1. 1.
  vazgeçilmezlerin sujesi, yediden yetmişe çalışan nüfusumuzda masa başı bilgisayar önü mesai yapan her kimsede görülen davadır.
  özellikle bizim okul idari işlerininde bir vazgeçilmezidir.
  sanki teknolojik patlamayı yarattık dercesine her görevlinin yan tarafında göze çarpan bir durumdur, hele hele bir belge sorucakları zaman titreştirmeleri birbirlerini yoku, hasta oluyorum...
  ... chemsuk
 2. 2.
  iş verimini düşürücü etkisi yadsınamaz olan, kapitalist düzenin insanları düşünmeden uyuşturmak maksadı ile sunduğu modern oyuncaklardan biri olan msn in iş hayatındaki vücud bulmuş hali.
  ... steve
 3. 3.
  yurtdışı bağlantılı şirketlerde uzun telefon konuşmaları sonucu gelecek olan telefon faturalarından kurtaran güzel sohbet penceresi. birde bunun skype olanı vardır ki... *
  ... lavinya_
 4. 4.
  bazı büyük ölçekli firmalarda kullanılması mantıklıdır. telefonla birbirlerini aramakla vakit kaybedileceğine, kısa diyaloglarda msn'den haberleşmek mantıklıdır. ayrıca yöneticilerin vermiş oldukları emirlerin de saatleri kayıt altında tutulmuş olur.
  ... redwinemania
 5. 5.
  değişik bir iletişim yoludur. zaman zaman, aynı ofiste çalışanlar bile msn yoluyla haberleşirler. teknolojinin insan yaşamına yaptığı tembelleştirici etkinin en güzel örneklerinden biridir. kolaylık olarak adlandırıldığı da görülmüştür, ancak iki adım ötendeki insanla yüzyüze konuşurken alınan sıcaklık, duygu vb. , bir pc ekranından doğaldır ki alınamayacaktır. iletişimde yarattığı bu kopukluk bir yana, iş verimini de oldukça düşüren bir olgu olduğu gerçektir.
  1 ... insomniac