bugün

gerçek hayatta sosyal olmayan veya olamayan ama internette çok sosyal olan kişiler.

ne yazık ki internetin hayatın her alanına girmesiyle bence çekilen iletişim eksikliğini gidermeye yönelik bir dal gibi tutunulan internet iletişimi daha da asosyalleştiriyor insanları. şimdi uzun uzun yazacak kafam yok, başlığı açayım sonra uygun bir dille uzun uzun yazarım dedim ama ben msn denilen illette şakır şakır öten ama karşılıklı oturup da beraber birer hamburger yerken ya da hamburger olmasın bir şeyler içerken dut gibi oturan tipleri görmeyi sevmiyorum. bu sanallık iletişimi daha da öldürüyor ama insanlar yine de kendilerini geliştirmeyi düşünmüyor da halen sanalın kucağında fetus gibi yatıyorlar. bunu uzun uzun yazcam hatırlatın bana.
normal insanlarla arasındaki sosyalleşme farkından dolayı yalnız gecen saatlerini, imkansızların fazla yer verilmediği internet ortamında kablolar aracılığıyla ulastıgı insanlara olmak istediği insan izlemini verebilmeyi denemekle dolduran insanlardır..
onunla konusurken veya yazdıklarını okurken evinin odasındaki şeklinden oldukca farklı bir insanın söz konusunu oldugunu pek de anlayamazsınız.. bu tür insanlarda bir ucu bilgisayarının modem veya usb girisine sokulu kablolar sayesinde iletişim kurdugu uzak mesafelerdeki insanları kandırabilmek yatar yapılan her hareketin altında, sosyalleşme farkından dolayı yalnız gecen saatlerinde insanlara duyulan nefret duygucuklarıyla gelişen insanları kandırma yetisi yegane yardımcılarıdır.. onlardan bize sempatik, zeki, duygusal, *kelimenin tam anlamıyla bir sosyal insan goruntusu yansır inch miktarı coklugunca.. ama ne olursa olsun yadırgamamak lazımdır, sonucta onlar da mutluluk arayısındadır..**