bugün

Güzel sayılabilecek tatlı.

Üstüne nutella sürüp öyle yiyorum sözlük.
Şimdi yiyorum.
Hammmm.
irmikle yapilan.

su an topik'in bogazindan gecen.
püf nokta, bol yağda irmikleri kavurmaktır. yağı bol olursa lezzeti artıyor.
bir tür tatlı.

600km ötedeki annemi arayıp tarifini istedim bugün.
annem-ben de pek yapmam ki! hazırı var onun paketli al ondan yap!
ben-yok ben ebem nenem usulü yapıcam!

annesin sen ya bilmen lazımdı!

edit:yaptım oldu.
eğer anne eli değmişse lezzeti bir milyar yedi yüz elli milyon kat artar.
şu sıralar düğünlerin de arka arkaya olmasıyla birlikte midemize bayram ettiren enfes tatlıdır.
bi kaç ay öncesinden kalma ama buyrun..

görsel
Ortasına sade dondurma gizlenen versiyonu on numaradir. iste küçük sürpriz diye buna derim.
soğuk kış gecelerini ısıtan. çok güzel be .
peynirlisi candır can.
Yapimi gayet kolay olan helva. Kisa yoldan kocaman bir mutluluk kaynagidir benim icin. Ustune bir de tarcin,yaninda maras dondurmasi... tamam sustum.
Bu tatlıyı bulan adam cennetlik oldu. Harikulade bir ürün, kızgın kumlardan soğuk sulara atlamak gibi adeta.
Dondurmayla birlikte daha bir havalı olan tatlıdır.
bugün aspava'da dondurmanın yanında yediğim helva,dondurma ile cidden iyi gidiyor.
Dondurmalı olunca enfes olan tatlı. Güzel yapan bir yere denk gelmedim evde kardeşimden rica ediyorum yapıyor elide lezzetli süper yapıyor yanına da dondurma çok güzel.
Gece oldumu acıkan canı ne isterse yazıyor. Sonra biz dede acıkma hissi beliriyor. Bu kez birşey yesek sabaha kadar uyuyyamıyoruz. Yemesekte mide boş uyuyamıyoruz. Yani arkadaşım! Acıkmışsan git ye. Bizide peşinden sürüklüyorsun istemeden de olsa.
Sabah sabah canlanmaması gereken başlık.
Olum yapmayın etmeyin lan ben bunları gece canlandırıyorum. *
canım bunu hep gece istiyorsa nedense. neyse ki anne diye muhteşem bir varlık var.
Sade dondurmayla muhteşem bir uyum gösteren tatlı.
Favori tatlımdır.
en güzeli fatih (bkz: sur kebap)'ta yapılan tatlıdır.
Dondurmalısı çok güzeldir.
işin püf noktası irmiklerin iyi kavrulmuş fakat yanmamış olmasındadır. Diğer türlü tane tane değil lapa gibi olur.

Diğer bi nokta ise tereyağı. Bakın bu önemli. Has, hakiki, mis kokulu tereyağı kullanın mümkünse. Sıvı yağ da kullanmayın yoksa yağını salar ve irmik helvasından çok daha başka bir şeye dönüşür.

Bir de ayrıca şerbet hazırlamaya gerek yok kendinize eziyet etmeyin, sütünü çektikten sonra toz şekeri ekleyin ve karıştırın zaten sıcaklığın etkisiyle şeker eriyip homojen bir hal alıyor.

Afiyet olsun.
şöyle sıcak sıcak, bir kuple maraş dondurması ile fena giden helvadır.

sıcakla soğuğun inanılmaz birleşmesidir.

görsel
l m izledikçe canım istiyor . olsa da yesek.