bugün

Sergenden sonra yeteneğini saçmasapan harcayan ikinci kişi ismail YK olabilir.
ismi ''ismail Yurtseven'' imiş.
en popüler şarkılarından birinin, ezik gibi ayrıldığı kıza iki saat beddua ettiği “allah belanı versin” şarkısının olması ilginçtir..

Bunun klibindeydi sanırım, araba parçalamıştı.. okan bayülgen’de bunu playback’liyor, tabii sahneye araba çıkaramadılar, bu elinde baseball sopasıyla çıktı, sopayı sallamaya falan başladı, offfff diye kanal değiştirdim.
yk'sı galiba ''yurtseven kardeşler'' demekmiş.
almancı şarkıcı.
şarkıları güzeldir.
Müziklerini az dinlemedik ama.
kıvıra kıvıra girdi kanıma.
-cankan-
soner çok efendi bir kardeşimiz şarkısını söyler efendi gibi çekip çıkar gider.
Kimse yerime sevdi mi seni
Gölgelerine aldı mı seni
Şunu bir yüzüme yüzüme söylesene.
Soner Ağabeyim: Aramadııım yer kalmıyor seni, zabahtan yaetaenaaaa kadaaaaar...
Yurt seven bir kardeştir.
beni sevemedin ya, şu belimi bir saramadın ya.

murat boz.
Zaten ne demiş Bertuğ cemil; yalanlar yalanlar yalanlar..
Çocuk oyunlarında kurallar esnetilebilir: Seksek oynayan çizgiye basar, yanmaz; saklambaç oynayan büyük çocuk, küçüğün sobelemesine mahsusçuktan müsaade eder; körebede ebe, yalandan yakalayamaz gibi yapar; yağ satar, bal satar, ustası ölmüş o satar ve mızıkçılarla bile orta yol bulunur. Gerçek hayat ne çocuk oyunu gibi tatlı ne onların şarkılarındaki gibi ütopik saflığa haiz. ismail YK müstesna tabiki. Popüler zaman filozofu gibi adam. Yaşamı ve yaşadıklarını dillendiren büyük bir insan: Yala dur, 80 80 160, Kudur Baby, Bas Gaza, OHA, Dondurmalar Benden...  ismaal Abi'm sırrı çözmüş: O halde; Allah belanı versin... 
serbest çağrışım: (bkz: 15yk)
var ya diğer bütün şarkıcılara “bu bozdu, şu bozdu yea.” diyebiliyorum ama yk tarzını hiç değiştirmeden bu kadar uzun süre nasıl kalabildi anlamıyorum.

adam bozamıyor arkadaş.
Çok güzel şarkıları olan bir şarkıcıdır. Şu anda 43 yaşındadır. işte süper bir şarkısı.
çok iyi bir şarkıcıdır. yılların şarkıcısı olup her sene güzel şarkılar çıkartmaktadır. magazinlerde de yer almaktadır.
bir 15yk değildir.
Şarkılarını bilmem de feci bir enstrümanisttir.

Keman, bağlama, gitar, ud, piyano, kanun, sitar, elektro gitar, yaylı tambur, telli tambur.

Ve bunları öyle laf olsun diye değil virtüöz seviyesinde icra ediyor. Şarkıcı olmasa bile enstrumansitlikle parayı götürürdü aq. Biz bi bağlama zor çalıyoz.
Bir zamannlar fırtınalar estiriyordu. Hepimizin diline dolanan şarkısı vardır.
türkiyenin gerçek mega starı.
2000 yılından 2010'a kadar ortalığı kasıp kavuran, 2011 yılı sonrası durgunluk yaşayıp 2016 sonrası tekrar gündem olmayı başarabilen, aynı zamanda çalmadığı enstrüman kalmayan sanatçı.
şappur şuppur ye beni, şarkısını çocukluğumda bağıra bağıra dinler söylerdim.