bugün

haritadan silmeler başladıysa biz de ufaktan call of duty indirmeye başlayalım beyler.
israil'in gazına gelip söylemiştir o.
yarramı silersiniz diye cevap verilmelidir. önce git dağlık karabağ'ı ermeni işgalinden kurtar amk.
Rusya nin onayi olmadan silse silse haritanin ustundeki tozu silerler.
hep birlikte yaparız hemide...
iran'a bahar getirilirken azarbaycan'ın katalizör olarak kullanılacağı ortaya çıkmıştır.
hamaneyin elinin tersini oynatması aliyevin sonu olur. %90 şia nüfuslü azerbaycan -kendileri vatanım olur- çok mantıklı işler yapmıyor. israille aynı masaya oturmak nedir be adam? ebelfezl elçibey görse tükürür yüzünüze...
(bkz: putin bunu beğendi)
görsel
beybi!
azeri kardeşlerime bir sözüm var:
1. eğri oturalım doğru konuşalım batının ve sunni arapların işgal etmeye çekindiği bir ülkeye saldırırsan bunun sonuçlarını söylememe gerek bile yok.
2. sen saldırınca ülkendeki şiileri iran harekete geçirecektir. sen onlarla uğraşırken iran tek kurşun atmadan zafer kazanacaktır. vaja (iran istihbaratı)'nın faaliyetlerini saymıyorum bile.
kolaylıkla başarılabilecek olan eylemdir.

http://llcdn.listelist.co...-mayali-silgi-ilk-ask.jpg
iran'daki dini duygularından ziyade milli duyguları ön planda olan çoğu azerbaycan türklerinden teşekkül 25-35 milyon civarı türk'e güvenerek edilen bir tehdittir.

şayet iran'daki ortalama türk nüfusunu en üst değerden alırsak 35 milyon, ülkenin yarısı yapar.

bu durumda pekte haksız sayılmaz.
Ne kadar da bize benziyorlar. Demek bu palavra sallama, tehdit etme hastalığı genetik.
Tavşan sikini taşa sürtmüş dağı siktim demiş.
tek şehidi için tanklarını caddeye dökmüş, tv sunucuları asker üniformasıyla yayın yapmış, gerçek milli birlik ve beraberlik! sağlanmış ve burada call of duty oynayıp entry giren öküzlerin anlayamıyacağı bir beyan duyurmuş.

--spoiler--
sıkıysa git ermenistan'ı sil haritadan.
--spoiler--

güney doğunda devlet kurmaya çalışıyorlar ve bunu yapmaya çalışanların mecliste partisi var!

--spoiler--
lafla pilav pişmez.
--spoiler--

dolaylı yoldan haklısın! iki kelime havladı diye iran, azerbeycanın saldıracak hali yok.

şunu fark ettim; bu sözlükte o kadar arap sevici var ki kardeş ülkesini savaşta dahi savunamayacak kadar acizler. iranın şeyhleri siksin sizi...
haritadan silinen yerlerin ne olacağı sorununu getirendir.
Sonra çocuğu çok olan adam demis ki;
Gidin padisahiniza soyleyin, sikime güvenip sağa sola savaş açmasın.
benim gönlüm tabiki de Azeri kardeslerimizden yanadır.
son zamanlarda uçuk kaçık konuşmalar uluslararası ilişkilerde moda oldu sanırım.

bu tarz coşkulu lafları benim gibi olağan vatandaşlar söyleyebilir , hatta daha ağırını da söyleyebilir ama ülkesini devletini temsil konumunda bulunan insanlara hiç yakışmıyor. dış işlerinde marifet sakin ve akıllı konuşmaktır.
Türk milleti olarak diplomatik dil kullanmayı bilmediğimizin yeni göstergesi. iran ortamı germeye çalışabilir, pirim verme kardeşim, seviyesine inme.

Biz 'eeey Avrupa, eeey Amerika' diye esip gürledik dolar oldu 3.55...
"Tengri biz menen" diye sayıklayan sözde milliyetçilerin yazdıklarını görüyorum da, gülüyorum sadece.

Yerinde bir sözdür.
azerbeycan ne yazıkki ısrail ağzıyla konuşmuştur üzücü.
kanka selam.

büyük resmi görmüşsün yine.

tebrikler.
Haritadan silmekte moda oldu.
komik söz. bize bir yavuz falan yetmez. iran ne zaman haritadan silinmiş aq hayırdır. ismailden sonra tahmasb geldi kanuniyle uğraştı adam. yani iran kültürü kadim bir ülkedir. kolay kolay sindirilmez. iranın yüzde 40 ı da türktür ve iran ı öz vatanı gibi görürler. kanlarını dökerler iran için. her ne kadar iran şu an fars ulus kimliğinde bir ülke olsa da iran türkleri için bir anavatandır. şimdi sil o salyanı biberondan sütünü iç yat aşağı.

Ulan mal herifler oranın güney Azerbaycan olduğunu bizde biliyoruz. Ama git bi iran Türkünün yanında irana küfret neler oluyor. Adamlar sen Türkiye'yi nasıl görüyorsan iran'ı öyle görüyor sen güney Azerbaycan ı ayrılıkçı mı sanıyorsun aq. Ayrıca savaştan kaçtı falan diyosunuzda adamların stratejileri oydu. Napacaktı ismail gibi hırsına yenik düşüp topların önüne atıyla kılıcıyla mı atılacaklardı. Kasrı şirin anlaşmasıyla bu iş bitmistir. iran ve Türkiye unsurları birbiriyle uğraşmaması gerektiğini anlamıştır.
Bence üstünü çizin, daha bi havalı olur.