3 binişlik veya 10 binişlik kartlarla defalarca kez arka arkaya basılması mümkün olmasına rağmen hes kodu eşleştirmesi yapılan istanbul kart arka arkaya iki kez basılamamaktadır. Bu uygulamanın sebebi nedir, anlamakta güçlük çekiyorum. Annemle babam geldi yanıma, onlar için basamadım karta. Gerçekten çok problem yaşadık ulaşım konusunda.

belediyenin hayatımızı kolaylaştırmak için çabalaması gerekir. burada covid pozitif olan bir kişinin tek binişlik kart ile dilediği kadar dolaşabileceği gerçeği ile karşı karşıyayız. hes kodunu tanımlayan insanlar ise arka arkaya kart basamamaktadır.

Gerçekten sıkıntılı bir konu, belediyenin daha çok gelir elde etmek amacıyla bunu yapma ihtimalinin söz konusu olduğunu düşünüyorum.

edit: Bir misafirimiz gelince cebimizdeki üç beş kuruşu da 3 binişlik ve 10 binişlik akbile harcayacağız artık herhalde.
(bkz: 16 milyon için çalışıyoruz)
aman gorona var diye yapılan gereksiz bir şey olduğunu düşünüyorum. dünya genelinde koronanın griple eşit duruma geldiği görüşü hakim ama ekrem imamoğlu'nun da dahil olduğu bir grup pandemi şovuna devam ediyor. vatandaşa eziyetten başka bir şey değil.

ankara'da yaşayan biri olarak biz daha avantajlıyız bu konuda. mansur hes kodu eşleştirmesini 1,5 yıldır bir türlü beceremediği için şimdilik böyle bir sorun yaşamıyoruz. mansur'un iş bilmezliğinin faydalı tarafları da var yani.
korona olduğu için tedbir amaçlı olarak yapılan bir durum. siz de kendinize yeni istanbulkart alırsınız.
corona yüzünden olmuştur. aynı kartla iki farklı kişi binemesin diye. önceden böyle bir şey yoktu.