bugün

istanbul'da yaşayan ve işe gelmek için trafikte uzun süre geçiren insanların yaşadığı durumdur.
istemeden ve sevmeden yapılan bir iş söz konusuysa son derece normal olan durum.
daha yataktan kalkarken hissedilen bıkkınlık , kronik yorgunluk.
ne acı , ömür boyu çalışmalıyız.
(bkz: aksam olsa da gitsek modu)
sıcakların bunaltmasıyla gelen bir üşengeçlik durumudur. tembel insanlarda da görülür.
(bkz: işin yoksa git yat şimdi)
(bkz: pazartesi sendromu)
kalp hastasıda olabilir. yermeden sağlık kontrollerini yaptırmak gerekir.
seni bekleyecek gudubet bir müdür olduğunu düşünmekle başlar.
heves yokluğundan kaynaklanır.

eskiden böyle değildim ben hevesim vardı. dünyamı onlarca kez baştan sona kuracak enerjim gücüm, gülücüğüm ama yok şimdi. çok kırığım çok. ne yapsam bilmiyorum, nerelere gitsem, kimlerle konuşsam, kimlere derdimi döksem, kimlere ağlasam. kaç cümle kursam ben çok sıkıldım keyif almıyorum hiçbir şeyden diye.of demiyeceğim ama, bugün yeni bir gündür. umut içimde bir güldür.

hevesim tekrar gelir kapıyı çalmadan içime doğar belki gülümser bana, ses verir. ben geldim der, korkma her şey güzel olacak. geçecek der. geçecek.

bekliyorum. hep bekliyorum. hevesimi ya da seni gel bana el ver korkuyorum...
istanbul da işe giderken yaşanılan trafik çilesinin ürünüdür. anadolu yakasında oturup, avrupa yakasından işe gidiyorsanız, 7 de evden çıkmanız gerek. yaşanan trafik bir yana bir de zamanında gelmeyen otobüste sabah sabah insanı çileden çıkartır. işe geliş zamanı yaklaşık 2 saat sonradır.
bi işi yapmaya insanın gönlü yoksa başlamadan yorulmasıyla sonuçlanır eylem.
ön sevişmeyi uzun tutanların başına gelebilecek hadise.
yaşlılık belirtisi, hayata küsme nedeni.