bugün

türkiye'nin gördüğü ilk renkli televizyon markasıdır..
vcd ve divx oynatıcısı gibi ürünleri de bulunan marka.
benim televizyonum iyidir.
80 li yıllarda çocuk halimizle televizyon deyince aklımıza gelen marka. ilk televizyonumuzda bu markaydı.
(bkz: schaub lorenz)
isminin doğru okunuşunu yıllar sonra ögrendiğim televizyonları ile ünlü bir markadır. oldukça sağlam oldukları söylenir küçükken kumanda olarak kullanıldığımdan pek güzel anılarım yoktur kendisiyle.
alman menşeili televizyon firmasıdır.1980lerde iflas etmiş.satın alındıktan sonra tekrar üretime başlamıştır.ancak eski pazarpayını kaybetmiştir.bugünki televizyon modelleri çok dandiktir.
http://www.schaublorenz.com.tr/
86 ekran tüplü televizyonu 429 lira olan firma.
7-8 li yaşlarda okumak için ebemin z.kildiği televizyon markası .

-baba bu nası okunuyo?
-ne bilim ben gavurmuyum!!
-haaa diilsin dimi.
bir çok evin ilk televizyonudur.
80'lerde televizyonun sağlamlığına gönderme yapmak amacıyla reklamlarında ahşap olan kasasına üç kez tık tık tık diye vurulup "itt schaub lorenz çok iyi televizyon" repliği söylenen, söyleyenlerden biri fenerli kaleci schumacher olan televizyon markası.
kipa da 127 ekran plazmasını 2300 ytl ye görüp dumurlardan dumurlara koştuğum firma. hd ready uyumlu değildi sanırsam.
ayrıca (#2769218)

edit : hd ready uyumluymuş oley oley!!! ilk fırsatta alacağız. *
çok sağlam bir televizyon markasıdır. mesela; bizim evdeki televizyon hala bu renkli televizyondur. 89'da aldığımıza göre 19 yıldır çatır çatır çalışmaktadır. değiştirmeyi de düşünmemekteyiz.
8 yıl çalıştığı halde rengi kırmızı olan tv dir o yüzden benim güvenim kalmamıştır bu markaya.
kumandası çok zor bulunan televizyon markası.
almanyada'da kurulan elektronik şirketidir. carl lorenz ve schaub şirketlerinin birleşmesiyle 1955 yılında oluşturulmuştur.
(bkz: hoşgelmişin loo)
(bkz: elma armut aşısı tutmaz)
gece gece yaran yazardır. * *
çocukken gördüğüm ilk renkli televizyondur kendileri, komşuların arada bonanza izlemek için gelmelerine sebeptir
(bkz: renkli televizyon)
(bkz: bonanza)

pek bi' esprili i.ne yazar.

şimdi de hatalarımı arayarak açığımı yakalamaya çalışıyor i.necik.

ara ara belki bi' kaç tane daha bulursun.

son girdiğim entrylere de bak.
yedinci nesil manyak yazmıştım silinmiş. düzeltiyorum:

yedinci nesil süpermanyak, manyağın önde gideni hatta bayrak taşıyıcısı...
neşildaş.kardeş yazar.yanımda olan yazar.**