bugün

Cahiliye toplumlarında iyi insanlara karşı çok yanlış ve acımasız bir bakış açısı hakimdir. insanlar, güzel ahlaklı olduklarını gördükleri kimselerin, kendilerine nasıl davranılırsa davranılsın, bu ahlaklarından ödün vermeyeceklerini hissettiklerinde, onların bu özelliklerini suistimal etmeye yönelik bir tavır içerisine girerler. Nasıl olsa bu insandan bana zarar gelmez, Nasıl olsa o buna birşey demez, Nasıl olsa alttan alır, Nasıl olsa nazım geçer, Ben ne yaparsam yapayım, nasıl olsa bana kötülükle karşılık vermez, Nasıl olsa sabırlı, hoşgörülü, affedici bir tavır gösterir ya da Bir şey olursa nasıl olsa ben bu insanı çok kolay idare ederim, istediğimi yaptırmaya çok kolay ikna ederim gibi bir bakış açısıyla, bu gibi insanların iyi niyetlerinden istifade etmeye çalışırlar.

Son söz - acıma yetime döner koyar götüne!
kendileri insanlik icin herseyi yapar hicbirzaman , isterse dusmani olsun uzmez ve alcakgonullu insanlardir . turkiyedeki bu lanet rte tutumu ve sagcilar yuzunden sayilari azaltilip katledilmektedirler , buna bir son verilmeli turkiye daha nezih , guvenli ve ferah bir ulkeye cevrilmelidir.
Bu dönemlerde saf olarak adlandırılır. Gerçekten yazık.
Her yaptığı yanlış anlaşılır.
bide bunların iyi niyetliyim deyip iç karartanları var.
iyi niyetlerinden dolayı sürekli kaybeden insanlar var ya;
Eğer ki onlar kötü olamıyorlarsa,
Bu onların zayıflıklarından değil, inançlarının güçlü olmasındandır..
Doğrunun yanlıştan, mazlumun zalimden ayrılacağı o güne inanan herkes bilir ki; en küçük kötülüğün bile hesabı, ince ince sorulacaktır...

alıntı.
her zaman kaybeden insandır.
Kaybeden olmaya mahkumdur.
iyi niyeti suistimal edilen insandır.
hep iyi niyetini korusun iyi işler yapsın inşaallah derim günümüzde iyi olmak da iyiyi yapmak da zorlaşıyor gittikçe çünkü.
iYi NiYETLi OLDUĞUNU SÖYLEYEN iNSAN iYi NiYETLi DEĞiLDiR.
iYi NiYETLi OLAN iNSAN BUNUN FARKıNDA olmayan insandır.
Kullanıcı adı gibi insan ehe. içeriği kullanılan insan fakat.
bu tür insanın iyi niyetli oluşunun kaybettirdiği görüşünün savunulması, iyi niyetli olan davranışının kötü bir şey olduğu için değil, bu iyi niyetinden kötüye kullanma anlamında yararlanacak kişiler olduğu içindir. o yüzden bence iyi niyetli olduğunu, kalben saf olduğunu düşündüğünüz kişilere, kaybedersin bak bu kadar iyi niyetli olma demeden önce aslında iyi niyetli olmanın kötü bir şey olmadığını anlatmak lazım diye düşünüyorum.