bugün

Aman kızım parana dikkat et, çantanı telefonunu iyi kolla, yalnız dolaşma, hava kararınca hiç dolaşma gibi tembih sözleri taşradan istanbula göç eden, okumak için giden ya da sadece istanbul'un nimetlerini görmek için giden kızcağızlara sıklıkla söylenmektedir ve kıza buhran geçirtilmektedir. istanbul ailelerin hayal aleminde vahşet şehridir, hırsızlar, sapıklar kol gezmektedir ve hepsi bu yeni düşmüş kızın peşindedir.
götüne başına dikkat et. sikiverirler valla.
(bkz: sikmeseler bari)
öğüde boğulmuş kızın istanbul'da hayatta kalabildiğine şahit olan aile ve akrabalar zamanla kızcağızı gözlerinde büyütmeye ve sohbet sırasında bildikleri semtlerin isimlerini sıralayıp bilgilerini ispat etmeye girişeceklerdir. kolaylıklar dilerim.
giderken : (bkz: gazan mübarek olsun)
gelince : (bkz: geçmiş olsun)
öyle herkese güvenmeyin. aranızda her zaman birazcık mesafe olsun insanlarla. sonra çok ağlarsınız demedi demeyin.
galata kulesine çıkıp aşağı atlamayı düşünmeyin. her çıkan "buradan atlasam ne olur" der mi allah aşkına?
başta izmirden gelen kızlar olmak üzre kişi hiçbir şekilde şunu aklından çıkarmamalıdır, "ben izmirliyim ne piçler gördüm" yada "ben x'liyim" modunda gelmeyin buraya. çünkü geldiğinizde gördüğünüz herkesin sizi donunda sallama kapasitesi sizinkine kiyasla çok daha fazladır.
(bkz: beyler ağalar istanbul ne tarafta)
ver ama söyleme.
''istanbul kazan biz kepçe''gibi saçma salak bi' albüm oluşturup içine penbe t-shirt ve kahverengi topuklularınla olan starbucks' taki ve bilumum kafelerdeki resimlerini ekleme.
her gidişin bir dönüşü var. ona göre davran. bir gün gelir, deveran olur.
ilk haftadan bizim istanbul deme, komik olma.
istanbul' a gitme.
Her gazozu içme
beni bul ve kucağıma otur.
istanbul halep den daha tehlikelidir. dusman ortada gorunmez . yalniz gideyim demeyin.