Tavsiyeleri alalım..
camdan aşşaaa atla, geber. iyi bir insan olarak hatırlanacaksın bana güven.
camii yaptır.

geçenlerde annem bir akrabasını övüyordu daraldım o kadar iyiyse dedim camii yaptırsın.
eee dedi yaptırdılar köye. gerçekten yaptırmışlar.
biraz yalnız kalıp içsel bir yolculuğa çıkmalı veya imkan varsa meditasyon veya ibadet yapmalısın.Kalabalıkların arasındayken iyi olmakta zorlanabilirsin.
Ağzınızı kapalı tutmanız yeterli. Ciddi ciddi hayat hilesidir bu dinleyin beni.
Desinler diye istiyorsan, yapman gereken şey yalakalıktır. Gerçekten istiyorsan, Johann Wolfgang Von Goethe'ye Recep dememen yeterlidir :-).
önce sadece ve gerçekten "insan" ol, sonra iyi olursun zaten.

(bkz: genel öneri ve fikirler)
ufak da olsa birine yardım edilebilir. mesela dün yaşlı bir amca tişörtünün düğmesini çözememiş, bastonluydu ve ben çözdüm.
bakın duyguların gelişimi bina gibidir. kat üstüne kat çıkılır.

mahrumiyet ya da bir şeyden yoksunluk duygusu çocuklarda empatiyi geliştirir.
empati, acıma / merhamet duygusunu geliştirir.
merhamet yardım etme destek vermeyi ve bundan mutlu olmayı geliştirir.
iyi bir insan olmak için en ama en önemli şey empati becerisine sahip olmaktır.
empati becerisi de sade ve sadece yoksunluk duygusu ile küçük yaşta karşılaşılınca olurşur.

o sebeptendir ki tek çocuklu z kuşağı gençleri empatiden yoksun, bencil ve yavşaklar.
hayatlarında hiçbir şeyin yoksunluğunu çekmemiş her istediği önüne gelmiş birisi en ufak bir reddedilişte ya da bir şey hoşuna gitmediğinde hemen veryansın ediyor.
Her boka yorum yapma,

ikili ilişkilere karışma

KKK = Konuşma, karışma, kaytarma.
vicdanınla barışık olman lazım.
1-Yardımsever olman 2-Adil olman. hak yememen 3-Kırıcı olmaman, insanlara karşı daima nazik-nezaketli olman 4-Güçlünün yanında değil, haklının yanında olman 5 Öfkeli olmaman gerekli. Eğer bu saydıklarımı uygularsan iyi bir insan olmuş olursun.
Sürekli Keriz gibi, enâyi gibi hareket et!... Önüne gelene Borç ver mesela?!.. sana her anlatılana safça, ahmakça hemen inan!?.. dünyada sanki hiç kötülük yokmuş falan gibi yaşa?!..

iyi bir insan olmak işte bu kadar basit!?..
(bkz: muminun suresi)
ormanda şirinleri görebilirseniz iyi bir insansınız.
iyi insan olmak için iyi insan olma amacını bir kenara bırakmak gerekir.

Zaten insan iyi veya kötü olmaz. iyi veya kötü olan davranışlardır. Kötü davranışlardan uzak durduğunuz sürece toplum nezdinde iyi biri olarak tanımlanırsınız.
Hakan Ural, Rasim ozan gibi insanları takip et ve ne yapıyorlarsa tersini yap.
insan olman lazım.

Evet.

Ne haber ulemmmm, insan üstü varlıklar asfagsggsh.
çimlere basma.
görsel
yaptıklarını sorgulaman..
güncel Önemli Başlıklar