"o kadar insan yüklüyorsa vardır bir bildiği aptal olamaz ya!"
Gezdiğim şehir ve ülkelerin hatıra olarak kalması için.
Abd verileri çalsın diye.
okuma yazamayı bilmeyen sığırlar kendini önemli hissetsin diye.
Beğeni alıp ego kasmak için başka ne olacaktı ki ?
instagramım yok ama birileri fotoğraf yükledikçe Bunu hissediyorum ve kuduruyorum.
egomozun like lar ile okşanması hoşumuza gidiyor.
Ben sahsen isim geregi. Hosuma gitmesede su an en trend yer instagram reklam icin.
günlük hayatta bu kadar ilgi göremeyeceğin için.
yaptığın her şey önemliymiş ve ya eğlenceliymiş gibi hissettirdiği için.
Bugün ölseniz arkanızdan gerçekten içi parçalanarak kaç kişi ağlar? işte size gerçek takipçi sayınız.
1) yaşıyoruz diyebilmek için.
2) tanışmadığımız insanlarda dahi memnuniyet hissi uyandıracak bir intiba bırakabilmek için.
3) cinsiyete göre değişken olmak üzere seks yapabilmek veya evlenebilmek için.

Sosyal bir ağ mıdır? Bence evet.
Kısacası Özencik yapmak için. Diyeceksiniz ki niye? Yav atarsın bir kaç fotoğraf anlarız. Ama her yedini içtiğini mekânı gezdiği yeri neden paylaşır ki bir insan? Görmemişlik başka bir şey değil.
Herkes filtreler ve efektler ile ne kadar guzel oldugumuzu gorsun diye.
bu durum insanların tatmin edilmeye olan açlığını gösterir. sırf bir fotoğraf için milyonlarca efekt yapmak da bunun hastalık boyutudur.

ya da belki de sadece can sıkıntısıdır.

bir de bunun daha ileri seviyesi mevcuttur elimizde, instagramaki story paylaşma özelliği çalışıyor mu diye kontrol ederken, sıçtığı dahil her anını paylaşanlar serisidir.

e onları da allah'a havale ediyorum.
Şimdi herkes kendi hayatının paparazzisi olmuş.
Bakın ben neler giyiyorum,nereleri geziyorum,güzelim bakın görün bunları,hayatım çok güzel,eğleniyorum demenin farklı yollarından biriyle bunu fotoğrafla ifade etmek için ...
Beğeni alıp ego tatmin etmek.
Çünkü moda, trend, çağımızın sosyalleşme anlayışı bunu gerektiriyor. Herkesin yaptığı bir şey insana bir fayda sağlamasa bile sosyal anlamda kendini sürüden ayıran kişi işin doğrusunu yaptığını bilse bile toplumdan ayrıştığını, yalnız olduğunu ve anlaşılamadığını hissediyor, işin üzücü tarafı kendisini böyle hissettiren toplum tarafından da dışlanıyor.
takdir edilmek, onaylanmak, kendini kanıtlamak, dikkat çekmek vs vs. için. üstelik fotoğrafın içeriği ne olursa olsun..
Ve aslında bana sorarsanız bu tarz eylemlerde bulunan insan benim için zayıf olarak nitelendirilir. Aslında herkes için böyledir ama 10 kişiden 8inin bu uygulamayı kullandığını düşünürsek, bunu itirafa çekinirler.

Ayrıca: Bunun aksini iddia edecek varsa önce buna kendini inandırsın.
instagram benim için beğendiğim fotoğrafların albümüdür.
kendilerini beğeniye sunmak için.
insan sirki denilebilir tek fark burada alkış değil kalp alıyosunuz.
teşhircilik, kendini ifşa etme dürtüsü, popular olma kaygısı, ben böyleyim, şurada gezerim, burada sıçarım, profilden güzelim, arabam budur, bazen, bak bu da benim memelerim vs uzar gider.
kafalarda soru işareti bırakan eylemdir.
Çünkü aptallık, çünkü ego.
Evet.
Portfolyo olduğunu düşünüyorum.artık insanları paylaştığı şeylerden, belki 1 yılda öğreneceğimiz bilgileri 5 dk içinde öğrenip o insan hakkında karar verebiliyoruz.dikkatli ve özenli kullanılması gereken bir platform aslında, etkili bir biçimde kullanıldığında kendimize iyi bir referans olabiliriz.
cevap için: https://t.co/WNtE6J9EAC