bugün

paint Ekrem’in son icraati, sen istihdam yaratacağım, burs vereceğim, kreş yapacağım, halkın parasını halk için harcayacağım de sonra da git en büyük icraatin olarak ingilizlerden 6 trilyona yağlı boya tablosu al. Bu halka müstahak, artık istanbullular tabloya baka baka her şeyin çok güzel olmasını bekler.
cicciolina'nın tablosu değil bu ama.
Birde garip olan şey şu korona döneminde millet zor durumdayken
Gidip bu tabloyu Londra da ingilizlerden 6.5 milyon liraya almasıdır
Bir Türk veya Müslüman ülke yapsa almazdı.
ulan ne kadar oruspu çocuğusunuz o kadar para insaata ranta diziye filme parka saraya basılınca sesiniz çıkmıyor burda lolo yapıyorsunuz.
300 milyon liraya konser yapıp 3 bin kişinin izlemesi ise israf değil. Ecdat ecdat diye ağlayanların mevzu siyaset olunca ne kadar iki yüzlü olduğunu gördük.
geçmişine sahip çıkmak amacıyla yapılmış belki de gereksiz hareketir çünkü çok pahalıdır.

ayrıca dünyada sanatı çıkara dönüştürmüş insanların yaptığı fırsatçılıktir satanların yaptığı.

almış dert olmuştur. almasay di yine dert olacaktı. beğen beğendiğini.
Yav he he. Sağdan siktir olup gidiniz bir zahmet.
Algı kasacağım diye 6 milyonu 6 trilyon yazınca algı kasmıyorsun, komik oluyorsun.

Adam tarihine sahip çıkıyor.teşekkür edeceğine şikayet mi ediyorsun?

Alıpta evine astı sanki AMK.
en azından ney düğü belirsiz vakıflara, mütehayit lere milyonlar saçmiyor ecdat yadigarı almış helal başkan.
hükümet alsaydı ecdadımıza sahip çıktık diye heryerde överdiniz. ama muhalif alınca tu kaka. çok yüzsüzsünüz çok.
Belediyelerin bütçesini düşündüğünüzde 6 milyon para mı?

Covidden dolayı yapılamayan bir ton organizasyon ve etkinlik vardır eminim, onun paraları buraya aktarılmıştır.

Ayrıca, sanata, tarihe ve geçmişe sahip çıkmak ne zamandan beri eleştirilir oldu? Ben gururlandım açıkçası, vizyon sahibi bir davranış, tebrikler.
Hayır, aslında tabloyu alması güzel bir şey.

Ama bunu asıl yapmasının nedeninin insanlarda yaratacağı izlenim olduğu düşünülürse, samimi bulmuyorum yapılan eylemi.
Hani siz osmanlı torunuydunuz???
Gidin görün işte orjinal resmini niye tatava yapıyosunuz
Ne demişti reisiniz; "itibardan tasarruf olmaz"
saray sanatçılarına 30 milyona konser verdilir sesi çıkmaz

melih ankaraya dincinin atası anıtı ve heykelini milyonlarca

dolara diker hiç sorun olmaz

fatihin portresinin yeri istanbuldur deyip alınır

vaaaaayyyyyyyyyyy

israf dincinin adı soyadıdır

millete iban attım sağa 10 lira yolla bağa diyenler

daha bir kaç gün önce altlarına enlüküsünden

15 tane son model makam arabası çekti

nooooldiii, rengin sooooldii.

bu aşağıda ki de melihin milyonlarca dolar harcayıp

yurdumuza kazandırdığı

dinicinin atası heykeli.

https://i.sacitaslan.com/...28/305178/305178.jpg.webp
Tayyip alsa ecdadina sahip çıktı diye övgüler duzulurdu.alan imamoğlu olunca saldırı başladı.1150 odalı saray,yazlık saray ,mercedesler uçaklar israf değil tabi,itibardan tasarruf değil.
Garip insanlarız yahu. Adam alsa ayrı dert almasa ayrı dert. Başkası alsa belki göklere çıkartcaksınız.
israf misraf hikaye

israfa karşı olan

bilalın bokçular vakfına ölü taklidi yapıyor

zokam sizin israf karşıtlığınıza

imamoğlu bunlara öyle bir gol attı ki

içlerinde gezdirdi

manyak oldular

olmayan akılları gitti

düşünsene

ossssssmanlı torunuyum diyorsun

dedenin emanetini londralardan başka biri toplayıp geliyor

sen anca milyon dolarları basıp ankarada

dincinin atası anıtı (dinazor heykelini) yapabiliyorsun

kudurun kodumun yobazları

sizin beceremediğinizi imamoğlu becerdi

herkez atasına sahip çıkar

kimi fatihe

kimi de dinazora

zooort zooort

dinazoooortttt.
O tabloyu c.baskanligi alsaydi tepkiniz ayni olur muydu?

Olmazdi tabi.
valla osmanliciliktan da israftan da nefret ederim. hatta ekrem baskandan da pek haz etmemeye basladim. ancak su yapilana yok israfti, bez parcasina bu kadar para verilir mi demek icin biraz karaktersiz cokca da gerizekali olmak lazim. ulan gotler siz degil misiniz yok sultan mehmet soyle yok boyle delikanli diyen. adamin sayili portresinden birini gitmis almis adam. daha ne tatava yapiyorsunuz amk. tabii siz alismissiniz satmaya, anlam veremediniz bi sanat eseri alininca. Ulan siz sanattan, medeniyetten ne anlarsiniz amina koyayim. Bu topraklara sizin zihniyetinizin benzeri yuzunden matba bile yillar sonra girdi. Sonra birileri alip basini yururken, biz de sik gibi kaldik oyle.
hahah, ecdat düşmanları 3 gündür kuduruyor. koskoca cihan sultanının, dünyada eşi benzeri olmayan, 500 yıllık portresi demek; osmanlı mirası demektir, sanat demektir, tarih demektir, ecdat demektir.

bu kuduz sürüsü, sırf chp yaptı diye; sanata, tarihe, ecdada, fatih'e, osmanlı'ya 3 gündür kuduz köpek gibi kin ve nefret saçıyor.

demek chp, osmanlı ve fatih için bir kaç adım daha atsa, yaşasın bizans diyecekler. derler de!!.

++

kreş demiş ama kreşler yapılıyor/yapıldı. https://www.sozcu.com.tr/...e-hayata-geciyor-5453533/
burs denmiş ama burslar hayata geçti/geçiyor. https://www.haberturk.com...in-ogrenciye-burs-2541678
(bkz: kudurun) daha çok delireceksiniz.
Şimdi burda chp li arkadaşlar ile Akp li arkadaşlar bu yapılan israfları haklı çıkarmak için karşı tarafın israflarını ortaya atıyor. Kimse de çıkıp iki tarafta israf ediyor dememiş. Akp lilere soruyorum, filistine neden 5 milyon dolar yardım gitti? Üstelik ülkede o kadar aç var. Akp nin yaptığı israfları açıklasam liste bayağı uzar. Okçular vakfı, ensar vakfı, ankapark, kaçak saray şimdilik aklıma gelenler. Bunlar israfın allahı. CHP ye gelince Ben de ekreme oy verdim. Herşey çok güzel olacak sloganıyla gelip bir tabloya 6 milyon TL vermek de akp israfından farksız. Bu corona sürecinde senin neyine o tablo? Ülkenin her kesimi kafayı yemiş. Genç işsizlik tavan yapmış. Hala bu yöneticiler zart zurt ile uğraşıyor. Ne saçma adamları seçiyoruz milletçe.
6 değil 8 trilyon tl. Cnntürkte Az önce fiyatı böyle söylendi. Ayrıca tablonun italyan ressam belliniye ait olmadığı, zaten müzayede salonunun da bu iddiada olmadığı, belki onun ekibinden başka birinin elinden çıkmış olabileceği, yanındakinin de oğlu olmadığı, kim olduğunun sır olduğu, gerçek bellini tablosunu bu fiyata alınamayacağını kat kat fazla olduğunu tarihçi prof. erhan afyoncu söyledi.

Tartışmaya gelince, biz alışığız ve hiç şaşırtmadı ibb nin bu tabloya bu parayı verip alması. Neden? 18 yıldır mevcut iktidar hiçbir zaman itibardan (israftan) tasarruf yapmadı ki muhalefet yapsın. Bu ülkede Yok böyle bir siyaset ve siyasetçi maalesef. Al birini vur ötekine. Hemen hemen Yaklaşık hepsi birbirinin aynı.

Çok fazla umutlanmayın, Siyaset işte böyle bir şey...
Ciciolina resmi değil.

Bunu anlayacak kültür birikimi olan insan nerede?
Bunu bile hatırlamak için ilber reyiz kadar bilgi birikim gerektirir
Bu sırada hatırlatma için teşekkürler.

Kendileri (ciciolina) çok değerli ve hayranlık duyulan bir politikacı olur. Çok izlemiş ve yararlanılmıştır bu italyan politikacıdan.
insana verdiği ruhsal haz anlatılmaz, yaşanır. Hele ki grup mitingleri efsanedir.
kendi açıklamasına göre vergiler, kargolama işlemleri dahil istanbul'a gelişi en az 8 milyon tl olan tablonun alımı.

o değilde, tabloda fatih han'ın karşısında bir oğlan var o kim ola ki.