bugün

başkan tokatı patlatmıştır.
halkçı kemal'in kalpazan recep'e verdiği tarihi ayardır.
son dönemlerin en güzel ayarıdır..
ampüllülerin hala tadı damaklarındadır.
Bu seçimere damgasını vurmuş olan ayardır. Sayın Erdoğan ın muz ortasında rakiplerinden daha iyi yükselen sayın Kılıçdaroğlu tarafından gerçekleştirilmiştir.
kendisine "istanbul'u bilmiyorsun bile senin nene gerek başkanlık" denilmesine karşılık, "ben hırsızlık yapmaya gelmedim" anlamında sarfettiği sözdür.

istanbul halkı kimlerin hırsız olduğunu çok iyi bilmekte, son 15 yıldır sandıkta da bunu belli etmektedir. sol partilerin başarısız belediyeciliği bir gerçektir. kılıçdaroğlu daha seçime bile girmeden bunu göstermekte zaten. aday olduğun şehrin daha semtlerini ilçelerini bile bilmiyorsun, evet bu bir kabahattir, yüze vurulunca utanılması, kaypakça cevap verilmemesi gereken bir kabahattir hem de.
kemal kılıçdaroğlunun, oyunu kuralına göre oynaması gerektiğini anladığını anlamamı sağlayan cümlesi.
işte bu dedirten , yıllardır chp'nin başına böyle dişli birisi lazım diyenlerin gönüllerindeki genel başkan adayının tayyip'e verdiği güzel ayar . bir yandan da ulan boyle bı adamı ibb adaylıgı ıcın harcayan adamda ben kasıt ararım dedirten cümle .. kılıçaroğlu ibb adayı olmak yerıne , hırsızlıkların uzerıne gıden vekil şablonunda kalsaydı chp'ye daha cok oy kazandırırdı .. neyse ..
genc ampülleri rahatsiz eden bariz ayar. *
istanbul'da(n) yolunu bulanların anlayamayacağı ayardır.
sözlüğe ayar almaya gelmedim diyen için özel edit: al işte bunu da anlamamış. *
kılıçdaroğlu'na "memur zihniyetli", "söylediklerinde zeka pırıltısı yok" diyenlere tokat gibi cevap.

ayar verilmez alınır diyerek, başbakana "geçmiş olmasını" diliyoruz.
rte'nin kilicdaroglu hakkinda, istanbul'u bilmedigi ve yolunu dahi bulamayacagi yönündeki elestirilerine kemac kilicdaroglu'nun verdigi cevap.

tam haliyle söyle: "Biz istanbul'a yolumuzu bulmaya degil, yolunu bulanlardan hesap sormaya geldik."

yaran ayarlar, tarihi ayarlar gibi bircok kategoriye dahil edilebilir.

bilmeyenlere link de verelim: http://haber.gazetevatan....d=220540&Categoryid=9

edit: rahatsiz olan kücük ampüllere selam ederiz. *