bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. ?.
  agır abi abd ve kolpacı yalakası israil e karşı tüm dünyaya delikanlılık örneği gösteren iran ı bu günkü açıklaması ile de daha da çok seviyoruz.

  ülkemizin nükleer silahlarını denetlemek isteyen güçler ilk başta iran hükümeti tarafından gönderilen heyete kendi silahlarını denetlettirmek zorundadırlar. biz ülkemizde nükleer silah yok demiyoruz ama abd ve israil neye güvenerek bunun hesabını soruyor anlamış değiliz.

  siyasi görüşümüz değişmemiştir, israil veya abd askerlerinin suriye topraklarına değil saldırmak, asker konuşlandırmasını bile savaş sebebi sayacağımızı bu gunde yineliyoruz.

  iran cumhurbaşkanlığı basın sözcüsü.
  kaynak: sabah gazetesi.
  2 ... cehennem tanrisi
 2. ?.
  (bkz: çıkar şu taşşağını bi öpeyim)
  2 -1 ... balyancho
 3. ?.
  hiçbir zaman futbol oynayamayacak olan seyirciler gibi bizle alakası olmayan iki ülkenin savaşında birini fanatikçe destekliyoruz'un kısa halidir.

  ülkeler kaderlerini israil-iran savaşı ya da lübnan'a asker göndermeye bağlı olduğunu düşünmeye başlamışlarsa sorun vardır. büyük bir sorundur bu. ülkeler yaptıklarıyla,liderleriyle (atatürk sonrası dönemde lider göremedik hiç) devrimleriyle,milli benliklerinin gücüyle,yeraltı yerüstü kaynaklarıyla,kültürleriyle vardır. hangi ülkeyi destekledikleriyle değil. savaşta bir tarafta olmak savaşta taraf olmak... cinayete teşvikten başka nedir? şimdi dünyanın en aşağılık devletlerinden biri olan israil'le ülkemizdeki cumhuriyet sistemini yıkıp,dinler arası ayrım yapmaya çalışan iran arasındaki maçta taraf mı tutacağız? götleriyle gülerler bize.
  1 -2 ... ucuncayir666
 4. ?.
  (bkz: destekleyenler elime mum diksin)
  2 ... dukur
 5. ?.
  güney azerbaycan'da olan bitenlerden habersiz kişilerin afferim ulan naraları ile destekledikleri kelamdır. güney azerbaycan'a karşı kimi destekliyorsunuz ey şakşakçılar?
  2 -1 ... kara hilal
 6. 1.
  ulu ata'nın ölümünden sonra türkiyenin başına üştüler abd ve rusya. ulu ata'nın karakteri ve siyasi başarı gücünün küçük bir bölümüne iye olmayanlar geçti ülkenin başına. bunlar olurken, bir kısım sağcılar komünizme ve dolayısıyla rusya'ya karşı çıkmak için amerikancı, kapitalizme ve dolayısıyla da abd'ye karşı olanlar ise rusyacı oldular. oldular derken, bazıları evet amerikancı/rusyacı oldu. kalanlar ise bilmeden abdnin/rusyanın piyonu oldular. kimse de çıkıp, ulan ben niye bir taraftan olmak zorundayım? ben de üçüncü taraf olayım diye düşünmedi. zaten üçüncü taraf olacak gücü de yoktu yöneticilerin.

  şimdi de kimse çıkıp israil'e karşı çıkmak için iran'ı desteklemek zorunluluğu olmadığını düşünemiyor. bu yüzden çekip gideceğim işte bu ülkeden...
  1 -2 ... tengrikut
 7. 2.
  bazı yorumlardaki mantığı anlayamadığım olaydır. birincisi bu iki ülkenin bizimle alakasını bilmeyen biri kusura bakmasın am dünya dan bihaber yaşıyor demektir, iran dan sonra hedef türkiye olacaktır bunu bilmeyen
  hala var demek ki yazık. ikincisi osmanlı nın son dönem siyasetinde iran a destek diye bir şeyi hangi kaynak yazmaktadır merak ediyorum. son dönemde ki en başarılı siyaseti ikinci abdulhamit izlemiş o da denge politikası çerçevesinde ilişkiler kurmuştur. yapmayın etmeyin sırf islam ülkesi diye, bazılarına göre yobazlarla dolu bir yer diye iran a karşı israil i savunmayın, çünkü israil in istediği bu ve israil ne istiyorsa bizim aleyhimizedir.
  1 ... fewzi1907
 8. 3.
  (bkz: papaza kızıp oruc bozmak)
  1 ... derberker
 9. 4.
  recep tayyip erdoğan'ın ağzından duyulursa kıyametlerin kopmasına neden olabilecek söz.
  1 ... arabaciarabayatasget
 10. 5.
  destek mi? kime destek? iran mı? bu iki ülke hem tarihi bağları hem de gönül bağları bakımından birbirine zarar vermeyen iki ülkedir. bakmayın siz onların kayıkçı kavgalarına! ne iran israil'e ne de israil iran'a saldırır. ataların bir lafı vardır duduğunun hiç birne, gördüğünün de yarısına inan diye! aynen öyle! israil vaktiyle kendilerini babil sürgününden kurtaran ve özgürlük bağışlayan persler'in atalarına hiç bir şey yapmaz! zira gönül bağları vardır, ama orta da bir tiyatro vardır. ve herkes bu tiyatrodaki rolünü en iyi şekilde oynamaktadır. siz tiyatro sahnesindeki oyuncuların gerçekten de öldüğüne inanlardan mısınız yoksa? ha dersen ki arap-israil savaşı olacak! eyvallah! bu mantıklı ezeli iki düşmandır, mümkündür!
  hoş gerçi şöyle bir durum da var: "bir başlığa bakarım bir de başlığı açan adamın tiniyetine..." fazla söze gerek yok! bu konuda daha fazla bilgi ve adam gibi bir makale okumak isteyenler aşağıdaki linke göz atabilirler!

  http://www.acikistihbarat...m/Haberler.asp?haber=3283

  edit: ayrıca iran'ın güney azerbaycan'daki soydaşlarımıza nasıl davrandığını da unutmadık daha!
  -2 ... kerameti kendinden menkul