bugün

vaktiyle izmir irfan minvalli açıklamaların aslında ne kadar doğru olduğunun ispatı olan durumdur. sonra vay efendim bize niye müslüman demiyorsunuz. aha cami yok. evet.
daha evinin yolunu bulamayanlarin yakindigidir.
mubalagadan ıbarettır.
görme engelli bir insan için geçerli olan durum.
aksine, konak meydanı'nda bile vardır.
sevgili sözlük yazarları...
hemen harekete geçip izmir in ilk ve tek * camisini yaptıralım.
atıp tutması kolay tabi yazarcıklar.
(bkz: silineceğini bile bile entry girmek)
bir izmirli olarak yeteri kadar camiye sahip olduğumuzu düşünüyorum, bugüne kadar hiç bunu sıkıntısını yaşamadım ve söylemeden geçmeyim eldeki sayı yeterli lütfen daha fazla yapmaya teşebbüs etmeyelim. emin olun izmirin camiden çok daha fazla eksikleri var...
saçmalığın karesidir. Şuan pencereden dışarı bakarak rahatlıkla 3 cami görebiliyorum.
sabah sabah tespit sıçmaktır daha da ötesi yoktur, sağduyulu yazar arkadaşlarımızın da dediği gibi izmir in orta yerinde konak'ta saat kulesinin dibinde cami vardır, yakınında kemeraltı çarşısında birden fazla cami vardır.
izmir'i gezmemiş kişi söylemidir.
bazılarında beyin bulmaktan çok daha kolaydır...
öyleyse izmir'in daha yaşanılası bir şehir olması demektir. az cami olup daha az müslüman olduklarından değil, var olan camilerin bile dolmadığı için yatırımın daha iyi yerlere yapıldığının göstergesi olduğundan.
gayette bulunur efendim.
kör iseniz maalesef zor biraz. bak o halde bile imkansız değil yani.
arz talep meselesi. demek ki ihtiyaç yok rağbet yok izmirde.
camileri ibadet yeri olarak görmeyen kişi zırvalaması. tabi adım başı 1 (bir) cami yoktur, insanlara yetecek kadar vardır.
kendisine "olmaz da hadi oldu diyelim cami bulamadın, be adam namaz için illa cami mi gerekli?" şeklinde sorulması gereken insan beyanatı.
izmir de cami bulamayan şakirtlerin götüne minareler girsin.

sorsan izmirin komşu illerine bile gelmemiştir bu ezik şakirtler.
Konya da cami oldu da ne oldu diyeceğim önermedir. Siktir git ibadetini evinde yap. nasıl gösteriş merakı, neyin ispatını yapıyorsunuz. %99 müslüman olan bir ülkede sürekli bir cami yapma, sürekli cami için yardım toplama telaşı..
1700+ camii'yi goremeyecek kadar kör adam soylemidir.

ayrica cami sayisi ile dindarligin ne alakasi var biri aciklasin.

kodumunun cahilleri.
körsen bulamazsın tabi izmirin en küçük yeri olan yeni foça da köyünde bile 2 tane camii vardır.
alsancak'ın göbeğinde vardır bir cami. ki o alsancak'ta barlar da vardır. işte izmir böyle bir kent. yaşanılası.
minarelerin tepesinden bakanlar için doğru bir önermedir. tabi o can havliyle önlerini bile göremezler. çok ciddi oldu bu, amınakoyim.
izmir'de cami sayısı yetersizdir, cuma namazı için çankaya ve konak çevresinde ara sokaklarda namaz kılıyor insanlar, o çevrede cami yerine mescitler yapılmıştır ama onlarda yetersiz geliyor. yeni bir cami yapılmaya kalkınsa uygun bir alan bulunması çok zor, biraz da istemek lazım tabi.
(bkz: izmir)