bugün

kullanmamakla beraber bir hesap açmayı düşünüyorum. kendi fotoğraflarımı değil de belli bir konseptteki fotoğrafları paylaşmayı düşünüyorum. fikir verecek yazarları beklemekteyim. pleaseee.
bu ülkede ne ara bu kadar gerizakalı bir nesil yetişti anlayamıyorum. nesil diyorum çünkü, instagramda neredeyse her postun altına, gt, takip, son foto karşılıklı(ne demek olduğunu hala bilmiyorum bunun) yazıp duran bir genç nesil var ortada. usanmıyorlar, bıkmıyorlarda. hala inatla devam ediyorlar şu aptal şeye. yabancı profillerin postlarında böyle şeylerle karşılaşmadım işin enteresan tarafı. bi bizim millete özgü herhalde. eziklikliğini atamamış ergenlerin, popüler olma çabaları. kendini sosyal medyada ispatlama arzuları. gerçekten çok yazık ya... allahım sen akıl fikir ver şu beyinsiz dimağlara lütfen.
başlarda eğlenceliydi artık bu da sıktı.
sosyal medya sitesi.
Amacını hiç bir zaman anlayamayacağım site. Beğenilmek bu kadar mı önemli lan sizin için? Ne ezik insanlarmışsınız mına koyim.
kullanmanın ezik olarak adlandırıldıgı uygulama.sorsan bunu dıyenın bacısı anası da kesin kullanıyordur.*
pazar yeri oldu gerçekten. otu boku satıyorlar. oysa ki çekirdek çitlemekten sonra benim en büyük hobilerim arasındaydı çektiğim fotoğrafları buraya atmak. ama sıktı artık. porno sektörü buraya da girmiş. geçen bekar anneler bana takip isteği yolladı.
ilgim alakam yok ama dedim üye olayım olamadım. Neden? Çünkü "üye olmak için uygulamayı indir"mek zorundaymışım. tarayıcı ile girecekseniz berbat bir şey. Hatta soğudum bile. Zaten kullanmazdım bile. Halbuki uygulaması telefonda var indirdim birisinin hesabına girmek için aman. Allah aşkına yemek fotoğrafı paylaşmayın görgüsüz gibi. Azıcık duyarlı olun.
Son dönemlerde fazlasıyla popüler olan, ergenlerin yeni merkezi.
fotoğraflarla bize bir şeyler anlatmaya çalışan kişilerin kullandığı sitedir...
kusurları örtmek için yapılmış uygulama.
profillerde ;

bilmem kimin karısı
bilmem kimin teyzesi
bilmem kimin tokası
bilmem kimin ebesi
bilmem kimin tırnağı

yazıları sıkmıştır . burdan duyrulur a dostlar .
insanların özel hayatlarını teşhir etmeye bayıldıkları sosyal ağlardan yalnızca bir tanesi. Arkadaşlarla gidilen mekanlarda çekilen; yemek, kahve fincanı fotoğrafları, farklı açılardan alınmış yüzlerce selfie, #dostcandır #kahvecandır vs gibi bilimum etiket ve taglerle ilgi budalalığı yapan embesilleri görmemizi sağlayan platform.
Böyle bi uygulamada en çok takip edilen Türklerin bilim camiasına yön veren kişiler olması beklenemezdi. Hülasa

http://onedio.com/haber/i...-olan-35-turk-unlu-587333
Genel olarak çoğu sosyal medya mecrası gibi insanların "Bakın ben böyle güzelim/yakışıklıyım. Bakın ben çok gezerim çok sosyalim. Bakın ben böyleyim işte insanlar görsün." deme şeklidir. Tabi istisnalar mevcuttur. Genelde amacın tamamen nispet yapmak ya da hava atmak olduğunu fark edip "Bu ne şimdi niye bunu paylaştın?" diye sorduğumuzda birden sevgi, kardeşlik, paylaşımcılık ruhuyla(!) "E ne var işte arkadaşlarımla bir şeylerimi paylaşıyorum güzel şeyler bunlar." diye cevaplar alınır kullananlardan.
hoşlandığım kızı takip etmek için açtım bu zımbırtıyı. o kadar boş beleş hesap olmakla beraber,bir iki faydalı hesap da var elbette. ben gitarla ilgili buldum birkaç tane. varsa böyle edebiyat, müzikle ilgili güzel paylaşım yapan hesaplar, bir mesaj uzağınızdayım.
Bir hesabım yok ara ara eğlenmek için bakıyorum. Gerçek hayatta konuştuğu insan yok fotoğrafını 90-100 kişi beğeniyor. işte bu tamamen gerçek hayatta bir bok yapamayınca sanal düzende kendine bir hayat kurma acizliği. Bence çoğu kişi sadece egosunu tatmin ediyor böyle yerlerde. Yoksa kimin ne yaptığından nasıl fotoğraf attığından nerde olduğundan kime ne?
öyle bir yer düşünün ki, oradaki herkes sosyal, gezip tozan, iyi kalpli, düşünceli, espritüel, güler yüzlü, kültürlü, olgun, nazik, sevecen, hatır soran; bunların yanı sıra güçlü, kimseye ihtiyacı olmayan, cool olmasının dışında kitap okumayı seven, sık sık kahve içen, pembe perdeli odası olan, iyi giyimli, saçları daima bakımlı; yakışıklı/güzel, beyaz tenli, fiziği yerli yerinde...

kısaca maske takma platformudur.
Hayatımda gördüğüm en boş sosyal medya müessesesi. yani ne oluyor kahve,kedi,pasta,börek,kitap,kurumuş çiçeklerle fotoğraf çekilince?ne işe yarıyor anlamış değilim.
Saçma sapan insanların "merhabaaa tanisalim mi?" diye msj attığı sacmalamaya başlayan platform.
Sanki chat yapıyoruz anasını satayim. Ne merhabasi ne tanışması ya!
modern çağın en büyük saçmalıklarından. eskiden nasıl gizlerken herkes resimlerini, bilgilerini şimdi ise ortaya saçmakta yarışıyorlar adeta. bir de kendilerini başka başka insanlara et gibi pazarlıyor gibiler resmen. kötü bir çağdaayız.
Popüler kimliğinden varoş kimliğe geçiş yapmıştır.

çorap eldiven satanindan, bedenini satanina kadar ne ararsan var.

koca bir fail.
çirkin kızların devamlı doğa fotografı paylaştığı, profillerini botanik bahçesine çevirdiği mecra.
Facebooktaki gibi yorum beğenme ve twitterdaki gibi çoklu hesap özelliklerini getirmesi gereken uygulama.
Twitter’da olduğu gibi çoklu hesap özelliğini getirmiş olan sosyal paylaşım sitesi.

http://www.cnnturk.com/te...m&utm_campaign=buffer