bugün

Hele sırtını karaya vermiş ve denizden rüzgar alıyorsa, hele uzun saçlı ise ve kısık gözlerle ufka bakıyorsa, karizmanın kralını yapmış demektir.
yele karşı özgürce osuran adamdır..yalnızdır..
yeni bir görev için kendini hazırlamaya çalışan, düşünme aşamasındaki tecrübeli cia ajanıdır bu. uzun bir görev beklemektedir, ülkenin ona ihtiyacı vardır.
yel kocaman bir osuruktur (bkz: yellenmek) bu bakımdan kendi küçük osuruğuna karşılık olarak suratına kocaman osuruk alan karizmayı çizdirmiş kişiliktir. iyi bir karikatütür malzemesidir de aynı zamanda.
kasvetli havasının altında aslında mahsun bir kişiliğin bulundugu saygı deger insandır.
klişelerden arındığı vakit kendisine bir kız arkadaş bulabilecek adam.
(bkz: iskelenin ucunda sarma içen poşulu peşmerge)
- abi yetmedi mi bu kadar? hadi gidelim ben üşüdüm.
+ lan bi ambiyansa konsantre olayım ya. acelen ne? hem daha sigara bitmedi.
- abi hani cafede tek başına gazete okuyan entel tipi yapacaktık.
+ yarın yapak onu da. yalnız hakkaten hava soğudu ya. bi dahakine iç donu giyelim.
kısa bir süre arkanızı döndüğünüzde ortadan kaybolan adamdır. gizemlidir, bilemedin şarapçıdır.
(bkz: gizemli)
Sırf gizem yaratmak için o partüseyi giyen, o sigarayı yakan ve o iskelenenin uçunu giden adamdır.
bır sahil kasabasında kış günü akşam yemeginden sonra dısarı cıkmış adamdır.durumu degerlendirince bu sonuca vardım.
yaninda zincirlenmis bir adet beton blok yoksa ellesmeyin efendim, kendisi atlar.
büyük ihtimal red kit in babasıdır.
arkadan sessizce yaklaşıp "tutmasaydım düşüyordun" şakası yapılası insandır.
kahkaha bombardımanına tutulası adamdır.saate göre ''lan ne işin var orda? git evine yat.2' yada ''işinmi yok kardeşim?'' denilebilir.
(bkz: abberline)
klişelerin adamıdır, kralıdır. anti klişe timi tarafından sabahtan akşama kadar dövülmesi, dayaklardan dayak beğendirilmesi gerekir.
kolayca görüldüğü rivayet edilen adam. o kadar çok görülmüş ki klişe bile hatta. nerde bi iskele görsen sanırsın ucunda karizma yapan bi adam çıkacak karşına, tam takım. iskele deyince aklıma bi ıslak tahtalar gelir halbuki.
böyle bi adam görmedim hiç iskele ucunda karizma yapan. şans. iskele olsa ucunda adam olmaz, adam olsa yeşilaycıdır sigara içmez, hepsi olsa üzerinde pardesü olmaz. bi görsem fotoğrafını çekip naparım bilmem. belki duvar kağıdı yaparım. belli olmaz.