bugün

intermediate'yi intermedyate değil de intermedit diye okuyacak seviyede bilmek de denilebilir. iyi bir şeydir aslında. keşke bilsem. şu anki hedefim.
avrupa ülkelerinden bazılarının koymuş olduğu ingilizce bilme kotasının en alt noktasıdır. bu anlamda sizden beklenen seviye karşılığında adres tarifi, doktor ile dialog, polis ile dialog kurabilmenizdir. kısacası kısa vadede yurt dışında kalırsanız götü kurtarabilme seviyesi olarak bilinir.
ingilizce'nin buraya kadar ki olan kısmı çok kolaydır. Kendi başına oturulup 2-3 ayda bu seviyeye gelinebilir. Bu seviye sonrası ise disiplinli ve uzun bir çalışma gerektirir. Buda reading yani okuma yapmakla mümkün olur. Gramer, cümle yapısı, hangi durumlarda ne kullanılır falan en iyi okumalar ile gelişecektir. Tüm bu cümleler Türkiye'de ingilizce altyapısı sahibi olmak isteyenler içindir. Speaking denilen olayda ingilizce konuşulan bir ülkede belirli bir zaman gecirilmedigi sürece gelişim pek mümkün olmaz. Türkiye'de buna yönelik yapılacak ön çalışma ise dizi veya film izleme, yani listening dedikleri olay.
Özetle Türkiye'de kursa gitmeden de olur bu iş. Ve hatta koydukları fiyatlara göre gereksiZdir, sadece o kıç sabit duracak ve biraz hevesin olacak.
Çok temel seviyede ingilizce öğrenildikten sonra biraz Mmo oyun oynayarak, ingilizce alt yazı ile dizi & film izleyerek ve basit ingilizce romanlar okunarak kolaylıkla gelinen seviyede ingilizce bilmektir.
benimde için bulunduğum kategori, yabancı ülkeye gidip yanında türkçe konuşan biri olmadan yaşamak şart yoksa olmuyor.
cambridge university standarlarına göre b1 ya da b2 seviyesine denk gelir.
orta seviye ingilizce bilenler dayanışma derneği ne üye olmayı gerektirir.
anlıyorum ama konuşamıyorum dedikten sonra hiç bir halta yaramayacak olan ingilizcedir.
anlayıp konuşamayan zaten intermediate değildir. intermediate konuşmaya başlangıçtır her türlü konuda.
Bilmemektir.
Igilizce intermediate ten sonra basliyor.
derdimi past perfect tense le anlatabiliyorum seviyesinde ingilizce bilmektir.
derdini anlatabilmek olarak alternatif çevirileri mevcuttur. smiley was here *
çok büyük bir şey değildir. önemli olan advance'a kasmaktır.
cv ye en azından intermediate yazmayı sağlar.