bugün

rüyaları başlatan cümle.
Ayrılış ifadesidir.
şuan da olduğu gibi.
(bkz: iyi geceler sözlük)gibi
gencler ben de kacar kendinize iyi bakin.
yunancası: kalinihta
Best FM'de yayınlanan ve Emre Tuncer'in sunduğu 'Gecelik' adlı radyo komedi showunda, 'iyi gecelikler!' olarak değiştirilip kullanılan sözcüktür.
(bkz: sozlukle vedalasmak)
sanada iyi geceler.
yazar olma şerefine tüm sözlüğe söylemek istenen. *
söylenmeden uyumanında mümkün olduğu söz, iyi geceler osuruğu gibi birşey.
sonrasında "allah rahatlık versin" cümlesi gelmelidir...
gecenin bittiğini belirtir.

sol framede gören herkese benden gelsin.
uyumaya giden yazarın sözlüğe sesleniş biçimi.

(bkz: iyi sabahlar)
sözlükten ayrılırken söylenecek sözdür..

iyi geceler..
farkı fark etmek lazım efenim.mesela "iyi geceler" bi kalıptır ve mesajlarda manita arasında bi şifreleme vardır. mesela..

iyi geceler : noktasız bu. gayet normaldir bu değiş.burdaki mesaj sadece gecenin iyi olmasıdır.

iyi geceler. : iyi geceler dedim noktayı koydum yavrum hadi artık uzatma'dır.

iyi geceler.. : "bak bebeğim günboyu mesaj atmadın bari ben atıyım hafif tripliyim ona göre" demektir.

iyi geceler... :bu ise daha önceden küsmüşlerdir. birisi barışmak için yer arıyorum geceyi de mana ediyorum bak bu vesiyleynen hadi mesaj at artık konuşalım mına koyim...dir.

tarihten gelen edit: lise yıllarındaki tecrübelerimdir. artık telefonun arama özelliğini kullanıyorumdur.
genellikle cep telefonuna mesaj gelmeyen insanların telefonlarına acıyıpta işlevlerini yerine getirebilsinler diye bütün arkadaşlarına atılan bir mesajdır. saygılar...
Her ne kadar gecenin iyi geçmesi temenni edilse de iyi geçmeyen bir gece olması an meselesidir. Ayrıca o an itibariyle tersinin söylenmesinin* abes olduğu sözcük ikilemi.
günaydından daha samimi bir söz öbeği. günaydın dediğin insanları genelde gitmek zorunda olduğun (okul, iş yeri vb) yerlerde görüp mecburi bir selamlama olarak kullanırken, iyi geceler dediğin insanla muhtemelen sen istediğin için konuşuyorsundur.
sırf birisi "iyi geceler" demediği için, iyi geçmeyen geceler vardır...
*
i geceler şeklinde telaffuz edilir.
sözün bittiği yer yahut sıradaki parça.
(bkz: horlamak)
(bkz: ayakta uyumak)
kişinin irtibatta olduklarına söylediği veda kalıbı .
monotonlaşmış ve anlamını yitirmiş sözcük grubudur ve başına veya sonuna farklı kalıplar yerleştirilebilir .
öptüm , görüşürüz , ... , iyi geceler , ... tatlı rüyalar , kendine iyi bak , vb .
sırf birileri iyi geceler demedi diye, iyi geçmeyen gecelerim vardır benim. *
iyi geceler..
- tabi böyle bir şey mümkünse.
bazen sadece sesini duymak yetmeli anlamdan uzak cümleler içinde..
-iyi geceler
27.02*
(bkz: uykuya dalmadan önce son sözler)
gun sonunda sozluge yazilan son sey