bugün

entry'ler (111)

yarım kalan aşklar dizisi

aşk bedenlerde değil, iki ruh arasında yaşanır. beğendiğim, sürükleyici, akıcı blu tv dizisi. yer yer mantık hatası olsa da eksiklikler kaliteli oyunculuklarla giderilmiş. özellikle burak deniz çok iyi oynamış, oyunculuğunu çok beğendim. lakin elif karakterini oynayan dilan deniz diğer oyuncuların yanında fazlasıyla sönük kalıyor. oyunculuk üzerine pek kabiliyeti yok. çok kötü oynuyor. bu arada diziye puanım 7/10

bir ayakkabıya 300 lira veren tip

300 liraya ayakkabı mı kaldı birader en son 4 sene önce 300 e alıyorduk.

psikiyatrik ilaçların faydaları

Farklı farklı ilaçları kullanmış birisi olarak söylüyorum. Genelde fazla uyku yaparlar. En son kullanmaya basladıgım ilaçla yarım kapsülle başladım yarım kapsül bile beni 5 dakika içinde uyutmaya yetti. ilaçlar beyindeki bozulan kimyasal dengeyi ayarlamak içindir. Kullandığım dönem fazla depresif ve kaygılı bir dönem içindeydim biraz da takıntllıydım. ilaçlardan sonra biraz daha duygusuz bir hal almaya basladım. Olaylara ne üzülebiliyordum ne gülebiliyordum ne de sinirlenebiliyordum. Ruhsuz bir insan olmusum. Kafandaki kötü düşüncelerden biraz da olsa arındırsa da duygusuz ve tepkisiz bir hal alıyorsun.

izlenilen en iyi 5 dizi

True detective (sezon 1)
11.22.63
Şahsiyet
American horror story
Mindhunter

31 ekim 2020 galatasaray ankaragücü maçı

Maç çok kötüydu lakin ankaragücünde 7 eksik vardı. Ve son sıra takımlarından buna rağmen Galatasaray bu kadar zorlandıysa şampiyonluğu unutsunlar.

1 75 boyundaki erkek

Çoğu genelde 173 felandır yuvarlama yaparlar ama 175 kısa bir boy değildir. Ortalama bir boydur

ne kadar evlenilecek tipsiniz testi

100 aldım galiba gevseğim.

bir erkekte olması gerekenler

Çok göreceli bir soru cok göreceli. Benim nezdimce kendinden ödün verme esirdir. Dedikodu yapmamısı ve sohbeti baska insanlar etrafından çevirmemesi. Kendine özen göstermesi insanları araç olarak görmemesi. Bir insanın yüzüne iyiyken arkadan kötü olmaması önemlidir.bir de Hazza yenik düşmemek gerekir. Farkındalık ve bilinçle önemli.

parkta kitap okumak

Yaşadığım yerden ötürü çok zordur. Ses cook bağiris çağırış cok. Odaklanamıyorum. Benim için en iyisi evde ses yokken odamda sessizce okumaktır.

herkesle arasını mesafeli tutan insan

insanlar sahte ve samimiyetsiz çünkü. Birine ufak bir derecede samimiyet belirtisi gösterdiğin zaman bile senin tepene cıkmaya calısıyor. Haddi olmayan edimlerde ve söylemlerde bulunuyor. Bu yüzden en iyisi insanlarla araya mesafe koymaktır.

bağışıklık sistemini güçlendirme yolları

Düzenli egzersiz ve spor kesinlikle şart. Onun dısında beslenmeye dikkat edilmelidir.

efendi erkeklere tavsiyeler

Önemli olan erdemli yaşamdır. Başkalarının dediklerini fazla önemsemeden. Kendi doğrularını belirleyip. Erdemli ahlaklı bir şekilde yaşamak. Asıl mutluluktur.

bir kitaba 50 lira veren insan

Vermisliğim vardır. Ve içim zerre olsun acımadı. 3 paket sigara parası 50 lira. Veya bir mekana gidin yiyeceğin yemek 50 lira. En azından okuduğum kitap değerlidir. insana bir şeyler katar en azından.

kendini tek kelime ile ifade etmek

Nihilist.

yazarların samimi arkadaş sayıları

2 veya 3 tam emin olamadım. *

denizde eşine dayayan adam

Denizde dalgalar bize vururken benim dalga da sana vursa? Diye sormustur.

evlendikten sonra karınızın ifşasına denk gelseniz

Olan olmus artık geçmişte olan da geçmişte kalmış. Geçmişte yaptığı şeylere göre yargılayamam ama içimde burukluk bir acı keder kalırdı.

falcao diagne arda üçlüsü

Şaka mı yoksa ciddi mi bu. Bu üçü çoğu zaman birlikte 11 de bile olmaz. Tek tük bazı maçlarda denenebilir ama çogu maçlarda 11 de beraber olmayacak bir üçlü. içlerinden sıyrılaracak ve ön plana çıkacak oyuncu bana göre diagnedir. Bu sene falcaonun yerine gs forması giyseydi her şey çok farklı olur Galatasaray için, arda rotasyon oyuncusu olur. Bence takıma ruh katar. Ama Falcao umarım bizi yanıltır. Yine sakatlık sorunları yasamaz umarım. Galatasarayın falcoyu acilen elden çıkarması şarttır. Bu maaş yüküyle verim aynı oranda değil. Bu maaşa bu performans sorgulanır. Yeni gelen limit olayıyla birlikte gitmesi Galatasaray adına en dogru karar olur.

lionel messi

Citynin Barcelona tarafına Messi için sunduğu teklif şu yöndeymiş : bernardo Silva+ Gabriel jesus+ Eric garcia+ 100 milyon euro. Messi dünyanın en büyük ve en iyi futbolcusudur. Burası çok ayrı bir konu. Son yıllarda çok yanlıs yönetim şekli Barcelonayı çok kötü etkiledi. Yanlıs transfer politikası bosa harcanan onca para. Kötü teknik ekip başarısız taktikler. Çok kötü teknik direktörler vs. Vs. Bunların ardından tüm yük Messiye kaldı. Xavi ve iniesta gibi oyuncuların yerinin dolmaması da yükü fazla artırıp. Barcelonayı çok kötü duruma soktu. Ardı ardına gelen bu başarısızlıklar ve messiye binen bu yük, Bayerne alınan o ezici mağlubiyet. Messiyi gitmeye zorladı. Biz futvolseverler için, city veya başka bir kulube transfer durumu bizi fazlasıyla heyecan ve merak içine sokar. Kendisi bu ölü bitik kadroya ragmen dünyanın en iyi futbolcusudur. Barcelona için mantıklı olansa city eğer böyle bir teklif yapmışsa mecburen kabul etmektir. Mutsuz bir messiyi takımda tutmak zordur. Daha düşük bir bedele veya teklife takımdan ayrılma riski de var.

25 ağustos 2020 paok beşiktaş maçı

Rakip paokta önemli oyuncuların sakatlığı bulunuyor. Fakat Beşiktaşımızda da önemli oyuncular takımdan ayrıldı büyük eksiklikler var. Ayın 20sine kadar liste uefaya bildirilmeli gelen oyuncunun hazır olması için de kampa yetişmesi gerek. Şu an itibariyle kapa bildirilmiş transfer yok önemli bir golcü eksigi var Beşiktaşın. Eğer golcü transferi yetişirse hazır olup olmaması cok önemli yönetim transferde biraz daha elini çabuk tutmalı. Aktif kadromuzla paok bu maçı alır gibime geliyor. Maç onların evinde taraftarsız tabi ki lakin bu onlara avantaj saglagacaktır. Umarım Beşiktaş yönetimi fenerbahcenin yaptığı gibi transferde ard ardına açıklamalar yapar. Bu eksiklikle maçı almamız çok zor.

edit: bu eksikliklerle maçı almamız zordu ve beklenen oldu. maça hazır çıkmadık ve yanlış bir 11le çıktığımızı düşünüyorum. necibi çok oynatmak istiyorsa hoca sağbekte başlatabilirdi. hoca neden nskala ve wellintonu ısrarla istedi anlamış değilim hala. bu iki adam daha takıma alışamadı, adapte olamadı. rıdvan ve roco ikilisi çıkabilirdi maça. lens boydun yerine sağ önde başlasa daha iyi olurdu. çünkü boyd çok kötü acilen gitmeli. lens de iyi değildi bolca adam kaçırdı ve ataklara sebebiyet verdi. rakip kontradan iyi vurdu bizi. wellintonun yaptığı penaltı çok acemiceydi. ersini burdan tebrik ediyorum ve ona desteğim sonsuz, penaltıyı çıkardı ve önemli kurtarışlar da bulundu. nsakala ve wellinton cidden garip hatalar yaptı. çok kötüydüler bu maç. mensah cidden teknik kalitesi çok yüksek bir oyuncu bunu görmüş olduk. elinden geleni yapmaya çalıştı. topla çok iyi bire birde etkili bir isim. bugün onu da beğendim. oğuzhan gayet iyidi. topla çok buluşamadı belki ama attığı ara paslar çok iyiydi. dikine iyi paslar çıkardı. atiba artık çok ağırlaştı. bu sezon fazla forma şansı bulamayacaktır. ljaicin yokluğu da çok hissedildi maçta. ama eğer giderse mensaha güvenirim on numarada iyi katkı yapacaktır. larini topla çok buluşturamadı beşiktaşlı oyuncular, golü var ama oyunda çok yoktu. bu oyuncu burak gibi geriye gelip top alamaz. pivot santrafor, topu buluşturman lazım ceza sahasında. garip kontradan 3 gol yedik ama alamayacağımız maç değildi. 11 biraz hatalıydı. geriye çabuk dönemedik. ilerdeyken yapılan hatalar pahalıya patladı. ersin, oğuzhan ve az da oynasa dorukhan güven verdi bana. burada topu yönetime atacağım biraz da takımdan 6-7 tane as oyuncun gitmiş. zaten kötüydü kadro ve bu oyuncuların yerleri dolmadı zaten eksik ve kötüydü kadro. bugün gökhandan tut elneny, burak gibi isimleri çok aradık. gökhan olsaydı maç bu skorla bitmezdi buna eminim. fenerbahçe avrupaya gitmemesine rağmen bombardıman yaptı transferde. biz şampiyonlar ligine gitme ihtimalimiz varken bu kadar eksik kaldık. para yok para yok diye gezdik. en kötü sağ ön veya bek transferi bile fayda sağlardı. bir oyuncu oyunun kaderini değiştirirdi. sergen hocaya diyecek lafım yok bu kadar eksik kadroyla turu geçmesi zordu. canı sağ olsun. ama hala neden nskala ve wellintonu bu kadar istediğini sorgulamadan duramam. umarım yanıltır bizi. 86. dakikada çok açık penaltımız verilmedi. maçın kırılma anların birisidir bu. yüzde yüz penaltıyı vermedi hakem. takımdan bir kişi de çıkıp doğru dürüst itiraz etmedi hakeme. özetle işimiz çok zor. hocam rıdvan oynasın valla solbekte stopere de gençleri koyalım elimizde alpay var erdoğan var. onlar bu kadar hata yapmazdı. özetle bu sene işimiz cidden çok zor. avrupaya gidersek. ama bu ihtimalde çok zor. yani gruplara kalmak. transfer şart artık en az 5 oyuncu şart bu takıma. yeter artık yönetim yeter. belki de bu duyarsızlık yüzünden bugün turu geçemedik. diyecek çok şey var aslında ama şu anlık diyeceklerim bu kadar.