bugün

izmirdeki türbana takan zavallıdan çok daha önemli işleri olduğu kesin olan kişidir.
karaktersiz insanların kimin neyi başına bağladığını kafaya takmasından doğan tartışma.
genelde bu mevzular ısıtılıp ısıtılıp sunulur.
insanların inançlarına karışmanın hele ki inançları doğrultusunda giyinen insanlara 'zavallı' demenin daha büyük bir zavallılık olduğundan bi-haber olan birinci nesil bir yazarın, bir izmirli olduğum halde katılmadığım yorumudur. izmirli olmak özgürlüktür deyip duruyoruz. bir insana kıyafetinden dolayı zavallı dersen, nerede kaldı senin izmirliliyin? nerede kaldı senin özgürlükçülüğün? nerede kaldı senin insanlığın?

bırak o türbanını taksın, sen kadınsan mini eteğini giy, erkeksen saçını uzat vs. neden insanların dışıyla ilgileniyoruz? izmir'de her renk vardır. yolda her tarz insana rastlamanız mümkün. izmir'i izmir yapan da budur. it dalaşına da gerek yoktur.

ek: başlığı açan arkadaş özel mesaj yollamış ve izmirli olmadığını belirtmiş. izmirli olmayan birinin izmir ile ilgili başlık açması da ilginçtir. nedir bu izmir olayınız anlamadım kardeşim. sömürecek başka il bulamadınız mı? izmir ile ilgili konulara ilgi var diye olur olmaz başlıklar açıp durmayın lütfen izmir ile ilgili. izmir'i bilen, izmir'de yaşayan biri değilim, deyip izmir hakkında yorum yapabiliyorsunuz ya, pes!
(bkz: izrmir de türbana takan zavallı)**
zavallı sensin türban da sana girsin demek geliyor içimden ama yapmayacağım bunu. çünkü söyleyecek birkaç cümlem daha var.

onbinyüzmilyonuncu defa yapıldı bu aşağılama. yeter lan. yeni şeyler bulun artık. sataşacak o kadar çok konu / insan / zavallı var ki. inançlara laf atarak bi yere gelemedi kimse bu sözlükte. gördük bunu ve hala görüyoruz.
başka oyun bulun kendinize. hadi yavrucuklarım, başkalarına sataşarak saçmalayın. türban konusundan iş çıkmıyor artık.
(bkz: herkesin tuttuğu kendine)
başına sıcak geçmesin diye takmıştır. izmirin sıcağı insanı çarpıp, saçmalatıyor.
baş örtüsünün amacı'nı anlayamadığım için çok üzgünüm. ama gerçekten de zor bir din sizin müslümanlığınız. * yani o sıcak havada yazık değilmi kızcağıza? çok mu günah açsa kafasını. tamam baş örtüsünün amacı da, ne amaçmış arkadaşım. dinci brave heart'larım benim.
''izmirli değilsen izmir ile ilgili başlık açma ve yorum yapma cesaretini kendinde nasıl buldun be kardeşim?'' sorusunu başlık sahibine sormamızı sağlayan başlık. ben izmirliyim ve izmir'de kimse kimseye laf etmez, herkes rahattır. abuk sabuk çıkarımlar yapmayın lütfen. ayrıca izmir ile ilgili açılan konular tutuluyor diye de izmir ile ilgili abuk sabuk başlıklar açmaya da gerek yok sanırım.
hala don giyen zavallıyla aynıdır. herkes çıplak gezsin, altına don giymesin, balinalar ölmesin vs... vs..
tipik bir ateist olma özentisi, tipik bir iran oluyoruz muhabbetine yokuş aşağıya yuvarlanan bir başlık neden açılmış ben buraya neden yazmışım nasıl bir izmirliyim anlamadım gitti
(bkz: hey allahım)*
tercihlerine karışılmaması gereken insan.
çanakkale cephesinde bomba taşıyan türbanlı/örtülü teyzelere ''lütfen bunu çıkarıni laikliğe aykırı'' diyen insanımsı. (bkz: salak) *
türbana sataşarak zihinsel orgazm yaşayan zavallının diline düşmüş vatandaş.
kemalist paranoya, zibidi söylemi. agzımı bıraktım kıçımla guluyorum tutmayın beni.
başlığı açandan daha zavallı olmadığı kesindir. teee allah'ım.
haklısın arkadaşım iğrenç şeyler var hayatta. bende iğreniyorum, iğreniyorum ama izmir' de kafasına türban takandan değil, herhangi bir yerde kafasını türbana takandan. hatta sadece kafayı türbanla bozmayıp, takanada zavallı diyenlerden.
izmir gbi bir yerde bunu yapıyorsa özgürlükten yoksun kalmış bi zavallıdır gerçekten.açsın kimse bakmaz zaten çünkü saçı kalmamıştır başında.
izmir gibi çağdaş bir şehirde, hala çağdaşlaşamamış olduğundan zavallıdır. götü başı kapamakla adam olunamayacağını farkedemediği için zavallıdır. cennetin içinde cehennemi yaşadığı için zavallıdır. tarih, felsefe, sosyoloji, psikoloji bilmediği için ya da objektif kaynaklardan yararlanmadığı için (bilgisi olsa hala türban takıyor olmazdı.) zavallıdır.

yoksa kime ne, ne takarsa taksın, neresini kaparsa kapasın değil mi? kendine eziyet işte, yaşadığın topluma eziyet. deli idare ediliyor da cahil idare edilemiyor. toplumu geri götürüyor. cahil çok ürüyor, cehalet heryeri kaplıyor...
"bugün nasıl bir saçmalık üretsemde içimdeki kini azıcık hafifletsin" mantığıyla düşünen,içsel sorunları olan,varlığını ispat etme derdine vakıf,kendisinin "dikkat çekme zavallısı" olduğunu beyan etmekten kaçınmayan bünyenin ürünüdür.yemez kuzum merak etme.onun varlığını dert ettiğin kadar kendini önemse lan!!!
Bir nüdistin isyanı. Bu sıcaklarda ailecek üryan geziyor sanırım. Al yavrucum kısasa kısas. Bazen de hakettikleri şekilde karşılık vermek gerekiyor sanırım.
(bkz: izmir de türban takan bayana kafayı takmış zavallı)
ter kokması kuvvetle muhtemel. *
türbana karşı olanların bile sanane lann diyeceği durumdur.
bir duruma karşı olduğunu belirtirken işin içine aşağılama ve hakaret sokan insan kendi yandaşlarını bile kaybettiğini biraz geç farkeder. hatta kendisiyle aynı şeyi düşünen insanların bile o duruma (türbana) karşı sempati duymasını sağlar.
dikkat çekmek ve eğlenmek amaçlı yapılan tespit. mantık arayanlar, adam size bi tarafıyla gülüyo şu anda.
bunu yapan bunu da yaptı
(bkz: konya da hala straplez bluz altına mini etek giyemeyen zavallı)

yazarın notu: edite ihtiyac var ama beceremedim ucundan bi tutun da düzeltelim şu bkz yi garip kalmasın.