bugün

işini yapmıştır. Adam gazetecidir.
Kendisi bir gazeteci olduğu için bu refleks ile hareket etmiştir.

Ama bu basın toplantısında TRT'nin başına gelen bir sonraki toplantının başında Fox'unda başına gelecek gibi durmaktadır.

Sen benim için bittin gibi bakıyordu.
Gazetecilik soru sormuş ama devamını getirmemiş. Aldığı cevaptan tatmin olmuş. Oysa refleks bu olmamalıydı. Aldığın bilgiyi “paylaşım” yapabilir miyim diye sormalıydı.
muharrem ince'ye yaptığı yamukla ilgili bir de kendini savunan açıklama yapmış, yok efendim haber değeri varmış, "bunu kullanma" diye uyarmamış. "adam kazandı" senin onu kullanmana izin vereceği bir üslup olabilir mi hiç, bunu kullanma demesine gerek mi var ? Senin muhakeme yeteneğin bu kadar düşük değil herkes biliyor. yakışmadı.
Rant, hit, reyting uğruna adamın yazdığı mesajı ifşa ederek ayıp etmiştir.

“Millet açıklama bekliyor, ne söyleyelim” gibi bir mesaj atarak ince’nin verdiği cevabı izleyicilere okuyabilirdi fakat bireysel diyalogları halka açık bir şekilde okuması hoş değildi. Whatsapp diyaloglarını ss alıp instagram storysine atan ergenlerden ne farkı kaldı?
Muharrem ince'den trip yiyen izmirsever gazeteci abimiz.
ak partili bir vatandaş olarak çayımı keyifle yudumlarken çekirdek çıtlatıp keyifle izliyorum.
ismail Küçükkayağdanlık.
haber mahiyeti taşıyor diye iyi niyetli yazılmış bir mesajı hemen yayına sokmuş bunu da gazetecilik bunu gerektirir diye savunmuş asla ama asla güvenilmeyecek kişi. muharrem ince yapılanın yavşakça yapanın yavşak olduğunu kibarca ima etmiştir.

bu adam aynı zamanda portakalın kankeytosudur. al birini vur ötekisine.
görsel
Fox tv’de haber sunucusu. Muharram ince’nin özel mesajını paylaştığı için ismail Küçükkaya’ya sitem edenler, devlete ait bilgileri paylaştığı için Can Dündar’a gazetecilik yaptı diyorlardı. ilkesizlik, tutarsızlık bunların kanında var. Onların leyhine olmayan hiçbir şey doğru değildir zihniyetindeler. Böyle olduğu sürece hep kaybedecekler, sürekli kaybedecekler.
Solun kanayan yarasıdır bu tarz yavşaklar ve yavşaklıklar. Ya siz kendi içinizde bir olamıyorsunuz, birlik olamıyorsunuz, Çomar dediğimiz parti ve mensupları yapmıyor sizin bu yaptıklarınızı. Siz bu şekilde seçmene nasıl güven vereceksiniz? Tek bu olay değil, CHP nin içi de ayrıklıklarla dolu. Kendinize çeki düzen verin.
birisinin küçükkaya'ya ince'nin eleştirdiği sıfatının gazeteciliği değil de arkadaşlığı olduğunu söylemesi lazım.
Eski dostu muharrem inceye atar yapmıştır

görsel
Artik ne isaya ne musaya yaranamaz. Bence yaptigi sey dogru degil, amaben bir gazeteci degilim, ve boyle durumlarda devreye giren seyleri bilemem.
Muharrem ince' yle yaptığı dostane, özel görüşmeyi, en hassas noktada açıklaması ne meslek ahlakına uygundur ne de insanlığa.
Etik değildir.

Görüşleri ve duruşu her ne kadar sol görüşe yakın olsa da, solcu kesim affetmez, g.te, g.t der azizim!
Mayalarında dalkavukluk yoktur ayıptır söylemesi.
ince’nin özeleştirisi karşında aşırı hassas davranıp orantısız savunma yapan gazeteci. ben senin arkadaşın mıyım açıklaması talihsiz bir açıklama oldu bence.
Türkiyenin, ortadoğunun ve balkanların hatta tüm dünyanın, yılın değil asrın gazetecilik ödülünü vereceklerini bilsen, yine de sana dostum diyen adamın özelini paylaşman dostluğa sığmaz. Olaya bi de tersten bakalım. Şimdi Erdoğan, böyle güvenilir..! bir gazeteciyi 5 metre yanına yaklaştırmaz.
Gazetecisin. Haber değeri taşıyan bir durumu paylaşmak hakkın. Ancak yine de bir dakika sürer izin alman.

Bir de daha münasip bir dille anlatabilirdi. Muharrem ince sonuçları kabul etti duyum aldın desen ne olurdu?

Seni severim usta ; ama usûl hatan var.
Haberi "adam kazandı" şeklinde mahalle jargonuyla vermemeliydi. izin konusu ayrı, bir de haberi münasip bir üslupla vermeliydi. Sana özel yazışmayla, samimiyetine ve aranızdaki dostluk ilişkisine dayanarak(kendisi ifade ediyor) bir mesaj yazıyor, sen izin almadan ve aynı üslupla haberi aktarıyorsun. Her ne kadar gecenin seçim heyecanı hakim olmuş olsa da Deneyimli bir gazeteciye yakıştıramadım ben.

Adam kazandı! Hangi adam?
(bkz: uzun adam)
Twitter da kendini mi savunuyor bu?

Değişik. Zaten bana antipatik gelmişti bir türlü ısınamamıştım. Artık iyice nefret ettim, tengir de yazdı ya.

Dünya yansa, umrumda değil.
Ha birde şey,

On birinci nesil ak trol.
yav ince de sen de suçlusun ve de muhalif kesmi rezil ettiniz.
muharrem ince, sen milyonlarca insan topladım mitinge diyorsan, yaklaşık %31 oy aldıysan, insanlara sandıklarda bekleyin vb dediysen hiç değilse seçim gecesi bırak açıklamayı twitterdan " seçimin sonuçlarını değerlendirmemiz sürecek, milletimiz için en hayırlısı olsun " falan diye gevelesen bile yemin ederim yeterdi. öylece susmamalıydın.

ismail küçükkaya, ne kadar insanlar merak ediyor olursa olsun, ne kadar "arkadaşın mıyım" de, yine de bu kadar oy almış kişi hakkında çıkıp " adam kazandı dedi " gibi bir üslupla söylememeliydin. bir gazeteci olarak bilmen gerekirdi. yav illa açıklıcaksan "ince sonuçları kabul ediyor, duyum aldım" falan de. adam kazandı ne demek? onu geç böyle atarlı cevaplar falan, çocuk musun?

harbiden inanılmaz.
ince'ye ayıp etmiştir.
Şöyle bir zorunluluk mu var? Seçimi kaybedenin anında çıkıp açıklama yapması gerekliliği öğrenilmiş bir biçimdir. Ben de ince seçmeniyim ama artık seçimleri daha olgun izleyebiliyorum. 2006 dan beri bu iş böyle. Yandaş ajanslar ve kanallar oyların ivmesini yukardan başlatır. Şimdi tam tersini düşün, halk tv chp nin iktidar oldugu bir zamanda seçim günü aynı şeyi yapacaktır. Ha tabi o zaman bu kadar muhalif kanal olmaz, çeşitli ajanslardan farklı sonuçları görebiliriz.

Bence ince, ülkece öğrenilmiş geleneği o gece siniriyle, hırsıyla çıkıp yapmaktansa diğer gün 12 de ılımlı mesajlarla yapmayı uygun buldu. O mesaj emin olun halkt tv çalılanlarında da vardı. Fakat dile getirmedi, biri dile getirecekti o da ismail oldu, bu istediği şeydi ince nin.

Sandıklarda görev alan biri olarak sonuç bu ben eminim. ince de emindi. Dediği gibi 100.000, 200.000 oy çalınmıştır ancak aradaki 11milyon farkı kutlamaktan başka yapacağın birşey yok ve ince de bunu yaptı. Ha baraj altına inmesi için gereken oy 1-2 milyon falandı rte nin, demek ki o kadar da oy çalınmamıştı. Eğer olay bu boyutta olsaydı hem chp, hem iyi parti hem de ince olayın dibine inerdi. Islak tutanaklar ortada. Siz de oy ve ötesine dahil olun, hepsini inceleyin.

Önceki gece ismail maşaydı, kendi sosyal medyasında yayınlasaydı karşılaşacağı tepkiler, yazılar daha da canını sıkacağı için ince birinin dile getirmesini istedi o sırada ysk da zaten sonuçlara resmiyet kazandırdı. O gecenin komplo teorilerini başka başlık altında tartışabiliriz ama ismail o akşam ince nin ağına düşmüştür.

Yenildiği için sinirini anlayabiliyorum ince nin, 2. Tura kesin gözüyle bakılıyordu. Üzüntü, sinir ne derseniz deyin o gece ekran karşısına çıkamayacaktı, sosyal medya da gayri resmi bir açıklama olacağı için orayı böyle bir açıklama için kullanmadı. Bu olayı çok da şey yapmayın, önümüze bakalım.