bugün

türk insanının en önemli eğlencelerindendir. istisnasız her kafede bulunan kurtlar vadisi dosyası açılır ve başlanır izlenmeye. oysa internet vasıtasıyla dünya önünüzdedir. nedendir bu vadi ısrarı diye sormak gerekir bu insanlara.
internet cafe'lerin değişmez tiplerinden birinin yaptığı eylemdir. genelde cafe'dekilerin ortalama yaşının üstünde olur bu adamlar. sessiz sakin oturur, tam ekran kurtlar vadisi izlerler.

diğer tipler ise; counter-strike oynayıp "köşede pusmuş lağn" diye bağıran bebeler, knight online oynayıp "aga 2k atsana bana" diye bağıran bebeler ve msn'de webcam açan kaşar ergen kızdır.
3 yıl önce bir internet kafede böyle bir kişiye rast gelmiştim.

arkadaşlarla okul çıkışı internet cafeye gitmiştim. 4 kişiydik. herkes bir yere oturdu. ben ayakta kalmıştım. bir adamın o sırada masadan kalktığını gördüm. hemen oturayım dedim. ekranda kurtlar vadisi vardı. hemen kapattım videoyu. hemen counter strike adlı çocukluğumuzun ve gençliğimizin sembol oyunlarından birini açtım. adam o sırada yanıma geldi. bildiğin mafya filmlerinden fırlamış bir tipi vardı. arkasından şu diyalog gerçekleşti;

+ genç, bu masada demin ben vardım. oturmuşsun hemen.
- ben tırsak bir ifadeyle, abi kalktın sandım ben yaa, kusura bakma
+ ama bak kurtlar vadisi izliyordum, kapatmışsın oldu mu şimdi.(ses tonunu gittikçe yükseltiyordu)
-abi tamam yine açarız
+ya neyi açıyon, siktir git başka masaya.
-tamam abi( arkadaşlar yarılıyor o sırada)

adam o cafede durduğum bir saat boyunca, hep beni kollayıp durdu. kurtlar vadisi izlemiş olmanın verdiği gazla mıdır nedir, memativari bakışlar attı. ben de gözlerimi kaçırıp durdum. arkadaşlar bu durumu görüp, yine kahkahalarla güldü pezevenkler*. sonunda adam, insafa geldi biraz. gönlümü almak için, gitti oralet söyledi bize. sağol abi dedim. büyük bir tevazuyla.

bundan sonra kurtlar vadisi izleyen kişilerin bilgisayarlarına saldırmamaya karar verdim. adam gaza gelip saldırır falan. allah korusun. böyle kişiler çok var gerçekten internet kafede bu diziyi izleyenler ama allahtan gitmiyorum artık kafelere.
Daha çok izmit Belsa plazadaki internet kafelerde karşılaştığımız olağanüstü olmayan - alışılagelesi durum.
Asker olabilitesi yüksek kişidir.
Şöyle açıklayayım ben de bu yollardan geçtim tabi ben cafede lost, heroes izliyordum ama mantık olarak aynı şeyleri yapıyoruz.
kıro işidir.
lost, prison break -efendime söylemeyeyim- hero mero gibi birşeyler izleyip de çağdaş, akıllı, kültürlü biri olarak nitelendirilmek varken kurtlar vadisi izleyerek hata yapmış kıro davranışı.