bugün

okuyan yazarlara sahip, türkçeye ve kullanımına en çok önem veren, sözlük aleminin şu anda en iyisi olan yer.
yazarlığın en güzel yapıldığı yerin uludağ olduğunu anlamamı bir kez daha sağlamış olan sözlük.
üstelik çaylaklık kolay bitmemesine rağmen burdakilerin daha kaliteli olduğunu ben bizzat onaylarım hocam.

sözlüğüm sözlüğüm canım sözlüğüm ulu sözlüğüm!
yeni nesil yazar alımlarından sonra son zamanlardaki durgunluğunu üzerinden atan sözlük.
sürekli veri tabanı hatası veren modası geçmiş dandik sözlük.
kim ne derse desin, sözlük ortamlarının en iyisi olan sözlük. farkını açıkça ortaya koyuyor. gerçi 7. nesil alımlarıyla yazar kalitesi biraz sarsıldı ama olsun. zamanla tekrar eski tadı yerine gelecektir.
beni caylakken anlamadigim bir sebeple silik yapmis ve uludag sozluk basligina tesadufen rastlamamla buranin uyesi olmami saglamis bir sozluk cesididir.
çok çılgın bir sözlük. neden diye bir sor? buraya bi ara kayıt oldum, yazar yapmışlar saolsunlar. sonra baktım kaporta yamulmuş, yama filan var... iç güzelliği güzel olabilir ama gel gör ki ruhlar aleminde de yaşamıyoruz dedim. sonra bu hiddetle moderasyondan birine ve sözlük sahibine seri oy verdim. eksi hemi de. zuaha. uçurdular. allah müstehakınızı versin dedim, vermedi daha verecek.
kendi sözlüklerine bakmadan herkesi aşağılayan sözlükcük.
wondrous gibi bir diktatöre ait sözlük.
ilginç kullanımı ve özelliklerine rağmen ısınmakta güçlük çektiğim sözlük.
çaylakken oy kullanamadığın sözlük ve neden çaylak olduğumu anlayamadığım sözlük.
sadece duyurular kısmı için kullandığım sözlük. çok acil bi işim olunca hemen yazıyorum. 10 dakika sonra mesaj butonuna basıyorum gelen yardımlara içimden teşekkür edip işimi görüyorum. ısınamadım evet.
an itibariyle yalnızca 18 sayfa başlık açıldığını, dolayısıyla da gittikçe gerilediğini gördüğüm sözlük... ha diyeceksiniz ki; ''sözlüğün kalitesini belirleyen kıstas başlık sayısı mıdır?'' ben de diyeceğim ki; ''entryler de bir o kadar fason!''
üst frame mi yok bana mı öyle geliyor lan?

üye girişi yapamadığım sözlükcük.
bir ara ali kırcayla başı baya bir dertte olan sözlük.
sözlük sahibi olan wondrous'un kendini tanrılaştırma çabasında olduğu sözlük.

--spoiler--
$ harfi wondrous'un midesine dokunuyor.
--spoiler--

wondrous kim? itü kim? ne bu ssgleştirme çabası kendini. bırak sözlük yazarları yüceltsin seni,nedir bu egoizm paşam? (bkz: dağılın lan)*
burnu havada moderatörlerin, buralar hep bizim siz de birer böceksiniz, edasıyla dolaştığı, düşük kalite bir sözlük. eğlenceli de değil havalı da, basit ve sönük, soğuk ortam.
geçenlerde baktım fatih altaylı başlığı tepedeydi bir saat sonra baktım hala aynı yerinde. orasıda tosbağa hızıyla gidiyor heralde. amaç çamur atmak değil ama öyle bir şüphe duydum. ha ayrıca elamanların süperegosu tavan yapmış durumda. kendi kendilerini pohpohlamaktalar söz şu; diğer sözlükleri kimse okumuyor ama köşe yazarlarının hepsi bizi okuyor." ana fikir şudur; yazarlar abanın klavyeye... iyi gaz... yinede iyi ilerlemiş sözlüktür hepsinin üstüne atlayayım..*

düzeltme: imla!
sürekli kaliteli, 10 numara, sağlam sıfatlarıyla tanımlandığından merak uyandıran sözlük mottosu. sözlüklerde kaliteli yazı yazılmasından ziyade kaliteli yazı yazıldığı anonsu daha fazla etki ediyor. ki bunu itü sözlük çok iyi kullanıyor.
yazarlarını hiç sebep göstermeden kolayca şutlayan sözlüktür. yazarlık yapmak isteyeceğiniz son sözlüktür.
on adet çaylaklık entrylerimi sorry girilerimi (orda öyle diyorlar) fazlaca irticacı bulmuşlar ki ( ilah, rabb, tevhid, din, ibadet vs... ) henüz hoşgeldin demeden güle güle demiş sözlüktür..

ha unutmadan bir de itü sözlük başlık altına 'çaylaklık esnasında girileri yazdıktan sonra kaç entry kaldığını göstermeyen sözlüktür, moderasyona iletilir..' yazmıştım

oldukça fazla eleştirmiş olmalıyım..

uludağ sözlük'ün yanında lafı bile edilmez o başka mesele.. * *
uludağ sözlük hakkında hiç de güzel şeyler söylemeyen oluşum. insan kendini zor tutuyor gerçekten, pek fazla güzelliği yok, memur gibi bir sözlük efendim ne kısalıyor ne uzuyor öyle bir havası var.

edit: sözlük demişim. * *
paso hesap kapıyorlar efendim durduramıyoruz.
sadece bir imla hatası nedeniyle yazarını çaylak eden bir sözlük.ama güzel bir sözlük. yazar dağılımında eşitlik var.ben marjinalim diye geçinen de var sikmişim marjinalini farklı olacağım diye kasma diyeni de var, ateisti de var, tarikatçısı da var.var oğlu var.ortam güzel olsa da sözlük yavaş.başlık seçiyorsun hemen gelivermiyor karşına.ayrıca solframede de bir yavaşlık sözkonusu; sanki yazarlar sürekli aynı başlığa yazıyor ya da hiçbirşey yazmıyor gibi.yedinci nesilin sözlüğe adapte olması sürecinde sözlüğün kalitesinin ne kadar düşebileceğini de göstermişti bize.sabırsızlıkla bekliyorum.
Kesinlikle düşünce özgürlüğü ilkesinden nasibini almamış taraflı ve tahammülsüz bir ortamdır.