Ne desek beyhude, biz bizle yaşayanlara bile derdimizi anlatamamışız yıllarca.

Ne demişti o sözde;

"bizsiz bize yetmezdi güçleri bizimle güçlenerek yettiler bize"
Bu cümle herkesçe aynı anlama gelmiyor. Islam ve terör kelimelerinin ayrı ayrı anlamları konusunda bir ayrışma var.

Ben 3 büyük dine satır satır hakim değilim. Musevilik ve Hristiyanlık hakkında hatta Müslümanlık hakkında çok bilgili değilim ama bildiğim şu.

Islam barış dinidir diyenler olayın tamamını görmek istemiyor. Islamin kafirlere ve müşriklere olan yaklaşımını yok sayarak cimbizlama ile karar vermek hatalı.

Islam terör dinidir demiyorum ama değildir diyecekler de bazı konuları yok sayamazlar.
aynen her gittiği yere barış götürür en huzur,refah dolu ülkeler islamı seçmiş ülkeler.
yahu bırakın yayılışı kılıç zoruyla olan dinden başka ne bekliyorsunuz siz. her şeyde ortada zaten.
islam terör dini değildir sözü çok tehlikeli. siz hiç musevilik terör dini değildir diyen yahudi yada hristiyanlik terör dini değildir diyen hristiyan gördünüz mü? tüm dünyaya zulüm ve kan götürmelerine rağmen?
bundan sadece 10 yıl önce avrupalı devletlere anlatmaya çalışıyorduk bunu. el kaide islamı temsil etmez diye. hatta filmi bile çekilde içinden bir replik gözlerimi yaşartmıştı "benim adım khan ben terörist değilim".

evet gel zaman git zaman öyle şeyler yaşandıki türkiye, bırak avrupalıları ikna etmeyi kendi halkının %30 unu ikna edemez hale geldi.
Ekşi den olduğu gibi arakliyorum zira bu bakış açısı hoşuma gitti.

"merhum mısırlı meşhur alim şaravi anlatıyor:
heyecanlı aşırı geçlerden biriyle tartışıyordum. sordum;
-islam ülkelerinden birinde bir gece kulübünü havaya uçurmak, helal mi yoksa haram mı?
genç;
-elbetteki helal, onları öldürmek caizdir.
şaravi;
-onlar allah'a karşı günah işlerken siz onları öldürürseniz, cennete mi yoksa cehenneme mi giderler?
-tabiki cehenneme...
-peki, şeytan onları nereye götürmek istiyor?
-tabiki cehenneme.
-öyleyse siz şeytanla aynı hedefi paylaşıyorsunuz. onun da amacı insanları cehenneme sokmak!
şaravi o gence şu hadisi hatırlatır:
bir yahudi cenazesi geçerken resûlullah(sav) ağlamaya başlar. derler ki;
- seni ağlatan nedir, yâ resûlallah?
der ki;
-fırsatı kaçırdı.
şaravi gence son olarak şöyle der:
insanların hidayeti ve ateşten kurtulmaları için koşan resûlullah(sav) ile aranızdaki farkı iyi düşünün.
siz bir vadide, sevgili peygamberimiz hz. muhammed(sav) farklı bir vadide! allah bizleri islam'ı yanlış anlatan, uygulayanlardan uzak eylesin. amin."
nisa 89. ayeti:

"arzu ettilerki kendileri küfre saptıkları gibi sizde sapasınız beraber olasınız.bu sebeple onlar allah yolunda hicret edinceye kadar içlerinden dost edinmeyin.eğer bundan yüz çevirirlerse yakalayın ve bulduğunuz yerde öldürün.onlardan ne bir dost edinin ne de bir yardımcı."

''haram aylar çıkınca müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, kuşatın, hapsedin onları, gelip geçecekleri bütün yolları tutun. fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekat verirlerse bırakın onları, şüphe yok ki allah suçları örter, rahimdir.''

tevbe / 5

sadece bu iki ayette de görüleceği üzere, terör değil, hoş görü dinidir.
islam kalp yobaz zaten.
hz. muhammed'in masum bir insandan kastı, masum bir müslümandı sanıyorum.
yoksa, senden olmayanı öldür, çünkü allah bunu emretti demek çeliştirir kendi içinde...

kısacası, islam tabii ki de terör dinidir.
islam yanlış yorumlanan kuranların doğurduğu cahil beyinler eğitilmedikçe terör dini olarak kalacaktır maalesef.
''haram aylar çıkınca müşrikleri nerede bulursanız öldürün, yakalayın, kuşatın, hapsedin onları, gelip geçecekleri bütün yolları tutun. fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekat verirlerse bırakın onları, şüphe yok ki allah suçları örter, rahimdir.''

Bu ayeti kerime, o günkü müşriklerle savaşmayı emretmektedir. Ancak günümüzde de islam toplumuna saldıran olursa, o bölge halkının kendilerine savaş açan kafirlerle savaşması farzdır. filistinin israile karşı savaştığı gibi , suriye halkının esed e karşı savaştığı gibi ...
Cahiller Gelmesin O ayet Dönemin koşulları için nazil olmuştur !
" onları nerede yakalarsanız öldürün. sizi çıkardıkları yerden (mekke’den) siz de onları çıkarın. zulüm ve baskı adam öldürmekten daha ağırdır. yalnız, mescid-i haram yanında, onlar sizinle savaşmadıkça, siz de onlarla savaşmayın. sizinle savaşırlarsa (siz de onlarla savaşın) onları öldürün. kâfirlerin cezası böyledir."

(bkz: öldürün)
''Haram aylar çıkınca müşrikleri Nerede bulursanız öldürün, yakalayın, kuşatın, hapsedin onları, gelip geçecekleri bütün yolları tutun. Fakat tövbe ederler, namaz kılarlar ve zekat verirlerse bırakın onları, şüphe yok ki Allah suçları örter, rahimdir.''

Tevbe / 5

(bkz: müşrikleri öldürün)
“Masum bir insanı öldüren, bütün insanlığı öldürmüş gibidir.”
Hz. Muhammed ( Sav )

Işid El kaide Vb oluşumlar Tamamiyle Üst Akıllar Tarafından Yönetilen Misyonları islamofobiyi Dünya da Arttırmak Ve Ahlaki değerlerin olmadığı Pislik içinde Bir Hayattır. Bu şerefsizler Yüzünden Peygamber efendimize Hakaret Eden Ahmaklar Ne hazin bir Gaflet içindedir ! Peygamberimizin ve Allah'ın Şeriatin de kafa kesmek Kesinlikle yoktur Sadece Kısas usulü ile Olabilir !
Bir gerçekten ibarettir. Terör ve islam aynı yerde olamaz. Bunu yapanlar islam adına diyosa o lanet kendi boyunlarına. Ne islam adına be ahmak. Sen kimsin de islam dinini kendine mal edindin. Cennet senin mi oldu garanti be it. Terör bir dine addolunamaz. islam barış dinidir. Herkes peygamberimiz gibi yaşasaydı eğer dünya da bir polis ve askere ihtiyaç dahi olmazdı. Evet.