bugün

toplum baskısı altında kalmış insanların yaşadığı durumdur. internette tanışmayı kötü bir şey olarak gören çevresine malum kişiyi arkadaşımın arkadaşı yalanıyla tanıtırlar.
mahalle baskısı.
boş endişedir. sanki internetten tanışmayan herkes güllük gülistanlık ilişkileri var da gelmiş bundan mı tırsıyorsunuz.
sanki kendisi etkilemiş veya kendisine gelen bir sürü tekliften seçmiş gibi bir hava vermek amacıyla asla söylenmez .
son günlerde geçerliliğini yitirendir.

efendim, sözlük zirveleri, facebook sevişgenleri derken gayet yaygın bir tanışma biçimini allah bilirken kuldan saklamanın mantığı yoktur. hem internetten tanışmak, barda, piknikte tanışmaktan çok daha düzeylidir.

sen söylemedin ben söylemedim tabu olarak kalmaya devam eder. söyleyiniz efendim hatta gerine gerine.
aşk varsa işin içinde nerede nasıl tanışıldığının bir önemi yoktur. kaldı ki diğer insanları ilgilendirecek bir durumda yoktur. herkesin hayatı, kiminle ne şartlar altında tanıştığı kişinin kendisini ilgilendirir. mühim olan o insanla huzurlu ve mutlu olabilmektir. başkalarının ne diyeceğine bakılmamalıdır.
bazı gerçekler vardır. bu gerçeklere ters düşen durumları çevredekilere aktarma ve anlaşılma konusunda oluşabilecek olan sıkıntıları giderebilmek adına yapılan/ yapılmaya çalışılan bir düşüncedir- eylemdir.
Fütursuzca bir yığın ahlak profesörü ahkam keser. Korkulunur alay edilir diye söylenmez.
how i met your mother adlı amerikan dizisinin bir bölümünde gerçekleşen olaydır.

--spoiler--

ted world of warcrafttan hatun düşürür*. olaylar gerçekleşir.

--spoiler--
elalem ne der korkusudur.
Her ne işse toplumun %90ı bunun utanılacak birşey olmadığını söylesede kimse söylemeye cesaret edemiyor.
Bunun 2 nedeni var. 1.si hala özellikle yaşlı kesimin zoosk ile facebook arasındaki farkı kavrayamaması. Yani arkadaşlık sitesi ile sosyal paylaşım sitesini ayırt edememesi. 2.si de yarın öbür gün evlilik sallanmaya başlayınca insanlardan "internetten bulunandan bu kadar hayır gelir" tepkisini duymak istememek.
benim anlayamadığım tanışanlar nasıl tanışıyor bu internetten. bizde tanıdığımız kız arkadaşlık isteğimizi kabul etmiyor.
eskiden hakikaten tuhaftı bu işler. internette tanışmakla genelevden birisini çıkarıp evlenmek neredeyse eşdeğer görülürdü ama herhalde artık günümüzde yeni jenerasyon böyle düşünmüyor.