek kalmadı.
Benimdir. Dinime gore yasak oldugu icin yanina dahi yaklasmamakla birlikte Icki icerek hayatinin guzellesecegini veya dertlerini unutacagini sanan andavallari hayretle izliyorum.
Aile babasi olur.
Eşinin yada sevgilisinin hazırlayacağı romantik bir akşam yemeğinde ki şarapları elinin tersiyle iter ve 'bana ayran getir gadın' der.
Zordur.
Tesekkurler ya hakkat harika bir bilgilendirme olmus. biz faydali saniyorduk yani ben sahsen damarlari aciyor falan diye biliyordum alkol. baya nitelikli bilgi icerikli entry olmus bu tebrik ederim.

bu erkek bacim olur arkadaslar. Kendisine meyve suyuyla mutlu bir hayat diliyorum.